Служба автодору Хмельниччини відмінила великий дорожний тендер, не захотівши визнати дискримінаційні умови

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області 13 листопада відмінила тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів (окремими ділянками) очікуваною вартістю 174,2 млн грн.

Про це повідомляється у системі “Прозорро”.

Тендерний комітет озвучив офіційну причину – відсутність фінансування.

Разом з тим, 24 жовтня постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України розглянула і задовольнила скаргу ПП “Полтавабудцентр”. На думку цього учасника, необгрунтована вимога замовника (забита у тендерну документацію) стосується відстані перевезення асфальтобетону з місця виробництва на об’єкт виконання робіт не може перевищувати 100 км.

Асфальтобетонний завод ПП “Полтавабудцентр” розташований у Рогатині Івано-Франківської області, а підвезення матеріалу для дорожнього покриття до місця проведення робіт у Хмельницькій області становить приблизно 278 км.

“Враховуючи середню технічну швидкість перевезення матеріалів автомобілями 49 км/год, транспортування асфальтобетонної суміші на відстань 278 км буде становити 5,67 год, що не дозволяє забезпечення всіх технічних і якісних характеристик предмета закупівлі”, – вважає Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області.

Антимонопольний комітет не погодився з аргументами замовника і вважає, що він не довів та документально не підтвердив необхідність встановлення зазначеної умови документації в наведеній вище редакції.

“Враховуючи наведене, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише суб’єкти господарювання, які зможуть виконати вимогу щодо відстані перевезення не більше 100 км, що є дискримінаційним по відношенню до інших потенційних учасників, зокрема, скаржника”, – сказано у рішенні адмінколегії АМКУ.

Таким чином, АМКУ зобов’язав Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області внести зміни до
тендерної документації і усунути порушення.

Окремо варто зауважити, що Кабмін 10 жовтня вніс зміни до Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2018 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування. Зокрема, на фінансування поточного середнього ремонту дороги Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів (окремими ділянками) передбачено 54,3 млн грн. За ці кошти планувалося відремонтувати 5,56 км.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. “Чого дурні, бо бідні, а чого бідні, бо дурні”.
    3,14здець асфальту…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.