У серпні енергоблок №1 Хмельницької АЕС, у якого закінчився термін експлуатації, продовжить роботу

У серпні 2019 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС, у якого закінчився проектний термін експлуатації завершився 13 грудня 2018 року, продовжить роботу.

Про це сьогодні заявив президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський під час наради з питань розвитку атомної енергетики за участю президента у Нетішині.

“Немає сумнів, що у серпні перший енергоблок Хмельницької АЕС буде підлючено до енергомережі”, – наголосив він

Недашковський додав, що технічно провдожувати експлуатацію енергоблоку №1 ХАЕС можливо ще 20 років.

В цілому, в Україні 9 із 15 енергоблоків атомних електростанцій отримали ліцензії на продовження робіт.

Нагадаємо, що на 18 березня на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 114 доба ремонтних робіт. Вартість продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС становить 2,3 млрд гривень, що в 20 разів менше, ніж будівництво нових блоків.

Крім цього, протягом лютого-березня 2019 року відбулися громадські слухання за рішеннями органів державної влади і місцевого самоврядування Хмельницької та Рівненської областей щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Правильно будет чем гейропу шантажировать.

  2. Якщо подивитися на інші коментарі тут у постах на цю тему, порозмовляти з пересічними людьми на тему атомної і взагалі електроенергетики на Україні, та і взагалі звернути увагу на ступень «зааганжованності» цією темою наших політиків, можновладців і ЗМІ, то виходить, що наших людей зовсім не цікавить справжня «атомно-вибухова» ситуація, яка складається / вже склалася з цим у нас. Адже: В Україні з 15-ти працюючих на даний час реакторів АЕС (а Україна з «відомих» причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився «гарантований термін безпечної експлуатації» (тобто, без здійснення відповідних заходів їх просто забороняється експлуатувати). Таким чином виходить, що на даний час Україна є єдиною у світі країною, на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим «гарантованим терміном безпечної експлуатації», тобто – «українців» зовсім не цікавить своя безпека (можливі катастрофи «всесвітнього» / «загально-цивілізаційного» масшабу). А може поживемо «при свічках» (Україна зараз не виробляє ні гасу, ні гасових ламп) та відмовимся від ТБ і Інету.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.