Вбивства під хмельницьким СБУ: Крайтор і його адвокати повинні до 22 червня ознайомитися з матеріалами досудового розслідування

Печерський районний суд Києва визначив термін (до 22 червня включно) для підозрюваного, екс-керівника управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора і його двох захисників на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Про це сказано в ухвалі суду від 22 квітня.

Екс-керівник СБУ обвинувачується за трьома статтями ККУ: перевищенні службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України в редакції Закону від 07.04.2011); вбивстві, через необережність (ч. 1 ст. 119 КК України); необережному тяжкому тілесному ушкодженні (ст. 128 КК України).

1 лютого 2019 року завершилося досудове розслідування. Того ж дня підозрюваний зі своїми захисниками отримали доступ до матеріалів досудового розслідування, які складається з 25 томів.

Прокурор зазначив, що на 9 квітня відкриття матеріалів триває понад два місяці. За цей час підозрюваний ознайомився з 74 арк. 1 тому, його захисник – адвокат Атаманенко В.І. – з 276 арк. 1 тому, захисник і адвокат Дудко Л.П. до ознайомлення з матеріалами провадження взагалі не приступила.

Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.

Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.

Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор. Ще п’ять осіб отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).

20 лютого 2014 року Віктор Крайтор написав заяву на звільнення. Екс-начальник обласного СБУ зізнався, що це він віддав наказ стріляти по людях. Перед багатотисячним натовпом став на коліна та просив прощення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. Стрелять по террористам – это было правильное решение.

 2. Погано що кізяку скоробагатому хоча б в сраку не влучили.

 3. Ого скільки кремлівських тролів збіглося. Крайтора на нари!

 4. 19 февраля 2014-го в центре Хмельницкого по приказу полковника СБУ Крайтора офицер “Альфы” Тарадай открыл огонь по демонстрантам

  Крайтору спокойно дали уволиться из СБУ, организатор убийства на свободе, в СБУ при Януковиче он украл много денег, занимаясь вымогательством и рэкетом, служил в экономическом департаменте СБУ, затем возглавил областное управление. Сейчас ездит на “Порше”, богатый человек, на жизнь ему хватает. Он тогда даже не вышел к людям, он не пытался остановить стрельбу, он дал команду.

  А убийца Тарадай даже не думает никуда прятаться и уезжать в Россию – он все эти годы на службе в “Альфе”, получает зарплату от государства, все льготы. Хотя ни в каких боях на Донбассе не участвовал, в 14-м году в бой не пошел. У него только бабушка на “боевом счету”.

  Того эсбэубушника, кто застрелил Пагора, вообще не удалось установить, “свои” ” не сдали”. Дело в том, что оружие и пули, как сообщили “Цензор.НЕТ” в управлении спецрасследований ГПУ, из дела о гибели Героев Небесной сотни исчезли!

  Память погибших в Хмельницком Людмилы Шеремет и Дмитрия Пагора отравляет факт, что их убийцы остаются безнаказанными. Тарадай, очевидно, – удобный пример для воспитания сотрудников. Если подойдет демонстрация и будет приказ – стреляйте, мы вас отмажем. И вот это самое горькое, что можно сказать спустя 5 лет…

  Юрий Бутусов, “Цензор.НЕТ”

  • Анонім, было бы больше толку / пользы для людей, если бы ты поанонировал, а не 3.14здел всякую …уййню (на размножение таких идиотов, как ты, меньше сперматозоидов осталось бы)
   .

 5. Треба було б в картавого, а не в простих людей, поцілити! Він же підбурив людей йти до СБУ, мерзотник.

 6. Судячи по преценденту, тепер можна підпалювати СБУ . А хто цьому противиться, будуть судити.

 7. Слава Крайтору! мало кастрюлеголовых забили. Слава СБУ! Не дали ублюдкам оружие расстащить.

 8. За які грошики злодюга Крайтор купив собі Порш і відмазався від тюряги?
  Був би нормальний прокурор, а не Югік-алкаш, давно б посадили

 9. Садити потрібно Симчишина, як організатора протиправних дій. СБУ діяли по Інструкції.

 10. Військових прокурорів, які “загубили” гільзу і 5 років відмазували Крайтора, треба посадити у ту ж саму камеру!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.