На Хмельниччині 21 релігійна громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ – Махота

На Хмельниччині 21 релігійна громада УПЦ МП перейшла до Православної церкви України.

Такі дані у “Фейсбуці” оприлюднив митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота.

Нагадаємо, що раніше владика Махота звернувся до очільників, духовенства та вірян трьох єпархій РПЦ в Україні у Хмельницькій області щодо спільної роботи у Помісній Православній Церкві в Україні.

“Закликаю вас дієво відреагувати на виклики часу і долучитися до створенної Помісної Православної Церкви в Україні, яка стала місцем спасіння ввіреної нам Господом пастви, а не побудови нової імперії – «русского мира». Відомо, що серед священнослужителів ввірених вам єпархій щодо цього існують різні міркування. Є ті, котрі вважають за правильне залишитися під омофором Московського Патріарха. Що ж, вони мають право на цей вибір. Але є серед вас багато таких, які бажають автокефального буття Православ’я України й чекають остаточного рішення Його Всесвятості Патріарха Варфоломія 6 січня”, – наголосив митрополит Антоній.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Да. Уж. Іуда теж на виклик часу реагував. Та чомусь у людей повага до Іуди і Прометея різна.

 2. Ну і добре. Далі буде більше. “русскому міру” не місце в Україні.

 3. А не дай бог придёт русский мир эти же приходы будут драпать назад один быстрее другого.

 4. В сраку піде твій русскій мір, а не в УКРАЇНУ.

 5. Всі колись були в ”русском мире”, а тепер томос не дозволяє.

 6. Колись війни не було, а не томосу, ти телепню!

 7. Дуже «цікаво», що значна а може і переважна більшість громадян України (в т.ч. – можновладці) настільки “тупа”,що зовсім не знають (я вже не кажу про те, що зовсім не виконують) прямої норми основного закону України – Конституції України, зокрема – статті 35? А там «чітко» визначено (цитую):
  «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
  Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
  Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.
  Ніхто не може бути увільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. …»

 8. Генріх Гейне, великий німецький поет – романтик (твори якого за Гітлера знищувалися), у свій час сказав зовсім «неромантичні» слова: «В усі часи мерзотники маскували свої негідні та підлі вчинки інтересами релігії, моралі і патріотизму».

 9. Таке, як зараз (Томос від Констанинопольського патріархату), вже було в історії 350 – : – 300 років назад у другій половині ХVІІ-го сторіччя після тодішніх «визвольних війн», смерті Б.Хмельницького та «Чорної зРади». Тоді створення / існування на території трошки більшій, ніж територія сучасного Поділля, фактично підвасального Османському (турецькому) султанату т. н. «Сарматського князівства» закінчилося смертю та поневоленням сотень тисяч людей з Поділля (Поділля тоді, як писав очевидець цього – посланник Констанинопольського патріарха, просто обезлюдніло) та захопленням Росією усього Правобережжя зі Слобожанщиною та Київа з околицями, а тамтешня православна церква після того повернулася “під Московське крило“. А полякам на Поділля, яке після т.н. «Бучачського миру» та інших таких домовленностей в останні роки ХVІІ-го сторіччя повернулося під «їхню руку» (правда менше, ніж на 100 років), в зв’язку тим, що не стало кому на них працювати, прийшлося завозити / запрошувати на пільгових підставах сюди людей (мазурів, гебреїв, німців, російських старовірів …) з усіх усюд. Доречі (в таких випадках пишеться разом), одним із 2-ох «сарматських» князів був наймолодший син Б.Хмельницького Юрко, якого за його надмірну / маніакальну жорстокість (зняв шкіру з батьків немирівської дівчини, яка йому «не дала») до місцевого населення турки та поляки стратили спільно (!!!). Так от, те що зараз, «один до одного», до того, що було тоді. Хоча б і наслідків таких, як тоді, не було б, бо, як видно, у нас, нажаль, нічому не вчяться. Цю на мій погляд ганебну «сторінку» з нашої історії «чомусь» не вивчали ні за російської царської, ні за національної 17-:-21 років, ні за радянської, ні за сучасної національної «влад» (знали про це тільки фахівці). Читайте “Історію України”, написану І.Крип’якевичем у 20-:30-ті роки ХХ-го сторіччя у Львові.

 10. Задовбали ви вже з своїм русськім міром, зібрались і гайда в московію, вас там дуже чекають.

 11. вуйко, ну де ж ти дурне таке взялося, чи ти старе чи ти мале – але ж дурне…
  ну як тобі так зле, ну то гайда, що ж тебе тут тримає? що ти взагалі хочеш? поясни… чим взагалі ти невдоволений? а то нічого немає лише – один львів із сміттям та грекокатолики і всі твердолобі.

 12. рома ну що ти із слабого хочеш воно ж недавно із Скаржинець виписалось

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.