Облдержадміністрація повернула Службі єдиного замовника “дорожні” функції (Виправлено)

Хмельницька облдержадміністрація затвердила статут державного підприємства “Хмельницька обласна
служба єдиного замовника” у новій редакції.

Такі зміни 7 березня підписав голова ОДА Вадим Лозовий.

Таким чином, Служба єдиного замовника отримала повноваження здійснювати функції замовника з будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг місцевого значення; фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення згідно із законодавством, у тому числі на умовах співфінансування з місцевих бюджетів усіх рівнів та інших джерел, не заборонених законодавством; здійснення функцій технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) на об’єктах будівництва, реконструкції чи капітального ремонту; за станом автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

Водночас зауважимо, що досі за іншим ДП«Служба місцевих автодоріг» продовжують залишатися “дорожні” функції, які повернули Службі єдиного замовника.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року Хмельницька область була єдиною в Україні, яка створила нове підприємство «Служба місцевих автодоріг». Цю інформацію озвучили на нараді під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка в рамках реалізації плану заходів щодо якісної передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення на баланс обласних державних адміністрацій.

Як писав НГП, 6 березня голова Хмельницької ОДА звільнив Сергія Матуса з посади директора державного підприємства “Служба місцевих автодоріг” за невиконання умов контракту до закінчення терміну його дії.

Нагадаємо, що у 2018 році Хмельницька область стала першою серед інших регіонів, яка повністю використала кошти дорожнього фонду на ремонт місцевих автошляхів.

Довідково. 4 грудня 2017 року розпорядження голови Хмельницької ОДА було створено ДП “Служба місцевих доріг”. Підприємство здійснює функції замовника і технічного нагляду (при потребі з економічним супроводом) з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

ДП обслуговувало 5087 км доріг місцевого значення.

Більше на цю тему читайте публікацію “Дорожник для губернатора“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 25

 1. Нічого… Створять / створили нову “таку” службу. Гроші ж треба буде “відмивати”.

 2. Ви подали абсолютно недостовірні дані!!! Ці повноваження в статуті Служби єдиного замовника були ще до створення Служби місцевих доріг. А зараз в статут цього держаного підприємства вносилися зовсім інші зміни. Можете ознайомитися з статутом в редакції від жовтня 2018 року, де вже були повноваження в сфері місцевих доріг.
  Тому краще спростуйте недостовірно подану інформацію!!!
  Ви напевно подаєте вигадане за бажане!!!

  • Серед опублікованих на сайті ОДА розпоряджень за вересень, жовтень та листопад 2018 року не знаходжу попередньої редакції статуту Служби єдиного замовника. Ви маєте якісь додаткові дані?

 3. А президент України успішно підвів українців під церкву!

 4. Це дійсно фірма-прокладка, яка ніяких робіт не виконуватиме, а лише буде тендерити та відмивати кошти. А який же штат у цього державного підприємства ? Чому б не створити підпри- ємство, яке саме освоювало б кошти та займалось будівниц-твом доріг у області ???

 5. Маразм крепчает !!

  Разрушат успешное предприятие, которое показало эффективную работу и 100% прозрачность. Специалистов разгонят. А потом мы будем стонать и ныть, где же наши качественные дороги ?? !!! А их и не будет! Пока любители будут заниматься дорогами, а бюджетные средства оседать в карманах.

 6. Єдиний замовник, буде займатись місцевими дорогами ??!! Ну все, любі друзі, це фіаско!

  Підприємство, яке в 2018 році запороло Медичну субвенцію?! Має тисячу питань по прозорості робіт ! Не має жодного кваліфікованого дорожника в штаті!! Аууууу!!!! Керівники області, схаменіться! Не ставте все з ніг на голову!

 7. У Вашій статті Вказано що “Хмельницька облдержадміністрація вилучила зі статуту Державного підприємства “Служба місцевих автодоріг” розділ, який стосується предмету діяльності цієї організації і перенесла до статуту іншого державного підприємства “Хмельницька обласна служба єдиного замовника” “. В Розпорядженні Голови Хмельницької ОДА №165/2019-р, вказано що:

  1. Затвердити Статут державного підприємства “Хмельницька обласна
  служба єдиного замовника” у новій редакції (додається).
  2. Директору підприємства А. Колесніку забезпечити державну реєстрацію змін до установчих документів у встановленому чинним законодавством
  порядку.
  3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної
  державної адміністрації від 25.09.2017 № 818/2017-р “Про затвердження статуту державного підприємства “Хмельницька обласна служба єдиного замовника” у новій редакції”.
  4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника
  голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу обов’язків.

