Хмельницька міськрада через апеляцію добиватиметься стягнення 470 тис. грн з екс-посадовця за розбитий службовий електрокар

Верховний суд направив до Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргою Хмельницької міської ради, якій було відмовлено у прийнятті цивільного позову до екс-директора департаменту освіти та науки міськради Романа Миколаїва, обвинуваченого за ч. 3 ст. 286 КК України.

Про це свідчить ухвала суду від 28 січня.

Суть питання у тому, що 19 грудня 2018 року під час розгляду кримінальної справи щодо Миколаїва у Хмельницькому міськрайонному суді, представники Хмельницької міської ради та комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту заявивли цивільний позов до обвинуваченого колишнього чиновника. Він повинен відшкодувати вартість службового електромобіля Nissan Leaf, який вночі 29 травня минулого року за його керуванням потрапив у жахливу аварію і зазнав суттєвих ушкоджень.

Додамо, що у листопаді 2017 року хмельницькі комунальники за 470 тис. грн купили цей електромобіль.

“Об’єктивну сторону кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, за яким обвинувачується Роман Миколаїв, становлять наслідки дій обвинуваченого у виді спричинення тілесних ушкоджень та загибелі людей. Пошкодження автомобіля не охоплюється складом кримінального правопорушення, а тому позовні вимоги про відшкодування такої шкоди не випливають із предявленого обвинувачення”, – відмовив у прийнятті до розгляду цивільного позову суддя Володимир Навроцький.

Міськрада не погодилася з цим і подала апеляцію до Хмельницького апеляційного суду. Однак 15 січня головуюча суддя Валентина Бондар заявила самовідвід, оскільки член її сім’ї є учасником кримінального провадження щодо Миколаїва.

Після цього справу направили на повторний перерозподіл, але його не вдалося успішно провести.

В ухвалі Верховного суду говориться, що протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Хмельницького апеляційного суду від 16 січня 2019 року свідчить про те, що визначення складу колегії суддів для розгляду вказаного кримінального провадження не відбулося через відсутність потрібної кількості суддів.

Наразі в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду працює вісім суддів, п’ять з яких раніше брали участь у цьому кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування і в силу  ст. 76 КПК наразі не мають права брати участі у ньому, а троє суддів, які були визначені для розгляду апеляційної скарги Хмельницької міської ради, до початку апеляційного розгляду задовольнили самовідвід судді – головуючої у справі.

Отже, залучити до розгляду суддів Хмельницького апеляційного суду, в яких визначена цивільна спеціалізація, згідно з вимогами закону, неможливо, тому розгляд апеляційної скарги міськради передали Тернопільському апеляційному суду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

  1. За народное добро надо отвечать! Причем и тем кто притянул этого убийцу – алкоголика на работу!

  2. Та підкинуть йому грошенят, щоб розрахувався. Що дарма туалет за такі бабки купили

    • Якщо порахувати скільки переплатили за ту бляшанку, то якраз виходить сума необхідна Миколаєву і ще трохи судді

  3. Вбиральню явно дороговато придбали через фірму прокладку. Напевно, щоб цьому алкашу допомогти відшкодувати. Цікаво дуже хто виробник цього чуда за 950 тис.???

  4. А чому ні хто не згадав про загиблих та їх рідних, дітей?

  5. Вася Новачок ???

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.