Обігріти квартиру в Шепетівці буде дорожчим, ніж у Києві – ЗМІ

Екс-міністр ЖКГ і голова “Спілки власників житла України” Олексій Кучеренко заявив, що тариф на опалення у населених пунктах Чабани, Васильків, Шепетівка (Хмельницька область), Сміла зашкалює – до 50 грн/кв.м (для порівняння: в Києві – 31,55 грн/кв.м).

Про це він розповів виданню “Страна”.

“Тепловики без жодного докору включають в нові тарифи свої втрати в мережах (а вони величезні, так як зношення мереж перевищує 70%), а місцева влада ці космічні цифри утверджує”, – наголосив Кучеренко.

За його словами, ТОВ “Шепетівка Енергоінвест” подало в мерію розрахунки за новими тарифами – близько 1,9 тис. грн/Гкал і майже 48 грн/кв. м в будинках без лічильників. Таким чином, обігрів середньостатистичної “двушки” в 50 кв.м в Шепетівці буде коштувати цієї зими 2,4 тис. грн. До прикладу, в Києві навіть з урахуванням подорожчання на 16% платежу на опалення такої ж квартири становитиме 1830 грн.

Експерт додав, що з 2016 року в рамках децентралізації влади почали віддавати повноваження з формування комунальних тарифів на місця.

“НКРЕ зараз курирує навіть не всі теплокомуненерго в обласних центрах, а невеликі міста і села – повністю залежать в цьому плані від місцевих чиновників. А з недавніх пір для затвердження тарифів не потрібно навіть рішення місцевих депутатів – достатньо схвалення виконкому. Це розв’язало руки місцевим комунальникам і вони, за домовленістю з чиновниками, почали малювати ціни зі стелі”, – вважає Кучеренко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Свобода й тут відзначилась!

  2. Свободівці найкращі популісти!

  3. Пора переводить всю Шепетовку на индивидуалку.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.