Експерт представив проект системи територіального устрою Хмельниччини: повіти замість районів, префектури замість райадміністрацій

Сьогодні у Будинку рад відбувся круглий стіл на тему: «Зміни в адміністративно-територіальному устрої, зміна меж районів», повідомляє Хмельницька обласна рада.

Під час круглого столу говорили про проміжні результати та актуальні питання децентралізації на Хмельниччині. Також проаналізували перспективи та завдання з впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні на 2019-2021 роки.

Як відомо, досі в Україні питання адміністративно-територіального устрою вирішуються Порядком, затвердженим ще у 1981 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР. Цей документ не відповідає чинній Конституції України.

Проект Закону про засади адміністративно-територіального устрою України  в рамках чинної Конституції визначає засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, але не змінює його. Зокрема, законопроект дає визначення адмінтерустрою, адмінтеродиниць та їх рівнів, населених пунктів та їх категорій, визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адмінтеродиниць та населених пунктів тощо.

У законопроекті зазначено, що система адміністративно-територіальних одиниць залишається трирівневою. При цьому передбачено, що районний рівень має бути більш впорядкований і відповідати європейським стандартам.

Але для того, щоб змінити межі району, реорганізувати чи ліквідувати його, має бути окреме рішення Верховної Ради України. Законопроект більш чітко визначає поняття «громада», як адміністративно-територіальна одиниця базового рівня, що складається з одного або декількох населених пунктів та земель за їх межами.

Експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак представив проект моделювання системи адміністративно-територіального устрою Хмельницької області.

Зокрема, відповідно до запропонованих Юрієм Ганущаком змін, «район» планується змінити на «повіт», виборів до районних рад не передбачається, оскільки немає бачення щодо місцевого самоврядування в районах, райдержадміністрації стають префектурами, на рівні області рада і адміністрація залишаються, але державні функції залишаться у мінімальній кількості, параметри району і госпітального округу співпадатимуть, але для госпітального округу не важливо де центр, бо це система лікарень, які спеціалізуються на назології.

Окрім того, у районі не надаватимуться соціальні послуги, а доступність визначатиметься – не мешканець до районного центру, а службовці до мешканців.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Ви людей нагодуйте,а не займайтеся балаканиною,а то після цих “реформ” нас стане ще менше

  2. Задрав вже тими укрупненнями. Порох чомусь префектів не вводив

    • ДУРНЮ, отямся. Приклади до лоба обслилені пальці і послухай чи слюна не шкварчить. Адже саме він, твій порох, тепер конаючий вождь, посланець сатани з підземелля, і затіяв реформування територіального устрою держави і проведення вище названого круглощербатого столу проведено в саме дні його карєрського доздихування. А ти зі всіх сил намагаєшся його відшкрепти від давно нарощених і засохлих повічно засохлих накоєних бридот. У тебе, як видно, “на нос напав понос, а на жопу – насморк”, тому й пчихаєш смородом. Тож попроси його, щоб подарував тобі памперс на рило, щоб вонь не розносити в Інтері. Отямся, ДУРНЮ.

  3. Невже нема нагальних питань для вирішення ? Просто якась дурниця з цією децентралізацією.

  4. Цим майдаунам тільки мутити….

  5. як це не буде повітового присуствія і повітового предводітеля (райрада і голова ради) де ж місцева шляхта буде сидіти)
    не порядок

  6. Тепер будуть не повіти, а уєзди з кібуцами. Хмельничанам надокучила украінська влада, захотілось повторити 33 рік.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.