Вибори до ВР: щоб балотуватися у мажоритарних округах Хмельниччини, треба мати майже 42 тис. грн

Центральна виборча комісія відкрила рахунок для зарахування грошової застави кандидатів в депутати Верховної Ради.

Про це у п’ятницю повідомляє прес-служба ЦВК.

Вказується, що партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі повинна внести 4 мільйони 173 тисячі гривень.

Щоб стати кандидатом в одномандатному окрузі треба внести 41 тисячу 730 гривень.

Згідно з календарним планом ЦВК, висування кандидатів у народні депутати політичними партіями триватиме з 24 травня
до 10 червня включно, кандидатів у депутати шляхом самовисування – з 24 травня до 20 червня включно.

Позачергові вибори до парламенту відбудуться 21 липня.

Нагадаємо, що на позачергових виборах у 2014 році грошовий внесок для партій, які висували кандидатів у  загальнодержавному окрузі, становив 1,21 млн грн, для самовисуваців, які пішли на “мажоритарку” – 12,1 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 16

 1. Виходить, що теперішні вибори – це сезон купи-продай місць у раді. Відвалив 42 тисячі і ти вже недоторканий. Кради, грабуй … Вожак партії за мішок подібних, але невідомих людям хапуг платить 4 мільйони, але від продажу цих посад має навару у десятки разів більше. Для сміху всіх їх йменують депутатами, та ще й народними, хоч насправді чи не більшість з них перетворюються в антинародники.

 2. Зараз всі побачать як лабазюки, гереги, шіріньковичі рвануть по округам банити народ !

  • Підарюги всех мастей полезут, ибо сейчас зарабативают только те кто близько к бюджету. С деньгами гниди, без денег, но в вишиванках патриотические мрази. Каждой тварин по паре.

 3. ДУМАЄТЕ, ЩО ЇМ ВІДМОВЛЯТЬ? ДАРЕМНО

 4. Я б звернув увагу на такі норми Закону «Про вибори народних депутатів України» 2011 року, а саме: формування окружних виборчих комісій.
  Стаття 107. Особливості підготовки і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів
  1. Спеціальні виборчі дільниці для проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, що існують на тимчасовій основі, утворюються не пізніш як за дев’ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону – не пізніш як за десять днів до дня голосування у порядку, встановленому цим Законом.
  Подання щодо утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі, вносяться районними, районними у містах державними адміністраціями чи виконавчими комітетами міських рад (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення) до відповідної окружної виборчої комісії не пізніш як за двадцять чотири дні до дня голосування.
  2. Окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону.
  Кандидатури від партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.
  3. Дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування, а у винятковому випадку утворення виборчої дільниці відповідно до частини восьмої статті 21 цього Закону – одночасно з утворенням виборчих дільниць, за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених частиною четвертою статті 28 цього Закону, що вносяться до окружної виборчої комісії не пізніш як за сімнадцять днів до дня голосування у порядку, встановленому статтею 28 цього Закону.
  Жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на другий день після закінчення строку внесення подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.
  У разі якщо одночасно з повторними або проміжними виборами депутатів проводяться інші вибори, за рішенням Центральної виборчої комісії дільничні виборчі комісії для організації, підготовки та проведення повторних або проміжних виборів депутатів можуть не утворюватися, а їх повноваження здійснюють відповідні дільничні виборчі комісії, утворені для виборів, що проводяться одночасно.
  4. Органи ведення Державного реєстру виборців передають по одному примірнику попередніх списків виборців відповідним дільничним виборчим комісіям не пізніш як за одинадцять днів до дня голосування.
  5. На спеціальних виборчих дільницях списки виборців складаються у порядку, передбаченому законом, не пізніш як за сім днів до дня голосування.
  Керівники відповідних закладів, установ, полярної станції України, капітани суден подають не пізніш як за десять днів до дня голосування відомості для складання списків виборців на спеціальних виборчих дільницях дільничним виборчим комісіям (крім дільниць у стаціонарних лікувальних закладах, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах).
  6. На позачергових виборах депутатів списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються
  7. Іменне запрошення надсилається або доставляється в інший спосіб дільничною виборчою комісією кожному виборцю не пізніш як за десять днів до дня голосування.
  8. Кошти на підготовку і проведення повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів, передбачені Державним бюджетом України, перераховуються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Центральній виборчій комісії у триденний строк з дня опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
  9. Висування кандидатів у депутати починається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів. Висування кандидатів у депутати партіями закінчується за сорок днів до дня голосування.
  10. Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування. Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування.
  11. При проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кандидатами у депутати не подається.
  12. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації.
  13. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування обладнують стенди, дошки оголошень у відведених місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
  14. Центральна виборча комісія не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує перелік відповідних одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів у загальнодержавних та відповідних регіональних друкованих засобах масової інформації, а також не пізніш як за сорок днів до дня виборів оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію, що стосується загального інформаційного забезпечення повторних, проміжних або позачергових виборів.
  15. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів.
  16. Телерадіоорганізації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу в порядку, встановленому цим Законом.
  17. Друковані засоби масової інформації усіх форм власності зобов’язані не пізніш як на другий день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості одиниці друкованої площі в порядку, встановленому цим Законом.
  18. Попередній розклад ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм із зазначенням дати і часу виходу їх в ефір (без зазначення конкретних учасників програм) складається загальнонаціональними та регіональними телерадіоорганізаціями державної та комунальної форми власності, з якими укладено угоди на розповсюдження матеріалів передвиборної агітації партій, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатних округах, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, під час виборчого процесу. Такий розклад надсилається до Центральної виборчої комісії та відповідних окружних виборчих комісій не пізніш як за двадцять днів до дня виборів.
  Черговість надання партіям, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати, зареєстрованим в одномандатному окрузі, ефірного часу на регіональних телеканалах та радіоканалах регіональними телерадіоорганізаціями державної чи комунальної форми власності в межах відповідного розкладу ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле-, радіопрограм визначається не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня виборів у порядку, визначеному цим Законом.
  19. Редакції газет “Голос України” та “Урядовий кур’єр”, а також редакції регіональних (місцевих) друкованих засобів масової інформації державної чи комунальної форми власності, з якими укладено угоди про опублікування передвиборних програм партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному окрузі, не пізніш як за вісім днів до дня виборів зобов’язані надрукувати передвиборні програми суб’єктів виборчого процесу в окремому спеціальному випуску видання у порядку, визначеному цим Законом.
  20. На позачергових виборах депутатів ефірний час за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, надається партіям, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатам у депутати в одномандатних округах в обсягах, визначених Центральною виборчою комісією та відповідними окружними виборчими комісіями, враховуючи можливості загальнонаціональних та регіональних телерадіоорганізацій, та в межах коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації, із додержанням принципу рівних умов.
  21. Центральна виборча комісія, окружні виборчі комісії забезпечують виготовлення відповідно інформаційних плакатів партій, кандидатів у депутати не пізніш як за десять днів до дня виборів та їх передачу дільничним виборчим комісіям у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.
  22. Громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів під час повторних, проміжних або позачергових виборів депутатів у порядку, передбаченому цим Законом.
  Невідкладно після завершення розгляду відповідних клопотань громадських організацій Центральна виборча комісія офіційно публікує в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” перелік громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах депутатів.
  23. Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування в загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять чотири дні до дня голосування.

