Через реєстр, який не показав адвоката депутата Харкавого, справу відклали

Сьогодні колегія Хмельницького міськрайонного суду мала розглянути можливість призначення по суті справи депутата Хмельницької облради від партії “За конкретні справи” Миколи Харкавого. Для цього на засідання прибули усі сторони процесу.

Однак прокурор САП Ігор Щур заявив клопотання, що один із адвокатів обвинуваченого Михайло Даниленко, відсутній у Єдиному реєстрі адвокатів України. За таких умов захисник не може брати участі у цьому кримінальному провадженні.

Його підтримав представник потерпілої Купчик, додавши, що вчора, 24 січня на зборах Ради адвокатів Києва обговорювалася інформація щодо визнання недійсних адвокатських свідоцтв, підписаних головою Ради Рафальською. Саме підпис цієї особи стоїть на свідоцтві адвоката Даниленка.

Обвинувачений Харкавий у судовій залі заявив, що відмовляється від захисника Даниленка через озвучені технічні причини (відсутність даних у реєстрі – НГП). При цьому один із суддів Олександр Піндрак перепитав: якщо би не нинішня ситуація, обвинувачений користувався б послугами обох захисників. На що Харкавий відповів ствердно.

Головуюча суддя Світлана Данькова ухвалила рішення відкласти розгляд справи на 1 квітня для з’ясування всіх обставин.

Як писав НГП, 29 листопада 2018 року Хмельницький міськрайонний суд не зміг провести підготовче засідання через відсутність адвоката Михайла Даниленка.

Нагадаємо, що у середині червня 2017 року співробітники департаменту захисту економіки, територіального підрозділу в Хмельницькій області Нацполіції та Національного антикорупційного бюро України затримали Миколу Харкавого на 50 тис. дол, які отримав від директора комунального закладу освіти «Славутинка» Олени Козлової. Кошти були вилучені в одному з номерів готелю дружини обранця.

Тоді кримінальне провадження було відкрито за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (“Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”). Однак в обвинувальному акті цієї статті немає.

Наразі обранця обвинуваючуть за ч.2 ст.15 ч.4 ст.190, ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.4 ст. 369 КК України (“Шахрайство” і “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 20

 1. Харьком после выборов решили заняться. Это интересно.

  • Весь прикол в том, что нечего слушать. После выборов Абраму виднее будет))

  • Після яких саме виборів, в якому році, і чим саме зайнятись – не уточняли? Було б інтересно! Самому Харкавому було б інтересно, мабуть:):):):):)

   • По видео наблюдается, что некоторые сегодня в суде занимались чем-то сами с собой, как-то так у них, не желая, получилось.

  • Это к заявке об ожиданиях некого неосведомлённого Абрама: По видео наблюдается, что некоторые (ваши) сегодня в суде занимались чем-то сами с собой, как-то так у них, не желая, получилось.

 2. А тими, ким насправді потрібно займатись, вже займаємось, не чекаючи виборів!

 3. Дуже цікава цитуація складається з судом! З відео спостерігається дуже дивна поведінка прокуратури та так званої потерпілої! І з останніх публікацій по цій справі зовсім не видно затягування процесу стороною захисту, люди слухатися хотять!!! Обвинувачений відмовився від адвоката, маючи на це право, яке ніяким чином не повинно бути погоджене прокурором а тим більше потерпілою стороною, а суд відкладає розгляд справи для з’ясування обставин, яких обставин? Для чого? З кожним днем все більше вірю в невинуватість Харкавого!

 4. Дивлячись на це все, можна зробити один висновок, що Козлова накозлячила і не знає що тепер робити, а всі хто підписались під цим спектаклем, методично грамотно відходять на задній план розуміючи те, що їхні дії можуть притягнути ще і їх до відповідальності. В шоці з таких продажних людей як Козлова, яка щоб закрити кримінальне питання по собі пішла на провокацію і виступила в ролі бідної потерпілої.

  • Але ж і я просила слухати, я давно просила, тому що я методично не уявляю що мене чекає попереду? Я хочу тут і тепер, вже хочу, а вони всі наче не чують мене!

 5. Цікаво коли і чим закінчиться ця театральна постановка Козлової та компанії!)) Вже навіть так звана потерпіла без групи підтримки приходить!!!!))))

 6. Боже, люди, це якесь кіно! Я не знаю шо ви поняли, а я поняв от шо: суд рішив захистити адвоката, суд, оця колєгія, вони рішили його поддержать в його законних правах существувати як адвокату в цьому обманчевому світі!!! Бо ця Козлиха вже й до адвокатів чіпляється, прямо дивуюсь, шо цьому адвокату нічого не принесла, тільки в реєстр залізла, туди вона ше пока влазить.

 7. Ого, всі просять, а суд не хоче. Хто про що подумав найпершим? Я подумала, що в тому суді є стільки всього слухати, стільки людської біди, що ця біда Козлова нехай вже почекає. Якби там щось було – слухали б один поперед одного, а тут вже давно все зрозуміло. Всі вже побачили і знають що керує нею, всі вже від неї «шарахаються», як від чуми якоїсь. Суд не виключення. Наступить її суд, нехай не спішить так, точно встигне, хоче суду – буде суд.

 8. Судячи з всього справа з обвинувачульної сторони заходить в тупик. Немає чим крити свої прорахунки ось і затягують її розгляд, хоча на відео видно, що обвинувачений готовий іти на певні поступки заради продовження її розгляду. Козлова і К* попали в в положення “цугцванг”

  • Такий собі уявний цугцванг, в очікуванні поразки. І хочеться, і колеться. «Бідолашна потерпіла», приходиться тримати «образ» так довго, та все ж наближається пора змінювати це амплуа.

 9. Єдиний, хто поводить себе зрозуміло в цьому судовому засіданні – це «обвинувачений», інші – таке враження, що самі не знають яку ціль переслідують? Відповідно, напрошується висновок: зрозуміло поводить себе той, кому немає чого боятись, а незрозуміло – той, кому є чого боятись, але хочеться зробити якийсь хитрий хід, для того, щоб хоч якось проявити свою вагу і значимість. При цьому, основне, щоб не перехитрили самі себе, як цього разу. Все просто і дуже явно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.