Хмельницький заявив про намір підписати п’ятирічну угоду з одеситами на впровадження е-квитка

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради планує ввести в дію рішення конкурсного комітету з визначення єдиного оператора на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування та здійснення справляння плати за транспортні послуги у Хмельницькому, згідно з яким переможцем конкурсу визначено ТОВ «Фінансова компанія «Герц»(Одеса).

Відповідний проект рішення 18 вересня з’явився на сайті міськради.

Угода буде розрахована на 5 років. Від імені виконавчого комітету її підпише заступник начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев.

Як писав НГП, 12 вересня конкурсний комітет визначився з переможцем на впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) в міському пасажирському транспорті загального користування та здійснення справляння плати за транспортні послуги у Хмельницькому.

Нею стало ТОВ “Фінансова компанія “Герц” з Одеси. Ця компанія була єдиним учасником, яка подала документи на участь в конкурсі.

У конкурсній пропозиції одеська фірма вказала, що готова реалізувати амбітний проект, поставивши за власний кошт апаратно-програмні комплекси та інше обладення з розміром комісійної винагороди 6,75% терміном на 10 років.

Реалізація проекту відбуватиметься у чотири етапи.

Перший етап включає встановлення оновленого програмного забезпечення на прилади прийому оплати проїзду, що належить управлінню транспорту та зв’язку міськради; організацію та налаштування каналів бездротового зв’язку і виготовлення партії тестових електронних квитків у кількості 1000 штук.

Другий – виготовлення 100 бортових комп’ютерів і 180 валідаторів, які встановлять у комунальному транспорті міста; розгортання та забезпечення серверного обладнання Центру обробки даних; переведення АСООП з тестового режиму до режиму постійної експлуатації; виготовлення та початок роздрібної реалізації електронних квитків у вигляді пластикової картки з NFC-чіпом; забезпечення мешканців міста, які мають право пільгового проїзду, електронними квитками, згідно з реєстром управління праці та соціального захисту населення міськради; організація роздрібного продажу паперових квитків з QR-кодом (разових квитків) у платіжних терміналах самообслуговування.

У третій етап входить встановлення бортового обладнання на транспортні засоби приватних перевізників.

Завершальний, четвертий етап складатиметься з формування статистичної аналітики розподілу пасажиропотоку у розрізі маршрутів та ініціювання оптимізації маршрутно-транспортної мережі пасажирських перевезень у Хмельницькому.

Натомість хмельницькі приватні перевізники назвали комісійну вигоду одеського інвестора непідйомною, що монополізує цей ринок у Хмельницькому. За підрахунками фіндиректора ТОВ “Хмельницьке таксі” Валентини Мороз, щорічно ТОВ “Фінансова компанія “Герц” зароблятиме 62 млн грн при теперішніх тарифах на перевезення.

За даними аналітичної системи YouControl, фірму-переможець “Фінансова компанія “Герц” засновано у квітні 2015 року іншою одеською ТОВ “Герц”. Кінцевими бенефіціарами записані троє тамтешніх мешканців: Геннадій Беседовський, Костянтин Ткач і Дмитро Нікітін. За інформацією видання “Наші гроші”, через одеську фірму «Герц» проходить більшість комунальних платежів одеситів.

Представник ТОВ “Фінансова компанія “Герц” Олександр Малін, який у Хмельницькому презентував проект з впровадження електронного квитка, після Революції гідності разом із теперішнім заступником міського голови Хмельницького Андрієм Бондаренком очолювали ключові пости у Міністерстві інфраструктури України.

Ще Малін був радником бувшого прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Сайт “Главком” стверджує, що Яценюк і Малін дружать давно. У 2009 році останній став однопартійцем екс-прем’єра і очолив одеський «Фронт змін».

Восени 2015-го саме Малін проштовхував на посаду керівника «Укрпошти» свого давнього ділового партнера Дмитра Нікітіна, який є співвласником одеської ТОВ “Фінансова компанія “Герц”.

Також читайте статтю НГП “Електронний квиток: новий виклик для хмельницької влади“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Начинать надо с частников, сразу будут выведены на чистую воду сколько они бабла ныкают. И проезд в ближайшие 10 лет точно сможет не дорожать.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.