На Кам’янеччині хотіли збудувати сонячну електростанцію, а виявили стародавнє поселення

У селі Баговиця на Кам’янеччині науковці виявили поселення, що нараховує п’ять культурних шарів: трипільська культура, ранній залізний вік (ймовірно ранні скіфи VII-V ст. до н.е.), черняхівська культура ІІІ – І пол. V ст., празько-корчацька культура VI-VII ст. та давньоруський час ХІІ-ХІІІ ст.

Як пише місцеве видання “Вдало”, поселення виявили 2 квітня в результаті огляду місць, де мають зводити сонячну електростанцію. Досі виявлене поселення не було зафіксовано в літературі.

“2 квітня вдалося лише частково оглянути його. Тому прийняли рішення виїхати на обстеження археологічною експедицією К-ПДІМЗ. Було проведеного збір підйомного матеріалу на орному полі та шурфування, що дало змогу з’ясувати стратиграфічну ситуацію на поселенні”, – розповів провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, кандидат історичних наук Ігор Старенький.

Роботи, до яких долучились завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк та студент історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету Євгеній Левінзон, носили короткотерміновий характер. Їх мета – визначити межі поселення, фіксація стратиграфічної ситуації та культурно-хронологічної атрибуції поселення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. У нас поселений полно и что? На костях ЦУМ и много других учреждений. А сколько из старых зданий сделали новых. И правильно! Что стоять на месте?Занимаются ерундой,вагоны разгружайте придурки! На войну идите,там копайте!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.