“Коли бачите у Хмельницькому нові дитячі садочки, відремонтовані дорогі – це ні яка не “децентралізація” – заступник мера про “покращення”

Заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко відреагував на заяви топ-політиків про блага децентралізації для місцевих бюджетів.

Відповідний допис посадовець виклав у “Фейсбуці”.

“Які ж додаткові бюджетні находження отримали міста внаслідок децентралізації? Відповідь – жодного. Бо передавши на міста акцизний податок (всього з початку 2015 надійшло 508,6 млн.), забрали 15% податку до доходи фізичних осіб (ПДФО), а це – мінус 614,6 млн.

Навпаки, містам всупереч Конституції (бо згідно Конституції видатки на місця можуть бути передані лише з відповідними доходами) місту додатково передані місту видатки з державного бюджету:
– утримання ПТУ (всього – 295,5 млн., у т.ч. у 2019 році – 87,7 млн.);
– безплатний проїзд пільговиків громадським транспортом (всього – 214,4 млн. грн., у т.ч. у 2019 році – 90 млн. грн.);
– не додано освітню субвенцію на 174,9 млн., у т.ч. у 2019 році – 27,2 млн.;
– не додано медичну субвенцію на 347,2 млн. грн., у т.ч. у 2019 році – 112,9 млн. грн.;
– вилучено (реверсна дотація) з міського бюджету в держбюджет – 130,6 млн., у т.ч. у 2019 році – 54,4 млн. (тобто все, що місто додатково заробило у 2018 році на створенні нових робочих місць);
– з 2016 року припинено відшкодування різниці в тарифах на тепло і воду. Ці збитки тепер покриває місто. З початку 2016 року це – 360 млн.;
– скасовано «нічний» тариф на електроенергію, що спричинило додаткові витрати з бюджету міста на утримання водоканалу на 8,5 млн.;
– скасовано пільговий тариф на електрику для комунального електротранспорту та запроваджено тариф, як для промисловості (було 0,68 грн. за кВт/год, стало – 3,05 грн. за кВт/год). Додаткові витрати – 66 млн”, – зазначив Бондаренко.

Заступник мера порівняв, як змінилися ціни і вартість робіт за останні п’ять років:
– тролейбус: 2014 рік – 2,2 млн. грн., 2019 рік – 6,3 млн. грн, тобто втричі!
– розмір зарплати, яка враховується про будівництві соціальних об’єктів: 2014 рік – 3,4 тис. грн., 2019 рік – 9,7 тис. грн., тобто втричі!
– кошторисна вартість робіт (на прикладі будівництва дитячого садочку в мікрорайоні Лезневе): 2013 рік – 12,9 млн., 2018 рік – 30,1 млн., або майже втричі!

Він вважає, що збільшення надходжень міського бюджету відбулося не внаслідок «децентралізації», а виключно за рахунок:
– збільшення мінімальної зарплати і, відповідно, зростання ПДФО. Так, на початок 2015 р. вона складала 1218 грн., на початок 2019 р. – 4173 грн. До речі, частка ПДФО і єдиного податку, які є основою міського бюджету, складає у власних доходах міста складає 76,4%:
– виведення з тіні зарплат, легалізації неоформлених працівників та збільшення робочих місць (у 2018 році створено близько 5200 роб. місць і це дало додаткові надходження близько 55 млн.);
– мобілізації владою міста додаткових джерел надходжень. Наприклад, пайову участь із забудовників у 2014 році зібрали 6,7 млн., а у 2017 році – вже 25 млн. А починаючи з 2016 року місто заробило на розміщенні коштів на депозитах понад 50 млн. грн.

“Бюджет розвитку міста Хмельницький з початком «децентралізації» у доларовому еквіваленті навпаки зменшився більш ніж удвічі: 2014 рік – 18,3 млн. дол, 2019 рік – 8,4 млн. дол”, – заявив посадовець.

Окремо Бондаренко констатував відсутність фінансової допомоги з боку обласного бюджету, а також  державних коштів, як передаються на область для цих цілей. Водночас в інших обласних центрах до співфінансування долучаються обласні ради та обласні державні адміністрації. Зокрема, Палац спорту у м. Рівне, де левову частину видатків виділяє область.

