Мешканцям 30-кілометрової зони ХАЕС пропонують висловитися щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1

Хмельницька АЕС повідомляє про початок публічного обговорення (громадських слухань) щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

Основним документом, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України прийме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ВВЕР-1000) є Звіт з періодичної переоцінки безпеки, який розробляється, у тому числі, з врахуванням результатів громадських обговорень, проведених у населених пунктах зони спостереження атомної електростанції.

Продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, за умови підтвердження регулюючим органом рівня їх безпеки, є визнаною світовою практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в країні.

Проектний термін експлуатації першого енергоблока ХАЕС вичерпано 13 грудня 2018 року. Нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб.

Хмельницька АЕС отримала позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки щодо експлуатації енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації.

Під час довготривалого планово-попереджувального ремонту 2018-2019 років, який триває на енергоблоці, заплановано здійснити: капітальний ремонт генератора, середній ремонт реактора та парогенераторів, повне вивантаження активної зони, ремонт всіх трьох каналів систем безпеки.

Також заплановано виконати роботи з продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання, реалізації заходів з підвищення кваліфікації обладнання та сейсмостійкості трубопроводів.

Особливу увага приділяється виконанню заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока.

Громадські слухання за рішеннями органів державної влади і місцевого самоврядування Хмельницької та Рівненської областей відбудуться з участю фахівців Хмельницької АЕС у лютому-березні 2019 року:

1. Гощанський район – 4 лютого 2019 р. о 10 год. в Гощанському районному центрі дітей, юнацтва та молоді, вул. С. Наливайка, 3, смт. Гоща.

2. Білогірський район – 8 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі
ВП ХАЕС, вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин.

3. м. Острог – 15 лютого 2019 р. 0 14 год. в районному будинку культури, пр.-т Незалежності, 14, м. Острог.

4. Ізяславський район – 20 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі
ВП ХАЕС, вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин.

5. м. Нетішин – 21 лютого 2019 року о 18 год. в КЗ «Палац культури», вул. Шевченка, 3,
м. Нетішин.

6. Славутський район – 22 лютого 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі
ВП ХАЕС, вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин.

7. Острозький район – 26 лютого 2019 року о 10 год. в районному будинку культури, пр.-т Незалежності, 14, м. Острог.

8. Здолбунівський район – 27 лютого 2019 об 11 год. в навчально-тренувальному центрі
ВП ХАЕС, вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин.

9. Шепетівський район, с. Пліщин – 6 березня 2019 року об 11 год. в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС, вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин.

10. м. Славута – 15 березня 2019 року о 17 год. в Палаці культури, вул. Ярослава Мудрого, 64, м.Славута.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. вау..

  2. Для фінансування будь-якого проекту згідно Українського законодавства необхідно мати техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) .Оцінку впливу на навколишнє середовище (ОВНС) та позитивні висновки Державної екологічної експертизи ,згода місцевого населення. Варто також підняти питання радіаційного моніторингу та системи попередження відповідно західним стандартам .

  3. Я вже неодноразово протягом кількох років писав, що на Україні (Т.Шевченко писав: “…на Україні…”) з 15-ти “робочих” реакторів АЕС (а Україна з “відомих” причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився “гарантований термін безпечної експлуатації” (у т.ч., у вказаного в цій інформації енегоблока № 1 Хмельницької АЕС, та у усіх енергоблоках Рівненської АЕС). Таким чином на даний час Україна є єдиною у світі країною, на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим “гарантованим терміном безпечної експлуатації”.

  4. Крім наведеного “підступає” ще наступна небезпека:
    Фірма «народного депутата» С.Лабазюка спільно з госпрозрахунковим ДП МОУ «Воєнконверс-43» та першою у Європі за обсягами виробництва німецькою фірмою «Байєр» на відстані від центра м. Хмельницького менше 20 км споруджує виробництво з ліквідації / утилізації (можливо шляхом спалювання) неліквідів (прострочених, вже заборонених у «цивілізованих» країнах, безгоспних та т.п.) інсектицидів (можливо зі всієї «цивілізованої» Європи, у якій це вже давно заборонено). На даний час там «вирізаються» багаторічні лісові насадження. По периметру об’єкта вже змонтована «зовсім непрозора» огорожа, яку охороняє спеціальна охоронна фірма з «чудернацькою» назвою. Належних за чинним законодавством “коректних” експертизи (а там би і саме місто увійшло б у небезпечну зону) та обговорень з громадськістю виконано не було.
    Якщо не вірите, перевірте це самі. Вказаний мною тут об’єкт знаходиться за с. Івашківці Копистинської сільради на території колишньої «ракетної бази».

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.