  Тобто, змін до статуту ДП “Служба місцевих автодоріг” не вносилось!!!!

 8. Причём здесь качественные дороги к службе дорог? Она лишь функции заказчика исполняет, а дороги строит и ремонтирует какая-то частная фирма какого-то нардепа, подозрительно часто выигрывающая соответственные тендера. Смысла создавать такое предприятие вообще не было при наличии уже существующего с аналогичной функцией. Возможно, кому-то нужен был пост директор (при том лояльного к определённым бизнес-структурам). То что деньги освоены на 100% лишь значит то, что все деньги из бюджета полностью списаны на ремонт дорог, но это вообще не значит, что всё законно и дороги качественно сделаны (то что в начале лета дороги ремонтировались, а к концу этого самого лета ямы опять появились свидетельствует лишь о том, что подрядчик некачественно свою работу сделал, хотя оплатили ему как за хорошо сделанную дорогу, в тоже время, в этом случае подрядчик обязан за свой счёт исправить свой брак, но вместо этого эта фирма опять выигрывает тендер и опять ремонтирует тот же участок дороги за деньги налогоплательщиков). Вот вам и “прозрачное” воровство 100% выделенных из бюджета денег.
  Следует подумать, кому нужен весь этот сыр-бор вокруг увольнения Матуса, прежде чем писать всякую чушь на эту тему, разве что отрабатывать депутатские бабки, как отрабатывали на фейковых митингах “простых крестьян” против “злого землевладельца” гереги…
  Продолжение следует, так что посмотрим, чем эта мышиная возня закончится, главное чтобы крепакам челки не оборвали, пока паны между собой дерутся.

  • Раджу Вам більше вивчити питання двох підприємств, а потім говорити про якість робіт та освоєння коштів! В Службі місцевих, станом на сьогодні – 10 інженерів відділу якості, які мають колосальний досвід роботи з будівництва, реконстукції та ремонтів доріг ( середній стаж праціаників досягає 20-ти років). Можливо, Ви мені скажете скільки інженерів відділу якості з дорожньою освітою в Єдиного замовника !??? А я Вам відповім, НУЛЬЬЬЬ!!! Так, невеликий досвід роботи на комунальних дорогах є ( 4 інженера в штаті все таки є ).

   Тому якість на пряму залежить від структури підприємства !!!

   • Служба существует чуть больше года.
    Где эти инженеры такого опыта набрались, где работали хотя бы последние пять лет?
    Можете ответить на этот вопрос?

    • Вірно, Служба місцевих працює трішки більше року. Працівники підприємства залучались з інших дорожньо-будівельних підприємств.

 9. 2.2. Предмет діяльності:
  2.2.1. Виконання функцій замовника з:
  капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єк-
  тів житла, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери, освіти, зв’язку,
  транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства,
  об’єктів культурно-побутового призначення та інших;
  реставрації, реконструкції та капітального ремонту об’єктів історико-
  культурної спадщини з метою збереження історичної забудови області;
  капітального будівництва об’єктів житлово-комунального господарства;
  реконструкції та реставрації аварійних об’єктів ЖКГ;
  з будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання
  автомобільних доріг місцевого значення.
  2.2.2. Фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утри-
  мання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого зна-
  чення згідно із законодавством, у тому числі на умовах співфінансування з
  місцевих бюджетів усіх рівнів та інших джерел, не заборонених законо-
  давством.
  2.2.3. Здійснення функцій технічного нагляду (при потребі з економічним
  супроводом) на об’єктах будівництва, реконструкції чи капітального ремонту; за
  станом автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

  Витяг зі статуту служби єдиного замовника в редакції розпорядження 25.09.2017 № 818/2017-р.
  Хто шукає – той знаходить, а не верзе казна що про те, що у розпорядженнях ЗА 2018 РІК не знайшов розпорядження ЗА 2017 РІК!!!,

 10. Губернатор, певне, припустився помилки разом з тими, хто готував розпорядження щодо звільнення Матуса. Проте, певно що і всі статті на цю тему останнім часом пишуть проплачені журналісти, щоби показати герегівця з темної сторони і лишити діючі схеми по виведенні бюджетних коштів у приватні руки в дії.

