Керівник хмельницької міської організації ВО «Свобода» і депутат міської ради Віталій Діденко вирушає у велику політику. За задумом партії, яка його висунула, трампліном до Верховної Ради має стати місто Хмельницький, а точніше 187 виборчий округ. На минулих парламентських виборах у 2014 році від «Свободи», але самовисуванцем балотувався теперішній заступник мера Хмельницького Володимир Гончарук, який посів третє місце із 17-ти. Тоді перемогу здобув Сергій Мельник, який розміняв крісло міського голови на депутатський мандат.
У нашій розмові Діденко стверджує, що нині у діючого нардепа, який уже зареєструвався на позачергових виборах, немає більше такої могутності. За його словами, виборці дуже не люблять зрадників, натякнувши, що Мельник змінив політичну силу (був у ВО «Батьківщина», опинився в БПП), а також «кинув» хмельничан, не досидівши мерську каденцію.
— Нещодавно у спільній заяві з мером міста Олександром Симчишиним, Ви заявили, що балотуватиметеся кандидатом у народні депутати по 187 виборчому окрузі. Коли і як було прийняте відповідне рішення?
— Рішення було прийняте на з’їзді ВО «Свобода», мою кандидатуру запропонував Олександр Симчишин. Звісно, були відповідні погодження керівництва партії та місцевого осередка, врахована уся моя попередня робота. Я дякую усім своїм побратимам за довіру і постараюсь її виправдати.
— Разом з ВО «Свобода» на вибори йде ряд партій націоналістичного спрямування. Чи узгоджували з ними свою кандидатуру?
— По 187 виборчому округу я є єдиним кандидатом від правих сил. Але в ряді інших округів в Україні були представленні достойні кандидати від патріотичних сил. Усі розбіжності було залагоджено під час перемовин на рівні партійного керівництва. Ніяких гострих суперечок не було, головне завдання, аби представники партій націоналістичного напрямку були представленні у парламенті.
— Під час брифінгу Олександр Симчишин сказав, що проведенні соцопитування показують беззаперечну його перемогу, у разі, якщо б у нардепи йшов він. Яку частину рейтингу мера можете перенести на себе?
— Згадана соціологія проводилась раніше, а не під вибори. Але можу сказати, що не лише наші опитування, а й данні інших політичних сил свідчать про велику підтримку діючого міського голови та його команди містянами. Хмельничани бачать, які зміни відбулися за останні роки, відбувається постійний рух вперед, місто оновлюється. Це, до речі, відзначають й делегації підприємців з інших міст. Головне, що запущені певні безповоротні процеси, котрі розвиватимуть інфраструктуру міста, поліпшуючи життя його мешканців.
Звичайно, я розраховую на велику підтримку хмельничан, оскільки проголосувавши свого часу за Олександра Симчишина, вони не розчарувалися у його діяльності. Ми, як команда, отримуємо багато слів вдячності від містян. Я думаю, що виборці бачать команду, котра втілює зміни уже сьогодні реальними справами. Це не якийсь «кіт в мішку», мовляв, проголосуйте, а ми все зробимо. За нашими плечима реальні справи, пустими балачками рейтинг не наростиш, хіба тимчасово.
— Чи не здається, що проводячи брифінг з представлення Вас кандидатом у народні депутати на території новозбудованого дитячого садочка, це є використання адмінресурсу?
— Партія «Свобода» ніколи не використовувала і не використовуватиме адміністративний ресурс. Історія Партії регіонів яскраво показала, що ламання людей «через коліно» призводить до протилежного результату. Новозбудований дитячий садочок – це приклад нашої командної роботи. А загалом це 12 закладів освіти збудували та добудовуємо, без допомоги керівництва держави та нардепа по округу.
— Як Ви оцінюєте свої шанси на перемогу?
