Децентралізація: на Хмельниччині віддали перевагу проекту поділу області на 5 районів

Вчора відбулось засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області, повідомляє Хмельницька обласна рада.

На сьогодні в Україні триває новий етап децентралізації, який передбачає завершення процесу об’єднання громад, формування нових ефективних районів. Основним критерієм їх формування є спроможність об’єднаних громад вирішувати всі питання місцевого значення.

Урядом затверджено План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки та доручено облдержадміністраціям до 1 червня цього року розробити пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів областей.

Минулого місяця, 25 квітня, на засіданні круглого столу з питання «Зміни в адміністративно-територіальному устрої, зміна меж районів» експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України, директор Інституту розвитку територій, наш земляк Юрій Ганущак представив своє бачення щодо нового адміністративно-територіального устрою Хмельницької області.

Мінрегіоном та експертами пропонується утворити у складі області 3 райони (Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівський), які сформовані на базі госпітальних округів.

Цю модель поділу області на райони сьогодні на засіданні представила заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва ОДА Світлана Пасічник.

А заступник голови ОДА Світлана Павлишина презентувала модель системи адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Хмельницької області, розроблений управлінням регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації.

У запропонованому варіанті Хмельницька область поділена не на три, а на п’ять районів: Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Городоцький.

Формування моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (райони) здійснено відповідно до меж громад (адмін-теродиниць) базового рівня, а не меж районів.

Після презентації даного проекту голова облради Михайло Загородний відзначив очевидні переваги саме такої моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня (райони), при якій зберігаються межі громад. Крім того, тут детально пропрацьований та збалансований поділ за кількісними показниками – площі, чисельності населення, бралося до уваги рівномірне розташування та доступність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Учасники наради мали можливість обговорити обидва проекти, надати свої пропозиції чи зауваження. За результатами обговорення члени робочої групи віддали перевагу проекту, що передбачає поділ на 5 районів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. а що ця кураля Павлишена Ще не в Чемерівцях? ще не вигналиЇЇ?

  2. Брєд,а не реформи,а в решті міст районного значення будуть села. А що вже говорити про села…. Все це ніщо інше як спланована акція на знищення українців.Залишається сподіватися що новий Гарант це припинить.

  3. Не хвилюйтесь. Розцвітуть хутори біля Старокостянтинова

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.