За втручання поліції Хмельниччини з початку року відмінено 34 ризикових тендери вартістю 350 мільйонів гривень

З початку цього року за втручання співробітників управління захисту економіки в Хмельницькій області відмінено 34 ризикових тендери очікуваною вартістю 350 мільйонів гривень.

Так, під час проведення моніторингу закупівель було виявлено порушення законодавства та на підставі листів управління відмінено 34 ризикових тендери, повідомляє сектор комунікації за інформацією УЗЕ в Хмельницькій області.

Загалом, серед відмінених у 2019 році:

  • у сфері освіти – 5 тендерів на суму майже 9 мільйонів гривень,
  • у соціальній сфері – 4 тендери на суму 19 мільйонів гривень,
  • у сфері культури – 1 тендер на суму понад 2 мільйони гривень,
  • в сфері будівництва та експлуатації доріг – 1 тендерна процедура на 161 мільйон гривень.

Це стало можливим завдяки виявленим на стадії підготовки торгів порушенням в процесі перевірки документації, необхідної для участі в конкурсних торгах із державних закупівель.

Серед порушень найбільш поширеним є невідповідність встановленим кваліфікаційним критеріям та умовам тендерної документації. Подальше укладання з такими підприємствами договорів могло призвести до розтрати державних коштів.

Інформація про виявлені невідповідності співробітниками Управління направлялась до комітетів з конкурсних торгів, якими прийняті відповідні рішення про відміну тендерів та відхилення пропозицій.

Крім того, за втручання співробітників Управління захисту економіки в Хмельницькій області Нацполіції, Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України оштрафовано двох учасників торгів, які повинні сплатити 304 тисячі гривень штрафу за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.