Аудитори перетрасуть комунальника Старокостянтинова через завезене львівське сміття

Старокостянтинівський районний суд призначив позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності комунального підприємства КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» у рамках кримінального провадження за ч.3 ст.191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

Про це свідчить ухвала суду від 8 листопада.

Ревізію виконуватиме управління Західногоофісу Держаудитслужбив Хмельницькій області, яке повинно з’ясувати отримання вимог законодавства з питань:

– законність та обґрунтованість укладання договорів між Львівським КП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс», ТОВ «ДВ-Екосвіт», ТОВ «Екостаркон» та КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» упродовж 2017 року;

– стан виконання та фінансовий результат, отриманий від виконання зазначених договорів;

– повнота і достовірність відображення в бухгалтерському обліку комунального ремонтно-будівного шляхового підприємства операцій, проведених по виконанню договорів;

– наявність чи відсутність шкоди завданої КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» внесенням неправдивих відомостей до актів приймання виконаних робіт, перевезення та захоронення твердих побутових відходів, причинний зв’язок між внесенням неправдивих відомостей та завданою шкодою, її вираження, розмір, осіб, неналежні дії чи бездіяльність яких призвели до настання зазначеної шкоди.

Перевірка має бути завершена до початку грудня цього року.

За даними досудового розслідування, 23 лютого 2017 року між Львівським комунальним підприємством «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» та комунальним підприємством «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» укладено договір №2311 про надання послуг, відповідно до якого останнє зобов’язувалось надати послуги по утилізації твердих побутових відходів зі Львову за 350 грн. за 1 тонну.

У подальшому, 26 квітня між Львівським КП «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс», ТОВ «ДВ-Екосвіт», ТОВ «Екостаркон» та КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» укладено договір про співпрацю, відповідно до якого вказані субєкти господарювання зобовязуються забезпечити вивезення, прийом та захоронення твердих побутових відходів зі Львову.

Відповідно до умов договору, КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» за приймання та захоронення твердих побутових відходів отримує 218,16 грн. за 1 тонну від ЛКП «Львівспецкомунтранс», а ТОВ «Екостаркон» – 281,84 грн. за 1 тонну як суму відшкодування додаткових витрат (забезпечення доїзду до полігону ТПВ, залучення представників поліції у разі необхідності, надання послуг щодо розвитку виробничої інфраструктури сміттєзвалища).

Тобто, після укладення чотирьохстороннього договору КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» отримувало на 132 грн. менше за тону отриманих побутових відходів.

Крім того, згідно договору, ЛКП ТФ «Львівспецкомунтранс» відшкодовує додаткові витрати за прийом твердих побутових відходів та розвиток виробничої інфраструктури Старокостянтинівського полігону.

10 вересня 2017 року між КП «Старокостянинівський комбінат комунальних підприємств» та ТОВ «Екостаркон» укладено договір, відповідно до якого останнє здійснює проведення робіт на полігоні за 281,24 грн. за 1 тону прийнятих відходів, що включає пошарове ущільнення відходів за допомогою бульдозера тощо. При отриманні 1 тонни відходів на рахунок КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» перераховується 218 грн., однак, з них ТОВ «Екостаркон» перераховується 281 грн. за їх захоронення, що може свідчити про завдання збитків комунальному підприємству в розмірі 63 грн. за кожну тону прийнятих побутових відходів, припускає слідство.

Всього, упродовж травня-листопада 2017 року на виконання умов вказаних договорів до Старокостянтинівського полігону завезено 2664,29 тон твердих побутових відходів на загальну суму 582,4 тис. грн.

Крім цього, ТОВ «Екостаркон» від ЛКП ТФ «Львівспецкомунтранс» та ТОВ «ДВ-Екосвіт» отримало 570,7 тис. гривень, з яких 124,1 тис. грн. переведено ТОВ «Альфа-Газ» за зведення огорожі; 93,6 тис. грн. ТОВ «БК Реддіто» за плити аеродромні; 117,2 тис. грн. на інші витрати (послуги охорони, ПММ, канцтовари, виплата заробітної плати).

На думку правооїоронців, вищевикладені обставини можуть свідчити про те, що КП «Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств» у зв’язку з діяльністю ТОВ «Екостаркон», яке є нібито посередником у вказаних процесах, при цьому, що вказані дії комунальне підприємство взмозі здійснювати самостійно, недоотримує значну суму грошових коштів.

За даними аналітичної системи “Youcontrol”, ТОВ “Екостаркон” зареєстровано 30 вересня 2016 року у Старокостянтинові двома киянами Ігорем Кущинським і Валерієм Мироновим. Директорує у ньому місцевий мешканець Василь Пецух.

Як писали ЗМІ, на виборах до Верховної Ради у 2014 році, коли міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук балотувався у депутати, Пецух працював в його виборчому штабі. Мер особисто підтримував його кандидатуру на посаду керівника місцевої райспоживспілки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Да его не перетрасти надо, а ператрахать. И всех делов то.

  2. Коляна треба за одне місце підвісити на тій мусорці. Барига пеньківський.

  3. Бубл і пеньок старий сілюки головаті. Видно в пеньках була мусорка в лісі. То вони із міста пеньки хочуть зробити. Микола їдь в село наведи порядок, бо сусіди навіть за тебе не хочуть голосувати. Тиж собачої буди навіть не построїв, все ті гроші збираеш, щоб в столицю дременути.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.