У Кам’янці-Подільському планують збудувати три біогазові установки, які перероблятимуть курячий послід

Питання будівництва заводу по переробці на біогаз на Кам’янеччні піднімалося ще 2013 року, оскільки проблема утилізації курячого посліду, який продукує птахофабрика «Авіс», завжди було актуальною.

Як і 6 років тому існуюча система «утилізації» відходів життєдіяльності курей призводить до численних скарг з боку сільських рад, неподалік яких складувався послід чи вносився у якості добрива на поля.

«А ми є жителями однієї території і повинні дбати про зону нашого комфорту. І люди не мають потерпати, як мінімум через неприємний запах», – зазначає депутат Верховної Ради Володимир Мельниченко.

Саме тому, за ініціативи Володимира Мельниченка та підтримки  міського голови Михайла Сімашкевича, директора КП «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука проводиться тісна співпраця із Трастовим фондом Фінляндії, якими вибрано два міста – це Київ та Кам’янець-Подільський, де планується впровадити пілотні проекти з будівництва біогазових установок з відходів  виробництва.

Враховуючи те, що в межах міста є два потужних переробних підприємства – ДП «Довжоцький спиртзавод» та ПАТ «Авіс», які мають відходи виробництва барду та курячий послід, то на думку нардепа, абсолютно доцільно було б збудувати в місті установки з переробки цих відходів на біогаз за технологією Фінляндії, яка зараз активно впроваджується в країнах Європи, Китаю та інших.

Проект попередньо погоджений із Трастовим фондом Фінляндії і через отримання гранду на суму 300 тис. євро  планується розробити проектно-кошторисну документацію.

В подальшому, після тендеру, на території Кам’янця–Подільського буде збудовано три біогазові установки, які вироблятимуть біогаз насамперед із курячого посліду, і вже потім барди, намулу та інших відходів рослинництва.

Для цього з 6 по 7 травня до міста завітають фахові спеціалісти з міста Гельсинки аби обстежити ділянки виділені під будівництво. Будівництво таких об’єктів дасть можливість додатково мати не лише 8 млн. кубів біогазу, а насамперед є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища, екології та людей.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Нормально!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.