На Хмельниччині шість релігійних громад перереєстрували статути під ПЦУ

На Хмельниччині шість релігійних громад, які були в Українській православній церкві МП, перереєстрували своєї статути під Православну церкву України.

Про це свідчать розпорядження голова Хмельницької ОДА Вадима Лозового від 1 квітня.

Статути у новій редакції зареєстрували релігійні громади Різдва пресвятої Богородиці Православної церкви України (с. Сивороги Дунаєвецького району),  храму Святої Параскеви сербської Православної церкви україни (с. Сошне Ізяславського району), Свято-Михайлівського храму Хмельницької єпархії Православної церкви України (с. Галузинці Деражнянського району), Свято-Димитрівської парафії Хмельницької єпархії Православної церкви України(с. Рижулинці Хмельницького району), на честь Казанської ікони Божої матері Православної церкви України (с. Хоминці Хмельницького району), на честь Дмитра Солунського Православної церкви України (с. Немиченці Хмельницького району).

Як відомо, на кінець березня у Хмельницькій області 62 релігійні громади залишили УПЦ МП і перейшли до ПЦУ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. Так хто повинен це реєструвати Вселенський Патріарх Варфоломій чи Хмельницька обласна державна АДміністрація??? Якось кубики не складуються. Раз томос дав Вселенський Патріарх Варфоломій то це і його парафія реєструвати церковні дії, а не АДміністрайії.

  • Державні керівники, починаючи з Порошенка і кінчаючи головою обласної державної адміністрації, помішавшись на томусі, взялися підпорядковувати собі релігійні формування, поставили собі за мету перевести їхніх настоятелів у підвласні слуги. Ніхто не здивується, коли він з булавою в руках і митрою на голові стане появлятися на всіх державних заходах. Для цього не завадило б натягати шаровари з привязкою до них шаблі та відпустити серпоподібні, звисаючі до пупа, вуса.

 2. Вони реєструються як організації, а організації реєструються в органах влади

 3. Церква також потребує очищення. Не дарма вхід до Храму Гробу Господнього в Єрусалимі перевертням з ПЦУ абсолютно закритий. Танцюйте з бубнами, ви того варті.

 4. Як тiльки Порошенко пiде всi забудуть про цю штучно створену структуру

 5. «В усі часи мерзотники маскували свої негідні та підлі вчинки захистом релігії і моралі таі патріотизмом». Так сказав Генріх Гейне, великий німецький поет – романтик, твори якого за Гітлера знищувалися.

 6. Таке, як зараз (Томос від Констанинопольського патріархату), вже було в історії 350 – : – 300 років назад у другій половині ХVІІ-го сторіччя після тодішніх «визвольних війн», смерті Б.Хмельницького та «Чорної зРади». Тоді створення / існування на території трошки більшій, ніж територія сучасного Поділля, фактично підвасального Османському (турецькому) султанату т. н. «Сарматського князівства» закінчилося смертю та поневоленням сотень тисяч людей з Поділля (Поділля тоді, як писав очевидець цього – посланник Констанинопольського патріарха, просто обезлюдніло) та захопленням Росією усього ЛІвобережжя зі Слобожанщиною та Київа з околицями, а тамтешня православна церква після того повернулася “під Московське крило“. А полякам на Поділля, яке після т.н. «Бучачського миру» та інших таких домовленностей в останні роки ХVІІ-го сторіччя повернулося під «їхню руку» (правда менше, ніж на 100 років), в зв’язку тим, що не стало кому на них працювати, прийшлося завозити / запрошувати на пільгових підставах сюди людей (мазурів, гебреїв, німців, російських старовірів …) з усіх усюд. Доречі (в таких випадках пишеться разом), одним із 2-ох «сарматських» князів був наймолодший син Б.Хмельницького Юрко, якого за його надмірну / маніакальну жорстокість (зняв шкіру з батьків немирівської дівчини, яка йому «не дала») до місцевого населення турки та поляки стратили спільно (!!!). Так от, те що зараз, «один до одного», до того, що було тоді. Хоча б і наслідків таких, як тоді, не було б, бо, як видно, у нас, нажаль, нічому не вчяться. Цю на мій погляд ганебну «сторінку» з нашої історії «чомусь» не вивчали ні за російської царської, ні за національної 17-:-21 років, ні за радянської, ні за сучасної національної «влад» (знали про це тільки фахівці). Читайте “Історію України”, написану І.Крип’якевичем у 20-:30-ті роки ХХ-го сторіччя у Львові.

 7. Ксенофобия и сегрегация людей (по религиозным, национальным, социальным или каким либо другим критериям), проявляющиеся на Украине, как в многочисленных “патриотических” статьях, постах, комментариях …, так и нашей повседневной бытовой жизни, всегда были одной из самых страшных и опасных «болезней» человека и человечества, которые приводили к геноциду, гибели социумов и государств та т.п. Одним из их “крайних” проявлений был и есть нацизм / фашизм. Их, как и религию, “власть предержащие” или стремящиеся к власти всегда использовали и продолжают использовать в своих “меркантильных целях” (еще с древности известно выражение: “разделяй и властвуй”). В наше время, учитывая наличие и развитие современного оружия, это может привести не только к гибели народностей, народов и государств, а и к гибели всего человечества, всего живого на планете, а то АТО и самой планеты в целом. Кроме всего, ксенофобия (и это тоже прекрасно видно по многим из приведенных здесь комментариев) просто деградирует людей. Т.е., в наше время ксенофобия просто самоубийственна (это уже ярко видно по Украине ).

 8. Смішно читати коментарі атеїстів про церкву. Віруюча людина ніколи не напише такого. Лишіть свої недобрі думки при собі. Ви поняття не маєте що таке християнство. Ваша інформація з пропагандистських матеріалів, дуже далека від правди. Упражняєтесь в ненависті під кожною інформацією.

  • “Христіянин” знайшовся… Сам ненавіст’ю аж “сичить”… Ви якраз і є яскравим та беззаперечним доказом того, що “ксенофобія деградує людей”.
   Для нормальних: Усе, що я написав, історичні факти, які перевірити зовсім не тяжко.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.