Три кроки уряду для капітального ремонту країни

Саме так назвав Володимир Гройсман своє завдання у 2015 році, коли очолив Кабмін.

Війна та занепад економіки, нестабільна політична ситуація в державі, обвал гривні, величезні зовнішні борги – це передумови, в яких довелося починати працювати Уряду Гройсмана.

«Сьогодні виповнюється три роки від дня призначення нашого Уряду. Тоді з трибуни Верховної Ради я пообіцяв: ми розпочнемо капітальний ремонт країни. І ми взялись вирішувати ті проблеми, які не вирішувались роками – ремонтувати українські дороги, перебудовувати систему охорони здоров’я, міняти пенсійну систему, забезпечувати нові можливості розвитку для дітей, перебудовувати методи роботи і психологію чиновників, відроджувати українські міста і села через механізми децентралізації» – наголосив Прем’єр-міністр на своїй сторінці у Фейсбуці.

Зміни, на які чекали українці

Сьогодні є про що звітувати урядовцям. Адже протягом трьох останніх років їм вдалося не тільки зупинити масштабну кризу, а й забезпечити прискорене економічне зростання. А це, в свою чергу, забезпечило фінансовий ресурс для проведення важливих соціальних і інфраструктурних реформ.

По-перше, виважені рішення дозволили наростити ВВП. У 2015-му його виробництво впало на 9,9%. А вже наступного року зросло на 2,3%. Це при тому,що країна, як і раніше, перебувала у стані війни з Росією. Торік ВВП продовжувалозростати. Досягло рівня 3,2%.

По-друге, через падіння гривні рівень інфляції у 2015 році сягнув 43,3%. Ситуацію уряду вдалося стабілізувати. До прикладу, торік інфляція вже була на рівні 9,8%.

По-третє, дали позитивні результатиперемовини з МВФ. Завдяки цьому Україна опинилася поза загрозою дефолту, а зовнішні борги нашої держави вдалося суттєво скоротити.Цьогорічми маємо сплатити 427 млрд грн взятих у міжнародних донорів запозичень. Наразі країна увійшла в пік виплат по зовнішніх боргах. Крім того, за словами Володимира Гройсмана, в Уряду є чіткий план скороченнязагального боргу,запроваджено стратегію управління державними запозиченнями.

Серед інших надважливих завдань, які ставили перед собою урядовці, та успішно продовжуютьвтілювати їх у життя – реформи.

У лідерах – децентралізація

Це та реформа, як стверджує глава Уряду,яку він відстоював ще будучи мером Вінниці. Саме у ній він побачив шлях України, як розвиненої європейської держави. І сьогодні діють майже 900 громад, що самі створюють своє майбутнє, маючи фінансовий ресурс.

Реформа освіти

Першокласники першими відчули, що таке Нова українська школа. Для них вже передбачили оновлені засоби та матеріали для навчання, виховання і розвитку.Вчителі також оцінили переваги освітньої реформи – їхня зарплата зросла на 85%.

Реформа охорони здоров’я

«Гроші йдуть за пацієнтом», «Доступні ліки» – це не просто вислови. Це те, що реально діє. У цьому переконалися і пересічні українці, і медики. Оновлена первинна ланка отримала засоби та матеріали для роботи, а лікарі – достойну платню за свою працю. На черзі – оновлення вторинної ланки.

Пенсійна реформа та зарплати

  • 1,7 раза зросла середня пенсія. 2016 року вона становила 1703,43 грн, а вже у квітні 2019-ого – 2924 грн.

За три роки діяльності Уряду Гройсмана, вдвічі підвищився рівень середньої зарплати, а мінімальної – втричі. Всі підвищення відбуваються за рахунок збільшення доходівбюджету,а не за рахунок друкування грошей. Вперше Уряд запровадив стратегію «ми починаємо жити на свої кошти».

Дорожня галузь

Це особливо болюче питання для українців, адже наші автошляхи не ремонтували десятиліттями. Але протягом трьох років вдалося кардинально змінити ситуацію на краще – вже оновили, побудували та капітально відремонтували 6800 км доріг. Фінансування дорожньої галузі збільшилося втричі: з 19 млрд грн у 2016 р. до 55 млрд грн цьогоріч.

Це далеко не всі численні позитивні кроки Уряду Володимира Гройсмана, які вдалося реалізувати.

«За ці три роки ми зробили можливо більше, ніж деякі політики, які при владі уже десятиліттями. Я намагався змінювати систему, яку вважав неефективною, але, слава Богу, за ці три роки система не змогла змінити мене. Я впевнений, що Україна може стати і стане сильною та успішною. Сьогодні, спираючись на досвід, який я отримав, чітко розумію, які кроки потрібно робити для цього далі, що і як реально змінювати. І готовий за це боротись, бо Україна для мене – не просто місце на карті,» – переконаний Прем’єр-міністр України.

Олена ЗАХАРЧУК.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.