  • По-моему, проплачивает журналистов только Петя, чтобы прикрывать все свои злодеяния.

 11. Служба доріг як замовник повинна нести відповідальність за те, кому і за що платить державними грошима, якщо дорога неякісна, то точно слід притягувати такого підрядника до відповідальності, не платити йому за фактичне не виконання умов договору і змушувати все переробляти власним коштом, а не брати відкати і закривати очі на злочини, будучи їх співучасником.
  Знову ж питання до голови ОДА, чому Матуса раніше не звільнили а лише зараз почали шукати підстави для цього?

  • А що, були вже зафіксовані факти правопорушень?! Чи зафіксовано не якісне виконання робіт по місцевих дорогах області ???? ) Цікаво-цікаво ….

   • Експертом бути не треба, щоб зрозуміти відсутність якості при проведенні ремонтів українських доріг, які через кілька місяців після такого горе ремонту (в межах гарантійного терміну експлуатації) знову стають малопридатними для проїзду (і навіть для пішоходів). Ніхто не укладає договір на проведення ремонту аби як лиш би витримало місяць-два, є норми, якщо їхдотримуватись, то покриття не випарується на сонці і не стече разом з дощем і талою водою в канаву. І їх зобовязані дотримуватись усі будівельні фірми, байдуже чи будинок будують, чи дорогу, чи міст. А державні інститути повинні це все контролювати і не платити не відомо за що. Ями на дорогах беззаперечний доказ або повної некомпетентності сотень інженерів з всяких служб доріг (що державних, шо комунальних) і єдиного замовника , які контролюють весь процес, або того, що вони навмисно закрили на це очі. Проблема в тому, що одних ямів замало щоб злочинця посадити в тюрму, бо всюди кругова порука, корупція в правоохоронних органах і судах (як і у всіх інших сферах), та й на практиці правоохоронцям не просто довести склад злочину згідно вимог закону, це тільки на перший погляд легко когось засудити, а насправді це не так і потребує не лише кваліфікації правоохоронців, а й удачі знайти беззаперечні докази.
    До речі, будучи “анонімом”, поділись, скільки платять за такі “коментарі”, а також, куди звернутись, щоби взяли на таку роботу? Якщо в приймальню на Камянецькій неподалік собору, то до кого звертатись і що говорити, щоб зрозуміли, що це від своїх? Чи окремо коментаторів не наймають, а автор статті сам потім її коментує? Та й про умови роботи напиши. Цікаво буде усім, це сто відсотків.

    • В самом деле очень интересно, что Лабазюк пенсионерам уже столько месяцев раздает, что мимо приёмной его на Каменецкой утром не пройти? Он ведь не баллотируется в президенты, зачем ему это, до выборов в парламент ещё долго?
     Каждое утро в центре на Каменецкой очереди в секонд-хенд напротив плазы и в приёмную депутата напротив центрального отдела милиции.

     • Дуже цікавий аргумент. Сильно. А ви щось знаєте про п4ревірку якості виконаних робіт незалежниии сертиффкованими лабараторіями та гарантійний термін ??!! Хотів би почути, на якому з 48 об’єетів поточного середнього ремонту, які були виконані в 2018 році виявлено дефекти та фвкти неякісної роботи??!! А то ми всі в інтернеті дуже експерти.

 12. откровенно говоря этот ваш лабазюк уже порядком всем надоел – бюджетные деньги на дороги постоянно его фирмам в основном текут что в хмельницком что в области (и не только в хмельницкой), почти все бюджетные деньги выделенные на помощь аграриям области так же его фирмам текут (вместо того что бы жителям села помочь выжить), сколько можно? может достаточно хапать, с собой на тот свет все равно ничего никто не заберет.
  посмотрим еще как долго пролежит асфальт который китайцы постелили.

 13. НГП змінило заголовок статті на “Облдержадміністрація повернула Службі єдиного замовника “дорожні” функції”. І знову помилочка, не повернула функції, а ввела нові . Тобто, Хмельницька ОДА, намагається з Єдиного замовина зробити “клон” Служби місцевих.

  Згадується перефразоване прислів’я: Перекласти проблеми з здорової голови на хвору”.

 14. Гереговец исполняет приказ Короля

 15. Звичайні господарські пооцедури. Хтось не справився звільнили, когось підвищили. Що тут обговорювати? Аби що.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.