У селі Яромирка на Городоччині отруїлися люди: підозрюють аграріїв, що обробляли соняшникові поля

До Городоцького телерадіопресцентру звернулися жителі села Велика Яромирка. Люди повідомили: в селі трапилося масове отруєння людей, повідомили журналісти у Фейсбук.

«Швидка допомога не встигала заїжджати і виїжджати із села. Відразу ми не били на сполох, адже симптоми захворювань були, як при звичайному харчовому отруєнні, – розповідає Людмила Рачок, жителька села Велика Яромирка. – Але коли три дні температура не спадає, хворі мліють, страшна діарея, блювота і висипання аж у горлі, стало зрозуміло, що це явно не харчове отруєння. Ми звернулися до старости села з проханням зробити аналіз води в криницях, які знаходяться на подвір’ях тих домогосподарств, з яких поступали хворі. Результати – у воді в півтора раза перевищував вміст нітратів».

За словами завідуючої місцевим ФАПом Алли Василівни Прозорської, в Городоцьку районну лікарню госпіталізовано семеро дітей. Старші люди лікуються вдома. Їх більше 20.

«Мою невістку із внучкою вже відправили в Хмельницьку лікарню, – каже Валентина Калантай, жителька села Велика Яромирка. – Син, невістка та я перехворіли вдома. У нас були такі симптоми, як нудота, печія в горлі, болі в животі, рвота, запаморочення. Онука капали в інфекційному відділенні Городоцької лікарні, тепер ми вже вдома, а онучці стало гірше, і сьогодні її повезли до області. Воду з нашої криниці теж брали на аналіз – і там вміст нітратів теж перевищив в півтора раза допустиму норму».

Місцеві жителі зазначають, що напередодні соняшникові поля між селами Лісоводи і Яромирка активно оброблялися хімічними засобами захисту рослин.

Щоб довести факт отруєння, люди збираються здати відповідні аналізи в незалежну лабораторію і притягнути до відповідальності недобросовісних аграріїв. Підписи уже збирають.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. В штатах народ миллионерами стаёт после таких случаев.

 2. Зате семки, чорний карат та інші такі смачні будуть і головне корисні.

 3. А чого ні хто не звертає уваги на наступне:
  Фірма «народного депутата» С.Лабазюка спільно з госпрозрахунковим ДП МОУ «Воєнконверс-43» та першою у Європі за обсягами виробництва німецькою фірмою «Байєр» на відстані від центра м. Хмельницького менше 20 км споруджує виробництво з ліквідації / утилізації (можливо шляхом спалювання) неліквідів (прострочених, вже заборонених у «цивілізованих» країнах, безгоспних та т.п.) інсектицидів та інших ядохімікатів (можливо зі всієї «цивілізованої» Європи, у якій це вже давно заборонено). На даний час там «вирізаються» багаторічні лісові насадження. По периметру об’єкта вже змонтована «зовсім непрозора» огорожа, яку охороняє спеціальна охоронна фірма з «чудернацькою» назвою. Вірогідно, що т.н. “небезпечна зона” такого небезпечного виробництва, радіус якої згідно з нормами становить майже 30 км (точно невідомо,бо не проводилася необхідна в таких випадках за чинним законодавством експертиза), досягає і центра м. Хмельницького, тобто в т.н. “громадських слуханнях” стосовно надання дозволу на розміщення такого виробництва повинна була взяти участь і громада вашого міста.
  Наразі тут 2 суттєвих порушення:
  1.Не виконана належним до чинного законодавства чином (у необхідних та відповідних обсягах) експертиза вказаного проекту, не визначена належним чином т.н. «небезпечна зона», у яку певно може увійти навіть територія міста Хмельницького, та не здійснені належним чином громадські слухання та погодження з мешканцями цієї «небезпечної зони».
  2. Відведення під вказане будівництво земельної ділянки, до складу якої напевно (є обгрунтована підозра) входять і т.н. «землі оборони», виконане теж неналежним до чинного законодавства чином.

 4. Пане Путенко, не вводьте людей в оману. Жодних будівельних робіт там не ведеться. Це по-перше. А по-друге, і найголовніше: ПРОЕКТ, який так і не розпочався, ЗАКРИТО, про що було заявлено на останньому сході села! Усе залишилося лише на папірцях!

  • Це ви не “вводьте людей в оману” (поки що таке враження, що вам за це заплатили чи ви самі винні і “стрілки переводите”, або і те і те разом). Я, щодо наведенного питання (чи питаннь, пов’язаних з ним), був не на одному “сході села” і ловив “виступаючих” на брехні. І тому словам не вірю. Усе там робилося “через (пробачте) жопу”, тобто – з суттєвими порушеннями чинного законодавства (дивись вище), а саме щодо: експертизи проекту і визначення класу небезпеки та розмірів небезпечної зони, проведення громадських слухань, відведення земельної ділянки, знищення зелених насаджень тощо, а також супроводжувалося постійною брехнею (я сам це чув і я не один, хто чув): то це усе робиться для утилізації вже давно неіснуючих залишків залишків (я не помилився, тут два слова підряд) компонентів рідкого ракетного палива, то для виготовлення чи розливу/фасування якихось рідких хімічних речовин, то …
   Так що я (і не тільки я один) вже не вірю (не треба було брехати раніше). Доречі, я знаю людей, які ще там працюють (а ви: «ПРОЕКТ … ЗАКРИТО»). Покажіть усі документи, зокрема – які б могли підтвердити, що: «ПРОЕКТ … ЗАКРИТО». Пропустіть туди (на огороджену територію) людей, які б могли у цьому впевнитись. А так поки що костантую: «Совісті у вас немає».

   • Пробачте: “костатую” без букви “н”.

   • Пане Путенко, окрім емоцій у Ваших голослівних заявах нічого не має!
    Переконаний в тому, що це Вам заплатили!
    І свої звинувачення Ви робите напередодні позачергових виборів!

    • Тут ви себе і видали: Уся справа у виборах і тому ви так “захищаєтесь”.

 5. АГОВ, ХМЕЛЬНИЦЬКІ РАЙОННА ТА ОБЛАСНА ВЛАДИ, МІСЦЕВІ ДЕПУТАТИ ТИХ РАД!
  Причину масового отруєння людей хтось встановить?
  Відповідальність за це хтось понесе?

  • Дивіться вище, через жадібність наших можновладців (надіюся, що поки що) та підприємців, ще буде багато отруєних та хворих людей. Якщо ми це не зупинемо…

   • Пане Путенко! От поїдьте на Городоччину і з’ясуйте, хто ж насправді отруїв людей! Та нарешті зупиніть це! Досить займайтися демагогією в інернеті!

 6. Путенко пенсіонер з інвалідським посвідченням, якому нема що робити, тому він займається маразматичною писаниною.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.