Хмельницький бере 15 млн євро кредиту в європейському банку під будівництво сміттєпереробного заводу

Сьогодні міський голова Хмельницького підписав Угоду з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) про підготовку кредитного фінансування проекту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у Хмельницькому.

Про це сказано на сторінці у “Фейсбуці” міського голови.

“Ми стали другим містом в Україні, яке підписало таку угоду з ЄБРР. Причому мова і про кредит у розмірі 15 млн євро і про грант (безповоротну фінансову допомогу) у розмірі 5 млн євро”, – зазначив він.

У коментарі НГП мер Олександр Симчишин конкретизував, що позика ЄБРР розрахована до 13 років під 6%-річних у євро спрямовуватиметься на рекультивацію існуючого полігону, придбання нового обладнання для полігону та покращення системи збору та транспортування ТПВ. А також будівництва сучасного сміттєпереробного заводу очікуваною вартістю 600 млн грн.

Що стосується 5 млн євро безповоротної фінансової допомоги, то це кошти Європейського Союзу. Їх планують витратити на підготовку регіонального плану управління твердими побутовими відходами та розробку пропозицій щодо корегування методології встановлення тарифів на захоронення та переробку відходів.

Як писав НГП, 27 грудня депутати Хмельницької міської ради погодили співпрацю з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) у сфері управління твердими побутовими відходами у Хмельницькому.

Крім цього, Хмельницький викупить 19 земельних ділянок загальною площею 2,56 га за ціною, що не перевищуватиме експертної грошової оцінки ділянок, яку буде провадено перед викупом. Землі розміщені поблизу діючого полігону твердих побутових відходів.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту.

Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. Щирі вітання!!!
  Дай Бог нашим нащадкам чистоты та порядку!

 2. Ще й правнуки наші будуть кредит виплачувати!
  Може досить набирати кредитів? А якщо завтра євро буде коштувати 50 грн., то звідки кошти брати буде наш “мер піарщик”? Щоб розрахуватись за сміттєвози, тролейбуси і автобуси а тепер і сміття?

 3. В Европе 6% это дорогой кредит. Такой кредит там никто не берёт.

  • Позичковий кредит готівковий коливається в межах 6 відсотків.якщо іпотечний то менше звичайно. Біля 3,95-4 відсотка.

 4. Було б не погано оприлюднити вказуну угоду!

 5. Читаючи цю сторінку згадав стару дитячу приказку , перепрошую, за мову оригіналу “Дуракам закон не писан, если писан то не читан, если читан то не понят, если понят то не так”.
  Для автора: не бере Хмельницький ніякого КРЕДИТУ , бо ніхто його наразі НЕ ДАЄ.
  Для голови: перечитайте ще раз ту штуку , яку ви підписали. Скоріш за все вона називається Мандатний лист і в ній оговорено умови на яких ЄБРР готовий РОЗГЛЯНУТИ можливість видачі кредиту, а не ВИДАТИ кредит.
  Для коментаторів ставка з урахуванням гранту орієнтовно 3,5 % і це гарна ставка, за умови, що вона фіксована і немає комісій.
  Для всіх : 600 млн. вартість заводу – це в євро біля 19 млн. , а тепер подивіться на цільове використання . І після всього де гроші на БУДІВНИЦТВО ЗАВОДУ?
  І останє ви коли тішитесь , що ви друге місто з такою угодою, ви впевнені що ви другі з розумних , а не навпаки. Кредит в ЄВРО , а ви можете спрогнозувати курс через 13 років, а може через 5, чи хоча б через рік, а через місяць? Ви куди місто втягуєте заради піару голімого? Звалище велика проблема , яку треба вирішувати , а не перетворювати в ще більшу проблему .

 6. Вообще-то, люблю читать первоисточники, т.е. – собственно договор, ну и прочие документы.
  Исходя же из этой информации:
  1. А отдавать то надо будет почти 30 лямов! А их надо на чём-то заработать. На чём? Поднимутся тарифы? В разы, в порядки? У кого прибыль?
  2. Если я немножко разбираюсь в кредитах (поправьте если ошибаюсь) то должна быть какая-то гарантия/залог. Что идёт в заставу?
  3. А там уже стоят «вышки Симчишина»? Качают газ? Кому? Сколько перепадает городу и куда он идёт?
  4. Земельку под завод купили и за сколько? Во сколько городу обойдётся только оценка земли?
  5. Кто будет/сможет «осваивать» эти лямы, ой, пардон, построить честно завод?
  6. Сведущие люди поговаривают, что городской голова через год идёт в элитный клуб – нардепы? С его слов при поддержке местных избирателей 80% может и пройти. А там ещё через год новые местные выборы. Эти могут стать «папередниками».
  7. Пока одни вопросы. Кстати, у меня сложилось впечатление, что эти ребята не очень-то считаются с мнением горожан, особенно небайдужих…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.