Фіскали Хмельниччини виграли у суді “нафтову справу” на 8 мільйонів гривень

Юристи Головного управління ДФС у Хмельницькій області виграли у Верховному суді справи на 8 мільйонів гривень щодо реалізації паливно-мастильних матеріалів одним з найбільших в Україні нафтотрейдерів.

Як повідомляє прес-служба фіскалів області, порушення податкового законодавства виникли, у зв’язку із не нарахуванням ТОВ акцизного податку на відпуск нафтопродуктів та скрапленого газу з автозаправних станцій і автомобільних газозаправних станцій у роздріб.

Правова позиція ДФС ґрунтувалась на відповідній законодавчій базі, згідно з якою фізичний відпуск пального з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції є операцією з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та оподатковується акцизним податком незалежно від форми розрахунків (в т.ч. при здійсненні розрахунків за допомогою талонів та смарт-карток).

Через мережу АЗС здійснюється саме роздрібний продаж нафтопродуктів, а не оптовий, оскільки відпуск пального відбувається через паливо-, масло- та газороздавальні колонки безпосередньо у транспортний засіб, яким споживається таке пальне.

Постановами Верховного Суду від 6 та 7 листопада 2018 року задоволено касаційні скарги територіальних органів ДФС області у двох справах на загальну суму у понад 8 мільйонів гривень.

У Головному управлінні ДФС у Хмельницькій області наголошують, що відповідне рішення є свідченням кваліфікованої аргументації та якісної доказової бази, позаяк кожен юрист відомства фахово підходить до чергової справи, яка направляється до суду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.