Директора ТОВ «Полонне-Євротранс» оштрафували за затримку у виплаті зарплати працівникам

Як встановив Полонський районний суд, з 1 вересня 2018 року по 14 березня 2019 року директор ТОВ «Полонне-Євротранс» порушив вимоги частин 1, 2 статті 115 Кодексу законів про працю України – «Строки виплати заробітної плати» та статтю 24 Закону України «Про оплату праці» – «Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати». Як наслідок – на підприємстві утворилося 58864 гривень зарплатного боргу, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Для прикладу, заробітну плату за грудень 2018 року тамтешні працівники отримали 18 січня 2019 року, а за січень 2019 року – 7 березня. «Тобто із затримкою виплати плати понад один місяць та при цьому за період затримки індекс споживчих цін за лютий 2019 року становив 0,5 %, що підлягає застосуванню при визначенні належного розміру компенсації втрати частини зарплати через порушення термінів її виплати, однак цієї вимоги станом на 21.03.2019 року не виконано», – зазначає в постанові суддя.

А ще працівники, що звільнялися з ТОВ, у день звільнення, як те передбачає стаття 116 Кодексу законів про працю, не отримували усіх сум, що їм належать. Не виконав директор і вимоги статті 117 КЗпП України, згідно з якою, якщо з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у визначені строки, підприємство повинне виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що директор ТОВ «Полонне-Євротранс» винний у вчиненні із січня по березень 2019 року адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавства про працю» – та стягнув з нього 1190 гривень штрафу (сімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

А от провадження в справі про адміністративне правопорушення, скоєне ним у період з вересня 2018 року до січня 2019 року, суд закрив – у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.