На Хмельниччині депутати-аграрники просять СБУ взятися за угрупування, яка “вбиває” українську гречку

Депутати Хмельницької облради від Аграрної партії Сергій Іващук та Олександр Співак пропонують обласній раді звернутися до керівнитва Верховної Ради, Кабінету міністрів України, Ради нацбезпеки і оборони щодо ринку гречаної крупи в Україні.

Текст зверення та проект рішення виноситься на розгляд чергової сесії облради 21 грудня.

За даними авторів ініціативи, з кожним роком виробництво гречки в Україні суттєво зменшується. Якщо у 2000 році культура вирощувалася на площі 574 тис. га, то в 2016 році було посіяно 186 тис. га, 2017 році – 181 тис. га, 2018 році – 108 тис. га.

Основними причинами скорочення виробництва гречки, як вважають депутати-аграрії, є: відмова великих агрохолдингів від вирощування круп’яних культур на користь високомаржинальних на кшталт кукурудзи, соняшнику; звуження внутрішнього ринку збуту гречаної крупи через низькі обсяги та ціни на її закупівлю до Аграрного фонду, а також замовлень закладів харчування, освіти, медицини, ЗСУ; ввезення в Україну гречаної крупи російського виробництва за демпінговими цінами.

Іващук і Співак констатують: експансія гречки з Росії на територію України припала на 2016-2017 роки (лише минулого року було імпортовано близько 50 тис. т крупи). Це вплинуло на закупівельні оптові ціни на гречку, які знизилися втричі на українському ринку.

“У минулому році українські заводи виробили 55 тис. т крупи, а частка російської гречки на нашому ринку досягла 50%. Зауважимо, що у більшості випадків імпортована гречана крупа не відповідає нормам ДСТУ… Російська Федерація цілеспрямовано знищує нашу традиційну культуру землеробства, що є, без сумніву, одним із елементів гібридної війни”, – вважають депутати.

Тому в зверненні вони просять правоохоронців, у тому числі СБУ, розпочати розслідування щодо виявлення та ліквідації злочинного угрупування, яке сприяє Російській Федерації в успішній реалізації плану знищення української галузі вирощування гречки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. “…Російська Федерація цілеспрямовано знищує нашу традиційну культуру землеробства…” – ідіотизм, національна хвороба українців.

  2. Спочатку підняли ціни на гречку в десять раз.. а потім жаліються.. чому ціна впала…

  3. Придурки! Ви хоть розумієте, що ціна і так виростає бо бариги казахи продають чужу гречку. Зараз заборонити ввіз то буде повний абзац. Ціни будуть космос, а такі як Іващук та Співак, як вирощували, на чому білше збарижиш так і будуть вирощувати.

  4. депутатики дебіляки звертаються до дебілів…дивно це читати, особливо про турботу про міф

  5. “Если в кране нет воды, воду выпили …” Боже, за що караєш, навіщо стільки дурнів вилізло до влади у нещасній Україні.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.