У Хмельницькому школярів та студентів навчали медіаграмотності

12 червня у Хмельницькому відбувся тренінг «Бути медіаграмотним – бути в тренді!» для школярів старших класів, студентів з різних районів Хмельниччини.  Захід був проведений як результат втілення проекту після навчання по програмі “Молодь змінить Україну” фонду родини імені Богдана Гаврилишина. Навчання проходило під керівництвом тренерки з медіаосвіти Наталії Процюк.
Мета проведеного тренінгу – допомогти навчитися школярам та студентам компетентно «споживати» ЗМІ та вміти створювати свій власний якісний медіа-продукт.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з ключовими компонентами медіаграмотності, а саме: використання медіа-повідомлень під час комунікації, вплив медіа на процес комунікації та виховання, розвиток критичного мислення, аналіз джерел, форми роботи з медіа.

Тренінг проходив в інтерактивній формі, що дало можливість кожному учаснику брати участь в обговореннях, модельних дидактичних іграх та вправах. Учасники отримали нові знання, ознайомилися з методиками для подальшого самостійного розвитку в сфері медіаграмотності та безпечного «споживання» ЗМІ.

За результатами вихідного опитування, 15 з 20 учасників виявили бажання продовжити поглиблене вивчення медіаграмотності.

Найбільш корисним більшість учасників виокремила для себе запропоновані процедури аналізу ЗМІ, відеоматеріалів та соціальних мереж. Крім того, учасники зрозуміли механізм захисту від фейкової інформації та пропрацювали техніки блокування маніпуляцій. Зі слів учасниці Мар’яни Літвінчук, – ми нарешті усвідомили, що сучасний користувач повинен розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати і передавати, а найголовніше  критично оцінювати, відрізняючи від пропаганди та маніпулятивної брехні, формувати аргументоване власне бачення подій.

Зі слів Наталії Процюк, ще плануються тренінги як результат втілення проекту після навчання по програмі “Молодь змінить Україну” фонду родини імені Богдана Гаврилишина. Тож слідкуйте за новинами на сторінці «Школи Медіаграмотності» у соціальній мережі Фейсбук – https://www.facebook.com/profile.php?id=100037893846358

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.