Дорожня “рубка” на Хмельниччині: “Антимонопольники” не допустили до аукціону двох підрядників через російську мову

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області скасувати рішення про допущення до аукціону тендерних пропозицій двох підрядників ТОВ “Техно-буд-Центр” (Тернопіль) і ПП “МВМ-13” (Шепетівський район), які подали документи на торги з поточного середнього ремонту дороги держзначення Т-18-04 Корець-Славута-Антоніни очікуваною вартістю 23,15 млн грн.

Відповідне рішення було ухвалено 15 травня, повідомляється у системі “Прозорро”.

Зі скаргою до колегії АМКУ звернувся інший учасник тендера ПП “Полтавабудцентр”. На думку скаржника, ПП “МВМ-13” не надало дозвільних документів на асфальто-бетонний завод “ДС-185” щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і самого паспорту (технічного) асфальтозмішувальної установки.

Також підрядник з Шепетівщини надав технічний паспорт на орендований АБЗ “ДС-158” російською мовою без перекладу, як того вимагає тендерна документація.

Що стосується ТОВ “Техно-буд-Центр”, то цей підрядник залив у систему “Прозорро” технічний паспорт на асфальто-бетонний завод “КДМ-20667” російською мовою. При цьому у ньому відсутні сторінки з 8 по 19.

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області надала власні пояснення стосовно цієї ситуації. За її твердженням, вимога стосовно надання документів лише українською мовою стосується виключно документів, які підготовлені безпосередньо учасником. Технічний  паспорт на АБЗ, який міститься у складі пропозиції ПП “МВМ-13”, є технічним документом, який виданий заводом-виробником АБЗ, а не підготовлений учасником.

Крім цього, дорожники повідомили, що у складі пропозиції ТОВ “Техно-буд-Центр” всі документи, які безпосередньо підготовлені учасником, складені українською мовою, а копія технічного паспорту на АБЗ, видана ПАТ “Кременчуцький завод дорожніх машин”. Замовник зазначив, що російська мова є йому зрозумілою та додаткового тлумачення не потребує.

І додав: тернопільський підрядник підтвердив кваліфікаційні критерії, належним чином виконав усі вимоги тендерної документації, а всі доводи скаржника є безпідставними.

Разом з тим, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету фактично зацитувала “вижимку” з тендерної документації обласної Служби автомобільних доріг. Згідно з пунктом 7 розділу І Документації усі документи тендерної пропозиції, які підготовлені безпосередньо учасником повинні бути складені українською мовою.

Якщо в складі пропозиції надається документ, що складений іншою, ніж передбачено абзацом вище мовою, учасник надає переклад цього документу українською мові. Переклад (або справжність підпису перекладача) мають бути засвідчені нотаріально або легалізовані у встановленому законодавством України порядку. Тексти повинні бути автентичними, визначальним є текст, викладений українською мовою.

“Пропозиції ТОВ “Техно-буд-Центр” і ПП “МВМ-13” не відповідали умовам Документації та мали бути відхилені замовником (Службою автодору Хмельниччини – НГП), відповідно до вимог статті 30 закону про публічні закупівлі”, – сказано у рішенні “антимонопольників”.

Окрім цього, під час вивчення поданих документів дорожники “забракували” пропозиції ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56”, Виробничо-комерційної фірми “Урарту” (Житомирська область) і ТОВ “Новоград-Волинські Шляхи” (Житомирська область) і не допустили до аукціону.

Єдиним учасником, до якого не було питань у замовника, виявилося ПП “Полтавабудцентр”. Однак у підсумку тендер відмінили через допущення до оцінки менше двох пропозицій.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. правильно зробили, нема чого порушувати правила тендеру

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.