У Старокостянтинівському районі аграрії нарікають на неможливість вчасно засіятись

Аграрії Старокостянтинівщини нарікають на велику кількість опадів та неможливість вчасно засіятись. У регіоні пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і з градом. Деяким господарствам це завадило вчасно посіяти сою, соняшник, кукурудзу, повідомляє Старокостянтинівська райдержадміністрація.

Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зернобобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин — кореневої гнилі.

Від запланованих посівів незасіяними залишилось частина площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту — це безпосередній вплив на урожайність, вона може бути зниженою. Деяким сільгоспвиробникам доводиться пересівати культури, оскільки сильні дощі їх змили. Адже з 27 квітня по 6 травня випала місячна або навіть півторамісячна норма опадів.

Станом на 14 травня завершено посів цукрових буряків на площі 2700 га, соняшнику – 6064 га, картоплі – 2836 га. Підходить до завершення посів кукурудзи на зерно, якої засіяно 12780 га (85%). Продовжується посів сої, кормових культур та овочів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.