Британський політолог Тарас Кузьо: «Наступні п’ять років вирішать, чи зможуть українці сказати «прощай Путін!»

Нещодавно у Хмельницькому британський політолог українського походження Тарас Кузьо презентував книгу «Війна Путіна проти України».

Англійською мовою видання побачило світ ще три роки тому. А не так давно доповнена й оновлена книга вийшла українською та російською мовами. За словами автора, це є підсумок трирічного дослідження причин та витоків російської агресії проти незалежної України та історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, а також російської гібридної війни проти України.

«Почав писати книжку в 2013 році. Саме в той час почався Євромайдан, потім анексія Криму та криваві події на Донбасі. На Заході на той час мало знали про гібридну війну, правду про події в Україні. Тоді я об’їхав Східну і Південну Україну і разів п’ять бував в АТО з волонтерами. Я ніколи не був солдатом, в Британії немає призову. Вперше був з солдатами тут…», – розповідаєТарас Кузьо.

Книга складається з кількох розділів – сприйняття українців росіянами, про антисемітизм та історія Партії Регіонів.

«В першій частині книги – бекграунд. Тут аналізується російська думка, думки політологів, експертів щодо України. Українофобська істерія, яка відбувається на російському телебаченні і в медіа. Це не тільки Путін придумав. Почалось все в 30-х роках під час голодомору. Я, як людина в діаспорі, пам’ятаю, як нас називали нацистами, агентами ЦРУ. Це відновилось за останні 20 років. Також в книзі є історія Партії Регіонів, як вона виникла з 90-х років, як вони були пов’язані з криміналітетом на Донбасі.

Друга частина книги про російську військову агресію, анексію Криму, гібридну війну. Знову, Путін тут нічого не придумав, радянський союз робив подібні гібридні війни давно в Африці, Південній Америці.

Остання частина – як війна впливає на національні ідентичності в Україні. В історії людства завжди, коли є кровопролиття, війна конфлікт, відбувається прискорення творення нації. Це відбулось в Україні останні 5 років», – розповідає автор.

Як політолог Тарас Кузьо говорить, що навіть коли Путін перестане бути Президентом РФ, погляди в Росії щодо України не зміняться.

«У Росії опублікували результати опитування про Крим. 80% росіян вважають, те що робилось в Криму – правильно. Російська опозиція у більшості також підтримує анексію Криму. Це означає, що для українців важливо, хто буде головнокомандувачем, бо війна може бути надовго. Але один з позитивних наслідків конфлікту є те, що Україна вперше в історії має армію. Тут можна запитати волонтерів і порівняти армію в 2014 році і зараз», – каже Тарас Кузьо.

На думку публіциста, швидко закінчити цю війну в нинішніх умовах можна тільки здавши Україну. Цього народ собі дозволити не може. Стосовно ж долі держави після обрання Зеленського на пост Президента, то в такому випадку, каже політолог, Україні загрожує безвладдя.

«Ви всі не існуєте, ваша країна не існує. Я так не думаю, так думають у Москві. Вони думають, що Україна – це фейк. Якби так не думали в Москві, не було б війни. Путін, і не тільки він, не раз говорили, що українці і росіяни – це один народ. Я боюся, що як виберуть Зеленського, це буде підтвердження планів Москви, що це дійсно «смішна держава». Зеленського можна було б обирати, якби не було війни. Виникає питання – як на це будуть дивитися в Москві. Уже Жириновський дуже аплодує, що є кандидат Зеленський…» – наголошує політолог.

Тож Тарас Кузьо переконаний, що наступні 5 років є найважливіші в історії України і саме в цей час вирішиться, чи зможемо ми в 2024 році сказати «прощай Путін!».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. А шо той “патрійот” з Британії не живе в Україні. От так любить бидло побавитись в “патріотизм” із-за бугра.

  • У всіхицивілізованих країнах мільйони громадян живуть за кордоном, працюють за кордоном. А ці звикли сидіти в совдепії за колбчим дротом і всіх би туди заганяли. Їдь ти в Англію, хто не дає.

 2. І не зазаначив, що порох- один із засновників Партії регіонів, при Янику було все погано, але комунальні менші, гривня 8… зараз все добре.. проте війна, комунальні як в Євжопі, ціни також, долар 27, але вірно ідемо…. ЯНКІ ГОУ ХОМ.. а уКРАЇНІ САЛА

  • І хай ще поцілює Трампа в дупу!

  • Якби янукович штучно не тримав долар, то не було б такої інфляції. Взяв в путіна 2 млрд дол в обмін на війну в Україні. Не обманюйте.

 3. Мудрий політолог. Все правильно.

 4. Только “”настоящие виноватые”, а именно — наши “нацики”-радикалы, могут свою вину перекидывать на других. Что Путин? Путин с помощью наших же радикалов – “нациков”, которые ввергли Украину в состояние “безвластия” и хаоса, а также противостояния социумов различных регионов Украины (которое опять ярко проявилось на последних выборах), свою задачу “минимум” (а может и “максимум”) выполнил. Конкретно: Необходимый ему в оборонных “антинатовских” целях Крым он аннексировал. В дополнение “в качестве бонуса» он, опять же используя то, что эти же радикалы – “нацики”, противопоставляя проживающих на Украине людей разных национальностей друг-другу ввергли Украину в состояние “гражданской войны”, получил “долговременную отсрочку” вступления Украины в полноправные члены НАТО и ЕС, ведь согласно соответствующих уставов и договоров об образовании / создании указанных выше структур в их члены не могут / не имеют право быть принятыми государства, на территории которых идут боевые действия и у которых есть территориальные претензии. По3,14здеть это одно, а вот изменить ради Украины договор-устав НАТО врядли удастся (тем более, что за это должны проголосовать все “теперишние” члены НАТО). Это ему (Путину) как раз и было нужно.

 5. Тарас Кузьо далекий вiд полiтологii. Украiнську дiйснiсть розумiе штампами. Це характерно для захiдних людей. Цiннiсть книжки 0000. Це пропаганда. Груба пропаганда

 6. Кузьо все розклав як треба, без совдепії. Правду каже.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.