Рахункова палата: майже 7 млн грн на ремонт дороги “Тещин язик” використано з недотриманням закону

Служба автомобільниїх доріг у Хмельницькій області використала 6 млн 846,96 тис. грн коштів держбюджету з недотриманням вимог законодавства, які спрямували на оплату капремонту ділянки дороги Житомир-Чернівці (с. Гуменці, більш відому як “Тещин язик”).

Про це сказано у звіті про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт автомобільних доріг у 2017-2018 роках, проведеного Рахунковою палатою.

Під перевірку потрапив капітальний ремонт з улаштування додаткової смуги на підйом від км 269+600 до км 275+100 автомобільної дороги Н-03 Житомир-Чернівці (Н-03) загальною вартістю 186,9 млн грн. Тендер у березні 2018 року виграло черкаське ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво”.

При цьому у травні майже через два місяці після укладення договору комісія в складі представників САД у Хмельницькій
області, підрядника і проектної організації провела обстеження ділянки км 269+600 – км 275+100 автомобільної дороги державного значення Н-03, яким встановлено відхилення фактичного стану дороги від її стану на час проектування та прийнято рішення про необхідність виконання додаткових обсягів робіт, не передбачених робочим проектом.

Служба автодору за результатами проведеної переговорної процедури уклала з ТОВ “ЕДБ” уклала договір від 26 грудня 2018 року на виконання додаткових робіт з капітального ремонту на суму 13,9 млн грн. Однак ці роботи були профінансовано на 6,84 млн грн.

Водночас у порушення вимог пунктів 11 та 16 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560, проект на повторну експертизу САД у Хмельницькій області у зв’язку із зміною проектних рішень, не подавався.

Крім цього, аудитом встановлено, що вартість окремих виконаних робіт за договором завищена на 73,9 тис. грн щодо вартості, включеної у договірній ціні за договором від 26.12.2018 № 260.

Окремо ТОВ “ЕДБ” на об’єкті влаштовано на безоплатній основі частину бар’єрного огородження типу “Нью Джерсі”. Вказане підтверджується відсутністю на час аудиту відповідного акта виконаних робіт на влаштування зазначеного огородження.

Загалом, як вважають аудитори Рахункової палати, така бездіяльність керівництва САД у Хмельницькій області при
виконанні капітального ремонту на ділянці від км 269+600 до км 275+100 автомобільної дороги Н-03 може мати ознаки службової недбалості, відповідальність за яку передбачена статтею 367 Кримінального кодексу України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.