Під будівлею Нацполіції Хмельниччини пройшла акція-пам’ять на честь активістки Катерини Гандзюк

Сьогодні ввечері близько десятка громадських активістів та журналістів вийшли під будівлю Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області вшанувати пам’ять померлої херсонської активістки Катерини Гандзюк, яка сьогодні померла, перенісши численні операції.

“На сьогодні знаходиться кому замовити, кому виконати, але не має кому розслідувати справу. Ось це лякає. Ще лякає індиферентність населення, правоохоронців та влади – таке враження, що нікому нічого не потрібно. Якщо так надалі продовжуватиметься, то сподіватися, що залишаться люди, котрі зможуть вільно висловлювати громадянську позицію, не приходиться”, – заявив керівник обласного осередку ГО “Автомайдан Хмельницький” Артур Сторожук.

“Хто є замовником облиття кислотою не лише Катерини Гандзюк, а й інших резонансних вбивств? На сьогодні жодна з таких справ не розкрита… На жаль, нас (активістів – НГП) не більшає ані в Хмельницькому, ані в Україні загалом. І цьому є пояснення, адже те, що ми робимо є небезпечним. Однак я впевнена, що ми змінюємо країну”, – наголосила керівник ГО “Жіночий антикорупційний рух” Альона Береза.

Як відомо, 31 липня Катерину Гандзюк у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою. У неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Станом на 21 вересня повідомлялося, що Гандзюк перенесла 11 операцій. Вона перебувала в реанімації в Києві. Правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу справи змінювали кілька разів: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства).

4 листопада стало відомо, що активістка Гандзюк померла в лікарні від тромбу. Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження. Тепер воно буде розслідуватися за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 ККУ “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. Куму була вигідна її смерть не важко здогадатись. Артур з Альоною ліплять дурню.

  • Пригадується як хтось, у свій час, на смерті Гонгадзе цілу кар’єру собі зробив.

 2. А де ж були свободівці? Їх вже не цікавлять такі заходи? Їх вже все влаштовує? Мають владу в місті, мають бариші, мають що ділити і ніхто на них не нападає.
  Свободівський Гітлегончарук сам доводить, підлеглу вікового неформату для молодої команди мера, до інсульту.

 3. а ти розумнику чому не прийшов під поліцію, а лише тут мявкаешь?

 4. А сволота вже не маэ що говорити, не маэ на чому піаритися і як владу хаяти, бо самі дорвалися до корита владного. Але найбільше мене вражає їх підлість з боку людяності. Раніше де не посій, там пожнеш….а зараз мовчать, бояться рейтинг 1.3% щоб не впав до НУЛЯ.

 5. Свободівці зайняті іншою подією.
  Сьогодні сходка до уродин головного брехуна і крикуна картавого Сема.
  Вони святкують. Їм не до вшанування патріотів.

 6. Ці “близько десятка громадских активістів” хворі люди, які потребують психіатричної допомоги. Коли вони кидаюсь у баки людей, обливають різними рідинами інших, перешкоджають роботі установ, ведуть себе як бидло – то це норма, а коли їхніми методами діють інші – то це злочин і образа.

 7. Один із виконавців цього злочину- майданутий… із нациським орлом на грудях… от і відповій.. чому сволота не прийшла… бо ж свій….

 8. Цікаво хто з наших місцевих політиків буде відбілювати владу після цього

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.