Хабарна справа: судді апеляції відхрестилися від обвинуваченого служителя Феміди з Деражні

Сьогодні Шаргородський районний суд Вінницької області провів допит у режимі відеоконференції суддів Хмельницького апеляційного суду в справі за обвинуваченням діючого судді Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка) за ч.1, ч.2 ст.190,ч.1ст.364, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України (“Шахрайство”, “Зловживання владою або службовим становищем”, “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”).

Судді Микола Матущак і Сергій Болотін, а також суддя у відставці Сергій Козачок проходять у справі як свідки сторони обвинувачення. У 2013 році ця трійка переглядала вирок Деражнянського районного суду, яким місцевому мешканцю Миколі Березовському присуджено три роки умовно за незаконне придбання, зберігання та збут наркотичних засобів (ст.ст. 307 ч.3, 307 ч.2  КК України). Правоохоронці викрили обвинуваченого на тому, що він зберігав 10724,27 г канабісу з метою збуту.

Не погодившись із вказаним вироком Деражнянського районного суду, прокурор Деражнянського району подав до апеляційного суду Хмельницької області апеляцію, в якій просив вирок районного суду скасувати та постановити новий вирок, згідно з яким призначити остаточне покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з конфіскацією належного майна.

“Як головуючий у тій справі, ініціював судове слідство, оскільки покарання за зберігання тієї кількості наркотичних речовин (10724,27 г канабісу – НГП), на мою думку, не відповідало вимогам закону… Більше того, як пригадую, в один із вихідних днів (події відбувалися 2013 року – НГП) працівники Генпрокуратури зламали службовий сейф, в якому був проект ухвали, в якому йшлося про 7 років ув’язнення (Миколі Березовському – НГП)“, – повідомив суддя Сергій Болотін.

Крім цього, він запечерив, що тоді на нього виходив  суддя Деражнянського районного суду Олег Дворнін або інші особи, щоб вплинути на кінцеве рішення у “наркотичній” справі. Тобто ухвалити рішення, що не пов’язано з позбавленням волі Березовського.

Аналогічну думку висловив інший суддя апеляції Микола Матущак, відкинувши будь-які контакти із суддею Дворніним щодо вказаної справи.

Третій свідок, суддя у відставці Сергій Козачок не прийшов на засідання.

Нагадаємо, що процес над суддею Деражнянського районного суду Олегом Дворніним триває з березня 2013 року. Згідно з вироком Барського районного суду від 11 лютого 2016 року, наприкінці жовтня 2012 року до судді Дворніна надійшов обвинувальний акт стосовно Миколи Березовського. Служитель Феміди заявив самовідвід, оскільки підсудний є рідним братом жінки, яка перебуває у шлюбних відносинах з кумом Дворніна.

Після того, як справа потрапила до іншого судді Федора Коваля, батько обвинуваченого Олександр Березовський попросив кума судді Дворніна вирішити питанням таким чином, щоб його синові призначили покарання, яке не пов’язане з позбавленням волі.

За версією слідства, суддя Дворнін на початку січня 2013 року зустрівся з батьком обвинуваченого Березовського і  повідомив тому неправдиву інформацію про те, що він розмовляв із суддею Ковалем і той погодився призначити його сину покарання, не пов’язане із позбавленням волі за умови давання йому хабара у розмірі 6 тис. доларів.

9 січня озвучену суму хабара суддя Дворнін отримав від кумової жінки. Кошти на суму 6 тис. дол. він начебто мав передати своєму колезі, судді Ковалю.

Вже 18 січня суддя Коваль виніс вирок по справі Березовського, замінивши покарання у вигляді п’яти років на випробувальний термін – 3 роки. Однак прокуратура оскаржила його в Апеляційному суді Хмельницької області.

На початку березня 2013 року Олександр Березовський знову зустрівся із суддею Олегом Дворніним. Останній повідомив йому неправдиву інформацію про те, що розмовляв із суддями апеляційного суду Хмельницької області і вони погодились залишити вирок Деражнянського районного суду від 18.01.2013 без змін за умови давання їм хабара у розмірі 5 тис. доларів. Дворнін додав, що зазначений хабар має бути переданий суддям апеляційного суду Хмельницької області.

31 березня 2013 року під час отримання хабара на суму 5 тис. дол. суддя Дворнін був затриманий співробітниками СБУ.

Вироком Барського районного суду від 11 лютого 2016 року Олега Дворніна засуджено до 6 років в’язниці. У березні 2017 року Апеляційний суд Вінницької області скасував  цей вирок. Причина – всі рішення Барського районного суду були винесені незаконно через процедурне порушення на початковому етапі.

Як писав НГП, у серпні 2018 року Шаргородський районний суд взявся за повторний розгляд хабарної справи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Кубло хабарників.

  2. Свого не здають…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.