Церковний “путч”: Хмельницька єпархія ПЦУ підтримала Епіфанія

Хмельницька єпархія ПЦУ оприлюднила заяву, у якій висловлює свою підтримку Предстоятелю ПЦУ Епіфанію (Думенку) та виступає за єдність Української Церкви.

Текст документу виклав у себе на Фейсбук-сторінці митрополит Антоній (Махота).

“Ваше ж слово хай буде :так-так,ні ні. А що більше над це,то від лукавого. Мтф.5-37. Ці євангельські слова мають бути підсумковими у будь-якому спільному християнському рішенні, а тим більше в рішенні Помісного Собору Церкви. Слово, так, Єдиній Українській Автокефальній Православній Церкві було сказано на Помісному Обєднавчому Соборі 15 грудня 2018р . Де відкинувши власні амбіції, три гілки Українського Православя,прийшли до такої бажаної, необхідної та віками очікуваної християнської єдності. Відповідно до канонічного права Церкви тоді ж було обрано і Предстоятеля Блаженнійшого митрополита Епіфанія…Історична подія вже відіграє головну роль у становленні самостійності, суверенності та територіальної цілісності Української Держави. Сьогодні український народ, довіра якого до Церкви є найбільшою, може задати питання, чи здатна вона дотримати свого слова? І чи знову чиїсь амбіції марнославства не стануть вищими за єдність?” – йдеться у зверенні.

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що допускає поділ Православної церкви України і стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, уповноважений скликати Собор. Про це він заявив у коментарі “ТСН”, який був оприлюднений увечері в неділю, пише “Інтерфакс-Україна“.

Він також заявив, що Українська православна церква Київського патріархату досі існує.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Це лише початок розбрату між православними, який посіяв в ненависній йому Україні, конаючий посланець сатани в особі порошенка. Так буде, якщо не гіршими наслідками, і з мовою, якщо дійде до реалізації закону про неї. Дивуватись з дій порошенка не варто. Адже він, син зека, за що ющенко присвоїв йому звання героя, тишком-нишком відцурався віри єврейського народу, плюнувши на споконвічне єврейське невідомо в якій церкві, чи поза нею, вихристився на прізвище українське.

 2. Філарет – це стара гебешна шавка, яка в 90-х зірвала процес автокефалізації церкви в Україні, влаштувавши розбрат і тепер знову влаштовує. Йому той Томос не потрібен. Йому влада потрібна!

 3. Дивуюсь Філарету. Щрсь не те.

 4. Раскольники, раскалываются внутри себя!!! А как же, предавши единожды, предаст и дважды.

 5. Нагадати як закінчив своє життя Іуда? Те саме чекає на Філарата та Епіфанія.

  • Атеїста корчагіна це має інтересувати найменше. Хіба що посварити людей як це комуністи завжди роблять.

   • А відколи це я став атеїстом? Та й комуністом ніколи не був. Ви атеїсти Київського патріархату як завжди сплутали грішне з праведним. Віра та покаяння – не роздільні. Отож бо Вам давно вже пора покаятися (якщо Ви дійсно християнин).

 6. Вважаю, що Філарет діє не сам. Швидше за все, ідея поділу належить Драбинко. Довгий час він був правою рукою Філарета, і мабуть сам хотів очолити УПЦ.

 7. Це ще квіточки. Скоро ще кловун себе покаже, сіючи розбрат. І тоді 75 відсотків побачать, які вони зебіли.

  • Вітаю тебе, на даний час не вельми шанованого аноніма, з освоєнням азбуки, що дало змогу для спроби письмово висловити своє розумове мислення на сторінках Інтернету. Однак, воно ні на йоту не відрізняється від рівня мислення невиліковних утриманців спеціальних закладів охорони здоров’я. Адже саме за цією ознакою тебе залучили в кошару мізерної чисельності овець та баранів отари порошенка. Тут ти й проявився буйним активістом, обпльовуючи 75 відсотків /насправді їх було 73/ виборців, які тріумфально вишвирнули твого чабана з президентського престолу. А він, цього ти втямити не спроможний, покидає його огидно і підло, як ніхто з його попередників, добре вирахувавши, що його останні укази спричинять дуже багато зла і складностей у діяльності його наступника. Це ще квіточки. Чогось ти впевнений, що: “Скоро ще кловун себе покаже, сіючи розбрат”. Звичайно, на увазі маєш порошенка, бо він ЩЕ злочинно розпоряджається країною. Та не радій. Кончина його все-таки настане і кошара його завалиться. Під її рештками згинеш і ти, не встигнувши скористатись найменшими здобутками освоєння азбуки цивілізованого буття. Амінь!

   • Мені все одно на Порошенко. Але він хоч кондфабриками успішно керує. А судячи з перших заяв Зеленського він зможе тільки розвалити. Яким треба бути дебілом, щоб серед 40 кандидатів вибрати такого.
    Це як п’яний на вокзалі віддає поцику, який розказує смішні анекдоти, ключі від квартири, машини, всі свої гроші. Бери ти класний парнища.

 8. “И что же, все эти десять лет он пил, дебоширил и, так сказать, морально разлагался? Ну, нет! Вы знаете, все это время он искусно маскировался под порядочного человека.”

 9. Ще молимося за Щасливійшого отця нашого Епіфанія, Першоієрарха Київського і всієї України, і патріарха Філарета, і владику нашого преосвященнійшого єпископа (ім’я правлячого єпископа), за братів наших священиків, священомонахів і за все у Христі братство наше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.