На Хмельниччині ціни на капусту взелітили на третину – облстат

На споживчому ринку Хмельницької області в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4% порівняно з попереднім місяцем.

Як повідомляє Головне управління статистики в області, найбільше подорожчали овочі та фрукти (на 4,2% та 3,5%, відповідно). Серед овочевої продукції суттєвого підвищення зазнали ціни на капусту – на 35,8%, навпаки, дешевшою на 6,9% стала ріпчаста цибуля.

На 1,6-0,4% збільшились ціни на рибу та продукти з риби, цукор, м’ясо птиці, хліб, кондитерські вироби з цукру та борошна, макаронні вироби, кисломолочну продукцію, сири, вершкове масло.

Водночас на 5,7-0,4% подешевшали яйця, молоко, рис, свинина, сметана, соняшникова олія, безалкогольні напої.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,4%, алкогольні напої – на 0,7%.

Одяг і взуття подорожчали на 10,2%, зокрема, одяг – на 11%, взуття – на 9,3%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося за рахунок збільшення тарифів на каналізацію на 2,8%, водопостачання – на 1%, плати за оренду житла – на 0,5%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,2% в основному спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 4,6%. Разом з тим на 1,9% знизились ціни на автомобілі.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2% через підвищення абонентної плати за послуги мобільного зв’язку на 5,3%.

Серед інших товарів та послуг суттєво подорожчали ритуальні та фінансові послуги (відповідно, на 11,2% та 10,6%).

Водночас знизились на 0,8% ціни у сфері відпочинку та культури, а саме: на туристичні послуги – на 3,3%, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації – на 3%.

Загалом, на Хмельниччині у I кварталі рівень інфвляції становив 2%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Срака Україні!

  2. А що скаже Грося з цього приводу ? Фінішує 22 квітня ?!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.