Гройсман йде на вибори, очоливши нову партію

Парламент викликає все більше недовіри у пересічних українців. А все тому, що систему прийняття рішень народними обранцями вже давно настав час змінювати. Були й актуальні та важливі закони, які вдалося прийняти. Проте багато законопроектів так і не були підтримані. Зокрема, з 35 законопроектів, визначених урядом як пріоритетні для розвитку економіки, народні депутати за рік прийняли лише одиниці.

– Тепер постало питання – а що далі? Ми маємо змінити систему ухвалення рішень. Ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними. Не можна витрачати роки на один закон. Порядок денний, який ми маємо визначити на перспективу, має бути реалістичним, сильним і здатним пришвидшити процеси, які відбуваються в державі, – переконаний Володимир Гройсман.

Політик виступив за системне перезавантаження парламенту. Він впевнений, що вибори до Верховної Ради мають відбуватися за новим виборчим законодавством. А вже після реформування самого парламенту, після знаття депутатської недоторканності для наступної каденції – нові лідери від партій «Люди важливі», «Голос» та інших політичних сил зможуть увійти українську політику, оздоровити її. І працювати вони мають в більш ефективній системі прийняття рішень, яку для них створить нинішня Рада.

– Після 21 квітня у нас з’явилося унікальне вікно можливостей, – каже Гройсман. – Потрібно закріпити нашу реформу децентралізації. Серйозний пакет законів з європейської інтеграції. Економіка – пакет з майже 30 законів в українському парламенті. Я впевнений, що під це можна знайти більшість у Верховній Раді.

Великі сподівання покладали на нового президента, проте він пішов іншим шляхом: вирішив розпустити парламент та вказати на двері уряду. Президент і Верховна Рада не дійшли консенсусу у багатьох важливих питаннях, тож позачергові парламентські вибори відбудуться за старою системою. А це означає, що у залу під державний купол знову потраплять ті ж самі обличчя. Не побачив Гарант й численних позитивних зрушень, зроблених урядом за останніх три роки. Така зневага до титанічної роботи міністерств, які зуміли покроково впроваджувати надважливі для країни реформи, підвищити зарплати і пенсії тощо таки змусила урядовців написати заяви.

– Маючи принципову позицію, Гройсман зберіг стабільність економіки в складні часи, не допустив дефолту, домігся зростання соціальних стандартів, не пішов на поводу в МВФ і не підвищив ціну газу, – стверджує журналіст, незалежний експерт Тетяна Новак.

Аби зберегти і не допустити руйнування вже зробленого, не допустити кризи в країні, Володимир Гройсман наголосив, що нинішній склад повноцінно працюватиме в антикризовому режимі до призначення наступного.

– Я вважаю, що президент має негайно внести кандидатуру прем’єр-міністра і нового уряду. І я вважаю, що це має відбутися у найкоротший термін, – сказав прем’єр.

– Рішення про відставку та продовження виконання своїх першочергових обов’язків доводить, що Гройсман, перш за все, відповідальний політик, – стверджує Тетяна Новак, журналіст, громадський діяч. –  Йому є про що звітувати та чим гордитися: він залишає економіку на підйомі, золотовалютні резерви досягли 7-річного максимуму та склали 20 млрд доларів, держборг знизився з 80% до 60%, досягнена макрофінансова стабільність. Удвічі підвищено середню заробітну плату; утричі — мінімальну. Протягом трьох років уряд не допустив жодної кризи, жодних проблем, які б несли загрозу для державності і для України в цілому.

Нещодавно Володимир Борисович анонсував створення нової партії «Українська стратегія», на чолі якої він та його однодумці формуватимуть команду для проходження у парламент.

– Я думаю, що багато треба зробити, щоб люди отримали результат. Я вважаю, що тут потрібно мати проактивну позицію – досвід і розуміння в мене є, треба додати реактивної сили. Я розумію, що це повністю пов’язано з тим, наскільки ти є присутнім у парламенті… Тому я хочу створити політичну силу, я її очолю… і ця політсила буде мати назву “Українська стратегія”. І наша стратегія – сильна Україна і заможні громадяни, – заявив Гройсман.

Чи буде Гройсман в команді Порошенка? Ні. Ось позиція лідера нової партії:

– Такі пропозиції були, і багато політиків говорили між собою про різні можливості. Я прийняв рішення – я буду йти самостійно і це рішення для мене є остаточним. Я вважаю, що ми просто різні.

Яскравим доказом, що рішення балотуватися до парламенту було вірним, підтверджує рейтинг партії Гройсмана, який почав стрімко рости. Відтоді, як він заявив про свою участь у виборах. Тож подібний реактивний старт неабияк переконує: партія впевнено проходить до парламенту. І це ще не заявлена десятка політсили, до якої увійдуть високопрофесійні економісти, політики, досвідчені спеціалісти.

– Уряд під керівництвом Гройсмана зробив найбільше реформ за всю історію незалежної України, –  вважає голова місцевого партійного осередку Олена Рутковська. – Позитивні зрушення відбулися навіть у тих сферах життя, до яких не наважувалися навіть наближатися усі попередні керівники держави.

– Він не є фігурантом жодного скандалу, в тому числі корупційного, – додає Тетяна Новак. – Влада не зіпсувала його, він єдиний серед них, хто залишається порядним.

«Українська стратегія» стане надійним осередком для справжніх людей, які розуміють що потрібно робити для успіху держави, переконаний її лідер. До парламенту вони йдуть щоб змінити систему, яка стримувала стрімке реформування держави бюрократичними застарілими парламентськими процедурами.

Іван ВИГОВСЬКИЙ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.