На Кам’янеччині селяни оголосили безстрокову мирну акцію аби зупинити будівництво сонячної електростанції

Нещодавно громада Великої Слобідки, села на березі Дністра, де розташувались кілька елітних баз відпочинку та дачі високопосадовців дізналась, що пасовище поряд з населеним пунктом несподівано виявилось у приватній власності, повідомляє видання «Вдало».

Стало відомо, що на цій ділянці планують збудувати сонячну електростанцію.

«Де ж нам тепер випасати худобу», – обурилась громада.

Активісти села перекрили рух техніці, яку попри протести селян почали звозити на пасовище. На місце події прибула поліція, голова Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Руслан Нестеров, староста села Юрій Сидорук, представники прокуратури.

Але дати чітку відповідь селянам, хто і на яких підставах володіє їхньою землею, вони так і не змогли. Нас просто не хотіли слухати. Якісь документи показали, інші, сказали, покажуть пізніше. Поліція взагалі стояла в стороні та посміхалась, – кажуть обурені селяни.

Тож 28 травня доведені до відчаю мешканці села Велика Слобідка пішли на відчайдушний крок – вночі перекрили рух на залізничній колії.

Тільки після цього на наступний день були скликані збори села, на яких людям спробували пояснити, хто і що планує будувати на їхньому пасовищі. Заступник сільського голови Павло Довгопол та начальник відділу земельних ресурсів Вадим Марценюк повідомили громаді, що земля, де знаходиться пасовище, була віддана у приватну власність ще за часів, коли цим питанням опікувалась районна адміністрація, з 2004 по кінець 2012 року. Після цього повноваження були передані облдержгеокадастрам.

І лише у лютому 2018 року право розпоряджатись комунальною землею отримали сільські громади. Проте Вадим Марценюк зазначив, що ще восени 2018 року стало відомо про змінену цільового призначення землі з сільськогосподарського на землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Змінився і власник землі. Процедура проходила онлайн, тому документів, в тому числі договору купівлі-продажу, він не бачив.

«Я зробив відповідний запит і документи мають надійти мені на електронну пошту, – повідомив Вадим Володимирович. – Той масив взагалі весь світиться на карті (ред. – землі у приватній власності), залишились лише вклинення землі, яка належить до комунальної власності громади».

І тут постає питання, якщо про зміну цільового призначенні землі та заплановане будівництво сонячної електростанції було відомо ще восени 2018 року, чому ж тоді не попередили громаду? Чому довели ситуацію до критичної точки, коли люди були змушені зупиняти потяг, щоб привернути увагу до своєї біди. Адже без пасовища вони будуть змушені скорочувати поголів’я худоби. А як тоді прогодувати родину?

Сьогодні щодо зупинки потягу відкрито кримінальне провадження. Зрозуміло, що такі дії селян були необдуманими та відчайдушними. Але хто ж тепер захистить людей?

Під час зборів  села мешканці Великої Слобідки оформили звернення до Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради та прокуратури Кам’янець-Подільського району з метою скасувати у судовому порядку державні акти на весь земельний масив, де знаходиться пасовище. Крім того, селяни оголосили безстрокову мирну акцію. Сподіваються бодай так зупинити будівництво сонячної електростанції до рішення суду.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Людоньки! Душіть, давіть бандюганів. Поліцаям не дивуйтесь. Вони і перед образами здатні реготати. Ваша влада, якщо вона ваша, не наймити злодюг, повинна назвати імена тих, хто розпорядився продати ці землі і кому, заставте громадою відмінити пірятське розпорядження. Якщо цього не буде зроблено – бийте, громіть все, що буде завозитись сюди для наміченого будівництва.

  2. Чего шуметь? Запустили технику и ночью тихонечко всё спалили вместе с охраной чтобы другим неповадно было ехать. Или охрану спасая от пожара маленечко в Днестре притопить.

  3. Не абрам, а подстрекатель ! Когда тебя уже вычислят и кастрируют ?

    • Завидуешь? Тебя ещё в детстве яиц лишили? Такие гады как ты размножаться не должны.

      • По його лінії потомства нема і не буде. Він вродився без цюника. Це біда, але невелика. Бавить жінчиних дітей від сусіда. Більш глибоку гризу мають з ним родичі, бо вродився ще й без мізків. Поспівчуваємо їм.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.