“Кошти Фонду регіонального розвитку: Хмельницькій області у 2018 році виділено 236 млн., з них місту Хмельницький – 0 грн. Субвенцію на будівництво і ремонт доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності: у 2018 році виділено для області 456,5 млн., з них місту Хмельницький – 0 грн. Отже, коли ви бачите у Хмельницькому нові дитячі садочки, відремонтовані дорогі і прибудинкові території, нові тролейбуси чи відсутній поборів в школах – це ні яка не «децентралізація», а кошти хмельничан-платників податків, які влада міста ефективно використовує для задоволення потреб мешканців міста”, – зауважив заступник міського голови Хмельницького.

Раніше Андрій Бондаренко заявляв, що за 10 цього 2016 року Хмельницький отримав додатково 211 млн. власних доходів, з яких 104,4 млн грн – “це додаткові надходження, не пов’язані з децентралізацією, а результат спільної діяльності влади, підприємців і громади, а також інші фактори, не пов’язані з децентралізацією. Рахуємо чистий плюс від децентралізації: 211 млн. – 104,4 млн. – 81,5 млн. = 25,1 млн”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 25

 1. І так у кожному селі та отг

 2. Українці ніколи не об’єднаються. Завжди будуть тягнути ковдру кожен на себе. Доводити що один головніше іншого, що зробив більше ніж будь-хто. Завжди будуть з’їдати один одного і при цьому розказувати про високі ідеї. Ніхто не думає про людей і країну. Навіть над прірвою мозги не включаються. Кожен пан важніший іншого пана. Це ж треба витратити стільки часу і зусиль на те щоб пальцем показувати на іншого. Ніби на різних планетах живуть, а не в одній країні, в одній області, в одному місті!!!!!! Ніби різні країни будують!!!!! Як же ці міжусобні війни дістали!!!!!

 3. Приблуда манипулирует цифрами!!! Мешает грешное с праведним. Почему же все про гривну, а бюджет развития решил в долларах показать. Не патриотично в долларах.

 4. анекдот дня: Порошенко на весь майдан кричав, що завдяки його децентралізації в Хмельницькому будують розумні зупинки. Всі розумні зупинки в Хмельницькому збудовані БЕЗКОШТОВНО завдяки міській владі.

 5. Це все завдячуючи начальнику ЖКГ Новачку!

 6. От цікаво: що сподвигло заступника мера розродитися цією статтею? Може хотілося черговий раз нагадати, що вони “дартаньяни”, а всі навкруги під@раси?
  В цілому викладено маніпулятивно, а графік “в доларовому еквіваленті” взагалі викликає подив: хмельницька влада живе не в Україні? Падіння національної валюти внаслідок всім відомим подіям її не мають стосуватися? Якби в кроках міської влади було менше політики, то може б у них був ще шанс залишитись і на другу каденцію. Але навряд чи.

  • бо вся українська економіка завязана на долар. Долар стрибає ростуть всі ціни, він шкарпеток на ринку до запчастин до всієї техніки

   • Ви не зовсім зрозуміли, до чого я про долар згадав

   • Та до сраки ваш долар! Від лютого 2015 року долар чотири роки не росте, але ціни наші мудрі, роботящі, чесні підприємці піднімають з місяця в місяць. Що, не так?
    І долар росте кругом: в Туреччині виріс в 4 рази, в кацапстані в два з половиною, у азерів втроє. І що? Ще хтось, крім хохлів, так скиглить про бакс???)))))

 7. А биотуалет у детского мира купили благодаря шоколадной индустриализации или работе местных властей?

  • Не хвилюйтесь, “шоколадна індустріалізація” на туалет не претендує. Це повністю заслуга партії Свобода

 8. Дуже багато тексту, а чому так довго не запускають супер-вбиральню, що біля Дитячого світу. Буду касиром на вході. Новачок пора стартувати !?

  • Все просто, кошти вже у кишенях міських чиновників, а відкриття нікому не потрібного туалету їм також не потрібно!

 9. Маніпулюють цифрами гниди шаромижниє

 10. Що цікаво, Хмельницький – найменш розвиваючий обласний центр в Україні. За три останніх роки – лише 25% збільшення дохідної частини міського бюджету. Всі інші обласні центри (окрім Лисичанська і Краматорська) заробляють більше.

  Сволота, коли ти нажерешся?