  Тобто ОВК формують шість фракцій (хіба ВРУ дозволить приймати участь і депутатським групам!?):
  1.Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ” депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  2.ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  3.Політична партія “Опозиційний блок” депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  4.Радикальна Партія Олега Ляшка депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  5.Політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ” депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  6.Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання
  Представники цих партій включаються до складу ОВК обов’язково. Склад комісії 12-18 осіб.
  На 12 вакантних місць (18-6=12) претендують такі партії:
  1. Комуністична партія України
  2. Партія Зелених України
  3. Політична партія “ПРАВИЙ СЕКТОР”
  4. Ліберальна партія України
  5. політична партія Конгрес Українських Націоналістів
  6. політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода”
  7. політична партія ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПОЛІТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА”
  8. Партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна”
  9. політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
  10. Партія “Солідарність жінок України”
  11. ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА”
  12. Політична партія “НОВА ПОЛІТИКА”
  13. Партія “ВІДРОДЖЕННЯ”
  14. Політична партія “Сила і Честь”
  15. Політична партія “Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)”
  16. Українська партія “Зелена планета”
  17. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “БЛОК ЛІВИХ СИЛ УКРАЇНИ”
  18. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО”
  19. Політична партія “Єдина Країна”
  20. Політична партія Громадянський рух України
  21. Політична партія “Опозиційний блок”
  22. Радикальна Партія Олега Ляшка
  23. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”
  24. Політична партія “Інтернет партія України”
  25. Політична партія “Сила Людей”
  26. Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”
  27. Політична Партія “5.10”
  28. Політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ”
  29. Політична партія “Національна Демократична партія України”
  Ось така «картина маслом».

 5. Пане Швед ! Кому потрібна ця писанина ???

  • НЕ ДИВУЙТЕСЯ. ВІН ЩОСЬ З’ЇВ ПРОНОСНЕ

   • І ось це все, що ти можеш сказати? Не дарма в народі кажуть: “Дуракам Закон не писан”. Він пишеться для розумних і думаючих.

    • А ПОНОС, ЯК БАЧУ, НЕ ПРОХОДИТЬ. ВРЯТУВАТИ МОЖЕ ТІЛЬКИ КЛІЗМА З ПОСИЛЕНОЮ ДОЗОЮ МАРГАНЦОВКИ ТА ДОБАВКОЮ МЕТАЛЕВОЇ СТРУЖКИ.

  • Не вам, шановна пані

 6. РОЗУМАШКА!!! ЗРОЗУМІВ ПРАВИЛЬНО, ЩО РЕКОМЕНДОВАНИЙ РЕЦЕПТ ВИПИСАНИЙ ІМЕННО ЙОМУ, ШВЕДУ, У ЯКОГО, ЯК В НАРОДІ КАЖУТЬ, НАПАВ НА НОС ПОНОС, А НА ЖОПУ НАСМОРК.

 7. Швед все правильно написав. Просто це для тих хто знає, розуміє і думає. Не звертайте уваги на невихованих коментаторів, для них читати закони надто складно.

 8. Умница.

  • Погоджуюсь на всі 100%.
   З метою створення найкращих умов для подальшого розвитку плодотворної діяльності у справі тлумачення основ законодавства для вище явленого аноніма та його побратима по рівню зрілості розумового мислення для нього та Швеця, як особливо розумних і думаючих, буду добиватись персональних палат у Скаржинцях.

   • Сумуємо. Особливо обдарованого законознавця, надто розумно думаючого Шведа не стало.

    • А про що з тобою говорити, убогий ти наш?
     Откуда берутся дураки? Да ниоткуда, их «не сеют, не жнут, они сами растут» (или родятся).

     Автор: Валентина Пономарева
     Источник: https://shkolazhizni.ru/culture/articles/48015/
     © Shkolazhizni.ru

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.