На президентських виборах Кошулинський може розраховувати на стартовий рейтинг 8% – соціолог

Єдиний кандидат в президенти від націоналістичних сил Руслан Кошулинський має реальні шанси потрапити до другого туру президентських виборів, адже він уже на старті матиме сумарний рейтинг Олега Тягнибока та Дмитра Яроша, що в поєднанні із тими виборцями, які ще не визначилися, може досягати 8%.

Таку думку висловив директор Центру інформаційних проблем Національної академії наук України, експерт з соціальної психології Петро Жук, повідомляє інтернет-видання depo.ua.

«Після заяви Яроша про відмову від участі в президентських перегонах і підтримку кандидатури Руслана Кошулинського вимальовується цікава картина. Останнім часом президентський рейтинг Тягнибока коливався в межах 3-3,5%, а Яроша – 1-1,5%. Окрім того, близько 50% виборців ще не визначилися. Тому можна говорити, що Кошулинський, який за фактом ще не почав виборчу кампанію, може розраховувати на стартовий рейтинг близько 8% (сумарна підтримка Тягнибока і Яроша плюс виборці, які ще не визначилися)», – розповів соціолог.

Петро Жук наголосив, що при досить високій підтримці Руслан Кошулинський має чи не найнижчий антирейтинг серед націоналістів.

«Українці сприймають Кошулинського як ще одне нове обличчя серед претендентів на крісло глави держави. На ньому практично немає негативу: він не відрізнявся ні одіозними заявами, ні якимись скандалами. До того ж, будь-яка критика завжди падає, перш за все, на офіційних лідерів політичних сил. Тому зараз він має навіть більший електоральний потенціал, ніж Тягнибок, Ярош або будь-який інший голова політичної партії», – вважає експерт.

За його словами, саме тому Кошулинський як єдиний кандидат від націоналістів має найбільший потенціал електорального зростання.

«При вдало проведеної кампанії може статися такий же несподіваний кумулятивний ефект, як на місцевих виборах 2015 року у Львові. Тоді кандидат у мери Кошулинський при стартовому рейтингу 2-3% в підсумку набрав 36,86%. Тобто в 12 разів більше. При цьому партійний результат «Свободи» у Львові становив всього 9,57%, що майже в чотири рази менше, ніж у Кошулинського. Як бачимо, Кошулинський одного разу вже зумів вийти за рамки партійної ніші», – нагадав Петро Жук.

При цьому він не виключив, що тоді багаторазового мера Львова Андрія Садового від поразки врятував лише той факт, що Руслан Кошулинський включився в кампанію «занадто пізно, коли вона вже йшла повним ходом».

«Звичайно, на це були об’єктивні причини: опонент Садового на той момент проходив службу в лавах ЗСУ. Але тепер затягування зі стартом кампанії нічим не виправдане. Тому президентські вибори – це не той калібр, що місцеві. Якщо націоналісти хочуть отримати результат і зробити хороший старт на парламентські вибори, то повинні вже розгортати штаби, а не тягнути з узгодженням єдиного кандидата до кінця року. Тоді Кошулинський може мати реальні шанси потрапити до другого туру», – резюмував Петро Жук.

Нагадаємо, голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок відмовився від участі в майбутніх президентських виборах. Натомість він пропонує висунути єдиним кандидатом від усіх націоналістичних сил колишнього віце-спікера ВРУ Руслана Кошулинського. Свій крок лідер «Свободи» пояснює бажанням пришвидшити процес об’єднання націоналістів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

 1. Он может рассчитывать на кастрюлю на голове и дырку от бублика.

 2. Рейтинг Тягнибока “0” + Яроша “0” = 8%. Матиматика по Свободівськи!

 3. Нормальний
  15.11.2018 at 17:39
  До 18 лютого 2014-го року, коли ввечері, знаходячись в центрі міста Хмельницького на святкуванні ювілею куми, я своїми очима побачив / своїми вухами почув, як біснуватий натовп з кількох сотень людей (А чи були вони тоді людьми?) під охороною міліції/поліції йшов по проїзджій частині вулиці Подільській вигигикуючи (Я не помилився: від слів «ги-ги», а не від слова «гукати»): «Москалів на палі, комуняків на гиляки…», я відчував себе повноправним і повноцінним українцем (На відміну від таких … на той час я вже багато що зробив, у т.ч. для підтримання / зміцнення обороноздатності країни), а потім перестав таке відчувати. В мене виникло відчуття, що мою країну окупували такі … Наскільки я знаю серед організаторів таких «акцій» був Кошулинський.
  А по-суті (якщо дивитися об’єктивно) вони ж «грали на руку» Путіну.

  ВІДПОВІCТИ
  Анонім
  15.11.2018 at 18:28
  Ви праві. Нормальні людині важко зрозуміти цих неадекватів.

  ВІДПОВІCТИ
  Ярослава
  16.11.2018 at 10:02
  Ультраправі сили такі, як “Свобода” до добра недоведе. Не вірю ім. Вони несуть зло.

  ВІДПОВІCТИ
  Абрам
  16.11.2018 at 13:46
  Ничего этим пацанам не светит. Будут дальше с факелами ходить.

  • Це примітивні організми, яких по суті використовують для заробітку грошей гниле керівницьтво.

 4. Помечтайте

 5. Знову кухарки рвуться до влади, жодного дня трудової діяльності оерім повара.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.