— Очевидно, що бажаючих отримати мандат народного депутат буде багато. І не тільки по нашому округу. Але ми маємо досвід проведення непростих виборчих кампаній, маємо чітке бачення, що і як потрібно робити у парламенті. Я йду у Верховну раду не для того, аби задовольнити якісь свої амбіції, а щоб спільно з командою ВО «Свобода» реалізувати ті напрацювання, які у нас є, і втілити у життя «Програму захисту українців». Наш інтерес не позмагатися з сильними кандидатами, наша мета змінювати місто та Україну.
— У своїй промові, аргументуючи Ваше висування, Олександр Симчишин сказав, що співпраця з діючим нардепом Сергієм Мельником його не задовольняє. Ви такої ж думки?
— У 2015 році, коли партія делегувала Олександра Симчишина на посаду мера, ми чітко знали, яких змін потребує місто і як цього досягти. Пройшов час і усі хмельничани можуть порівняти роботу нашої команди та роботу Сергія Мельника. Командою Симчишина за короткий період часу вдалося збудувати, окрім шкіл та садочків, понад 20 спортивних майданчиків, майже 100 прибудинкових, придбати 23 тролейбуси й ще 10 до початку вересня, найнижчі тарифи тощо. Цей перелік можна продовжувати, але ці показники й є результатом роботи патріотів у місті. Аналогічна ситуація з парламентом. Є цілий ряд народних депутатів, котрі лише піаряться на тому, до чого не мають жодного стосунку.
Місто має цілий ряд питань, котрі потребують державного фінансування. Взяти, до прикладу, ситуацію з пасажирськими перевезеннями. Міський бюджет виплачує близько 100 млн. гривень за пільгові перевезення, раніше це був обов’язок уряду.
— Але процес децентралізації передбачає, що ці видатки лягають на плечі місцевих бюджетів?
— Так, але в результаті цієї децентралізації Хмельницький лише втрачає: перевезення, освіта, медицина, профтехосвіта тощо забирають з бюджету міста до мільярда гривень на рік. На мою думку, децентралізація це більше передвиборча агітація попереднього президента, аніж реальність. Фактично коштів на розвиток міста більше не стало. Якщо порівняти скільки отримала дотацій минулого року сусідня Вінниця і скільки Хмельницький, то це небо і земля. Прикладом також може бути й Рівне. Там, де належним чином працювали народні депутати, там є результат.
— Які першочергові завдання Ви вирішуватиме, ставши народним депутатом?
— У Хмельницькому була проблема з садочками для дітей. На сьогодні знайдені механізми та можливості це питання вирішити. Цілком очевидно, що далі слід збільшувати кількість шкіл, створювати належні умови для навчання. Це дуже важливе питання, адже навчання дітей – основа нації.
Хмельницькому для подальшого розвитку потрібно розвивати належну транспортну інфраструктуру, яка сполучатиме його з іншими містами та країнами. У першу чергу, це відновлення аеропорту, котре зробити власними силами, без підтримки держави, практично неможливо. Далі дороги, точніше належна їх якість. Без фінансування з боку держави тут не обійтися.
Розвиток належної транспортної інфраструктури обов’язково приведе до притоку інвестицій, а це додаткові робочі місця, відрахування до бюджету.
На законодавчому рівні у ВО «Свобода» є пакет документів, котрі необхідно уже сьогодні втілювати в життя, починаючи з пенсійної реформи та ряд інших важливих законопроектів.
Сьогодні суспільство досить інформоване про діяльність влади. Усі бачать, хто кнопкодавить, хто за які законопроекти голосує чи ні. Я точно знаю, що за ВО «Свобода» жодному виборцю соромно не буде.
— Скільки коштів потрібно на виборчу кампанію та хто її фінансуватиме?
— У нас ніколи не було і не має практики підкупу виборців, чи формування якихось пірамід. Ми не роздаємо гречки, не є партією газової труби. Є наші прихильники та меценати, об’єднанні ідеєю, на кошти яких випустимо певну агітацію. Але найголовнішою агітацією будуть наші справи – справи команди Симчишина. Нехай кожен кандидат покаже хоча б частинку того, що ми можемо показати вже зараз. А зробити ми можемо набагато більше.
Назалежний громадський портал
Політична реклама