  • ти сам собі суперечиш, якщо бюджет наповнюється найгірше, а роботи робиться найбільше, то виходить, що якраз там крадуть, а у нас не крадуть, а все вкладають в роботу.

 11. Тобто бюджет міста зрос на мільярд гривень, а витрат додали на 1,6 мільярда за 5 років, тобто 320 млн. на рік. А решта 700 мільйонів на рік, яких не було в Мельника/Чернилевського ніяк не вплинуло на спроможність робити ремонти, класти плитку за 300% ринкової вартості і будувати елітні біо-будки для гвалтування вигляду центру міста! Певно лише на новий асфальт до будинку міського голови вистачило.
  Те, що крім розкрадання коштів міська влада ще змушена хоть щось робити, це не заслуга!
  Вся ця історія з брехнею і суцільним розкраданням – це виключно недопрацювання правоохоронних органів! “Шановний пан” має не статті писати з пересмикуванням показників, а покази давати по власній справі. Дуже давно!

 12. Децентралізація дала можливість місцевій владі самій розпоряджатись ресурсами, не їздити і вибивати кошти. Децентралізація змінює якість людей після совка, самим хазяювати, це еволюційне рішення. Здивувала влада, яка каже, що децентралізація нічого не дала. Або це настільки некомпетентна влада, або … Дуже здивували.

  • Если он так стонет что все плохо и деньгу только отнимают, то он против децентрализации. Надо тогда публично заявить!!!!

 13. ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ – это дорога в пропасть. Единоначалие определяет ОТВЕТСТВЕННОСТЬ и ПЛАНОВОСТЬ. Извиняюсь,но я,автолюбитель.Хотелось бы,чтобы меня ТЫКНУЛИ МОРДОЙ ….в новые дороги,при езде по которым (уже 27 лет) …твое авто не подскачет на кочке хотя бы секунд 30.

 14. Как Вложить Деньги И Не Прогадать, Виды Инвестиции

  ———————————–
  Кредитка без свидетельствующей о доходе справке почти ничем не отличается от стандартного кредита. Началось военное, культурное влияние и на Черноморское побережье Кавказа. В iOS 9 есть специальные приложения для занятия спортом и контроля здоровья. Далее следовал переход к процессу оформления полиса. Лучше нашего качества – только наша цена! Смартфон даже сейчас способен удовлетворить основные потребности пользователя . Что значит замена стекла отдельно от дисплея? И не только у девушек. У меня такой вопрос. Произвести пополнение денег можно разными способами: при помощи касс в отделении банка, переводом из другого банковского учреждения, с помощью терминала , который имеет функцию внесения денег, при помощи банкомата оплаты в отделении Сбербанка. Но, это уже мелочи. Тем более, в iPhone 5S не установлено 4ГБ оперативной памяти. Будьте внимательны при оплате! Пришлите нам минимальный набор документов, состоящий из паспорта транспортного средства, или свидетельства о регистрации, а также данные о пробеге и марке установленных шин. И наоборот, узнайте, сколько стоит 500 евро в злотах.|То есть, чтобы пользоваться дебетовой карточкой, сначала надо положить деньги на банковский счет. Могут ли снять деньги с моей кредитной (дебетовой) карточки не имея сам карточки, если им известно номер счета и пароль? В Москве, Санкт-Петербурге и области они уже активно обслуживаются, ими можно рассчитываться в магазинах, оплачивать покупки в интернете, снимать деньги с банкомата и переводить со счета средства в другие банки или клиентам «Сбербанка». Здравствуйте, копилка с зачислениями не срабатывает от разовых платежей, поэтому, если у вас это будет такой разовый платеж, то скорее всего деньги на копилку не переведутся. Недавно попал в аварию не по своей вине и уже на 4 день на карту мне положили деньги. После такой “компетенции” руководителя, спорить и объяснять им, что для безнала точно никакой инкассации не надо, что можно как вариант сделать мне выплату АСВ на счет вклада или карт счета открытого у них же. Этот вариант может быть интересен активным трейдерам, которые собираются вести самостоятельную деятельность на своем ИИС и готовы к более высоким рискам в расчете на потенциально более высокую доходность.

  Перейдите ниже по ссылке, чтобы получить кредит:

  почта банк

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.