На Хмельниччині відбулося перше приєднання до територіальної громади міста обласного значення

Славутська міська рада прийняла рішення про добровільне приєднання Варварівської сільської територіальної громади до територіальної громади міста обласного значення Славута.

Як пише сайт “Децентралізація”, це сьоме місто обласного значення в Україні, яке пройшло всі етапи приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

За даними Асоціації міст України, раніше шість міст Ржищів, ВознесенськШосткаЛозоваНовгород-СіверськийКоломия – завершили процедури приєднання. До них загалом приєдналися 22 сільські ради.

Як писав НГП, у 2015 року Центральна виборча комісія не знайшла правових підстав для оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів Нетішинської та Славутської міських рад об’єднаних територіальних громад і Нетішинського,  Славутського міських голів.

Довідково. “Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення” набрав чинності у травні 2018 року. Закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.