Нещодавно у Хмельницькому британський політолог українського походження Тарас Кузьо презентував книгу «Війна Путіна проти України».
Англійською мовою видання побачило світ ще три роки тому. А не так давно доповнена й оновлена книга вийшла українською та російською мовами. За словами автора, це є підсумок трирічного дослідження причин та витоків російської агресії проти незалежної України та історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, а також російської гібридної війни проти України.
«Почав писати книжку в 2013 році. Саме в той час почався Євромайдан, потім анексія Криму та криваві події на Донбасі. На Заході на той час мало знали про гібридну війну, правду про події в Україні. Тоді я об’їхав Східну і Південну Україну і разів п’ять бував в АТО з волонтерами. Я ніколи не був солдатом, в Британії немає призову. Вперше був з солдатами тут…», – розповідаєТарас Кузьо.
Книга складається з кількох розділів – сприйняття українців росіянами, про антисемітизм та історія Партії Регіонів.
«В першій частині книги – бекграунд. Тут аналізується російська думка, думки політологів, експертів щодо України. Українофобська істерія, яка відбувається на російському телебаченні і в медіа. Це не тільки Путін придумав. Почалось все в 30-х роках під час голодомору. Я, як людина в діаспорі, пам’ятаю, як нас називали нацистами, агентами ЦРУ. Це відновилось за останні 20 років. Також в книзі є історія Партії Регіонів, як вона виникла з 90-х років, як вони були пов’язані з криміналітетом на Донбасі.
Друга частина книги про російську військову агресію, анексію Криму, гібридну війну. Знову, Путін тут нічого не придумав, радянський союз робив подібні гібридні війни давно в Африці, Південній Америці.
Остання частина – як війна впливає на національні ідентичності в Україні. В історії людства завжди, коли є кровопролиття, війна конфлікт, відбувається прискорення творення нації. Це відбулось в Україні останні 5 років», – розповідає автор.
Як політолог Тарас Кузьо говорить, що навіть коли Путін перестане бути Президентом РФ, погляди в Росії щодо України не зміняться.
«У Росії опублікували результати опитування про Крим. 80% росіян вважають, те що робилось в Криму – правильно. Російська опозиція у більшості також підтримує анексію Криму. Це означає, що для українців важливо, хто буде головнокомандувачем, бо війна може бути надовго. Але один з позитивних наслідків конфлікту є те, що Україна вперше в історії має армію. Тут можна запитати волонтерів і порівняти армію в 2014 році і зараз», – каже Тарас Кузьо.
На думку публіциста, швидко закінчити цю війну в нинішніх умовах можна тільки здавши Україну. Цього народ собі дозволити не може. Стосовно ж долі держави після обрання Зеленського на пост Президента, то в такому випадку, каже політолог, Україні загрожує безвладдя.
«Ви всі не існуєте, ваша країна не існує. Я так не думаю, так думають у Москві. Вони думають, що Україна – це фейк. Якби так не думали в Москві, не було б війни. Путін, і не тільки він, не раз говорили, що українці і росіяни – це один народ. Я боюся, що як виберуть Зеленського, це буде підтвердження планів Москви, що це дійсно «смішна держава». Зеленського можна було б обирати, якби не було війни. Виникає питання – як на це будуть дивитися в Москві. Уже Жириновський дуже аплодує, що є кандидат Зеленський…» – наголошує політолог.
Тож Тарас Кузьо переконаний, що наступні 5 років є найважливіші в історії України і саме в цей час вирішиться, чи зможемо ми в 2024 році сказати «прощай Путін!».