У числі полонених Росією моряків у Керченській протоці – вихідець з Шепетівки

25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських суден, які здійснювали плановий перехід у порти Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі. Росія затримала українських моряків. В оприлюдненому списку полонених, які перебували на бортах бронекатерів «Бердянськ», «Нікополь» та рейдового буксира «Яни Капу», є і наш вихідець з Шепетівки Хмельницької області Сергій Цибізов.

Моряк Сергій Цибізов

У понеділок, 26 листопада, ФСБ Росії оприлюднила відеозапис «допиту» трьох полонених українських моряків, які були затримані під час сутички з російськими прикордонними кораблями. На відео зафіксовані капітан третього рангу Володимир Лісовий, матрос Сергій Цибізов і член екіпажу бронекатера «Нікополь» Андрій Драч.

Як пише “Шепетівський вісник”, інформацію про те, що 21-річний шепетівчанин Сергій Цибізов став бранцем Російської Федерації підтвердив його батько Андрій Миколайович. Чоловік дізнався про це наступного дня після затримання військових моряків.

Сергій зателефонував з невідомого номера та повідомив, що перебуває у Криму і запевнив, що з ним усе гаразд. За словами батька, його син півроку служить контрактником у Військово-Морських Силах.

У середу, 27 листопада, Київський районний суд окупованого м. Сімферополя обрав запобіжний захід для нашого земляка, заарештувавши його строком на місяць і 29 днів, до 25 січня 2019 року.

Росіяни закидають українцям порушення кордону Російської Федерації, яка анексувала Крим. Їх звинувачують за ст. 322 КК РФ (незаконний перетин держкордону).

Україна визнала їх військовополоненими і вимагає негайно відпустити.

На бортах захоплених росіянами суден “Яни Капу”, “Бердянськ”, “Нікополь” перебувало 24 українські моряки.

26 листопада через збройний напад російських прикордонників на українських військових в Керченській протоці Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення в 10 областях України воєнного стану.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Цікаво, вони хоть “перднули” у відповідь росіянам, коли ті застосували зброю?
    Ганьба. Хоча б “кінгсони відкрили” перед тим, як здаватися.
    А як оцінити того / тих, хто їх послав, хто їх повів?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.