Житомирська облрада просить Зеленського зупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики

Житомирська обласна рада просить президента Володимира Зеленського та Кабінет міністрів зупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики (Хмельницька обл.) через забруднення відходами від виробництва річок Хомора та Случ, повідомляє видання www.04141.com.ua

Відповідне звернення схвалено  під час чергової сесії облради. У зверненні депутати просять вжити заходів задля недопущення подальшого забруднення хімічними та біологічними відходами від діяльності фабрики річок Хомора та Случ.

Вони вимагають негайно зупинити роботу підприємства, об’єктивно розслідувати злочини, пов’язані із масовою загибеллю водних живих організмів у вказаних річках протягом 2016-2019 років. Також депутати звернулись до генерального прокурора з проханням взяти під особистий контроль хід розслідування та визначити підслідність кримінальних проваджень за Головним слідчим управлінням Національної поліції України.

На Житомирщині в межах міста Баранівка у річці Случ в ніч на 12 квітня загинуло понад 25 тис. екземплярів риби. 16 травня Верховна Рада рекомендувала президенту оголосити басейни річок Хомора та Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей зоною надзвичайної екологічної ситуації.

У пояснювальній записці до ухваленої постанови зазначалось, що протягом чотирьох років до річок Хомора (Хмельницька область) і Случ (Хмельницька, Житомирська та Рівненська області) скидають небезпечні промислові викиди. Винуватцем забруднення органи виконавчої влади, місцевого самоврядування та місцеві жителі вказують ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» та КП «Полонне тепловодопостачання», розташовані в Хмельницькій області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Ага, сейчас всех собак на Зеленского будут вешать?! А Порошенко чего не просили?!

 2. Не треба її закривати. Там все нормально. Нехай подивляться на свою фабрику. Конкурують якістю, а не неправдивими кляузами на президента. У Литвина почались вибори. Діє старими методами, треба піар.

 3. Нормально? Ти падаль кому в очі сциш? Тонни дохлої риби не видно?

  • Ти бачив ті тонни дохлої риби? Тобі телевізор сказав? Ну да ти ж телевізору віриш, по телевізору живеш. Поїдь подивись. Дохла риба на території Житомирської області. Там така ж паперова фабрика працює, конкурент і очисних не має. Але ж її не можна чіпати, бо за нею нардеп. Краще Понінку закрити і позбутись конкурента.

   • Бачив , усе бачив , адже доводилося певний період частенько бувати у Баранівці. Раками перестали торгувати ще на теренах нашої області і дохлі соми до метра в довжину з мілюзгою бачив також на нашій обласній території. Чи може трупики рибки самі вверх по течії пливають? Так що не рви дупу, а простіше – не бзди.

    • P.S. Не можу стовідсотково стверджувати, але за наявною інформацією аналізи стічних вод з Понінківської фабрики робила фірма підвласна Гуменюку. Спростуй.

    • Я думаю, йдеться про Миропільську фабрику, яка стоїть на Случі вище Баранівки по течії. А раків ці браконьєри виловили і перевели скрізь, і там, де немає ніяких фабрик.

 4. Власникам плювати на екологію, вони переживають лише за прибуток, а посадовці з екології дурниками прикидаються.

 5. А чого ні хто не звертає уваги на наступне:
  Фірма «народного депутата» С.Лабазюка спільно з госпрозрахунковим ДП МОУ «Воєнконверс-43» та першою у Європі за обсягами виробництва німецькою фірмою «Байєр» на відстані від центра м. Хмельницького менше 20 км споруджує виробництво з ліквідації / утилізації (можливо шляхом спалювання) неліквідів (прострочених, вже заборонених у «цивілізованих» країнах, безгоспних та т.п.) інсектицидів та інших ядохімікатів (можливо зі всієї «цивілізованої» Європи, у якій це вже давно заборонено). На даний час там «вирізаються» багаторічні лісові насадження. По периметру об’єкта вже змонтована «зовсім непрозора» огорожа, яку охороняє спеціальна охоронна фірма з «чудернацькою» назвою.
  Наразі тут 2 суттєвих порушення:
  1.Не виконана належним до чинного законодавства чином (у необхідних та відповідних обсягах) експертиза вказаного проекту, не визначена належним чином т.н. «небезпечна зона», у яку певно може увійти навіть територія міста Хмельницького, та не здійснене належним чином громадське слухання та погодження з мешканцями цієї «небезпечної зони».
  2. Відведення під вказане будівництво земельної ділянки, до складу якої напевно (є обгрунтована підозра) входять і т.н. «землі оборони», виконане теж неналежним до чинного законодавства чином.

 6. Не знаю хто такий Гуменюк і які кому аналізи він робить. Я знаю що робиться в Хоморі. Хмельницька область моя рідна. Якби ж хоч інформація була правдива а оббріхувати для чого.

 7. саме смішне в цьому те що через понінку річка случ не тече, там річка хомора і показники води якої в межех норми подивіться на карту, річку реально забруднює смт.миропіль де нема взагалі очисних споруд і завод по виготовленню медичного скла який належить депутату вр литвину який хоче отримати з бюджету сотні мільйонів на екологічний проект,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.