Хмельницький міськрайонний суд продовжив міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишнього директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Романа Миколаїва, який підозрюється за ч. 3 ст. 286 КК України (“Порушення правил безпеки дорожнього руху”).
Сьогодні відповідну ухвалу винесла слідчий суддя Інна Порозова.
Арешт екс-освітянина триватиме до 30 вересня включно. Повний текст ухвали буде зачитано 14 вересня.
Під час розгляду клопотання слідчий Олег Крищук заявив про ряд ризиків у випадку виходу на волю підозрюваного. Серед них наявність закородонного паспорту, що дозволятиме виїзд за межі країни. Зокрема, за даними слідства, раніше Миколаїв виїжджав до Росії.
Ще підозрюваний може впливати на свідків, перешкоджати досудовому розслідуванню.
Орган досудового розслідування також поскаржився, що Миколаїв досі не надав показів щодо обставин смертельної ДТП. При цьому, у ніч аварії, на цьому зробив акцент слідчий, екс-посадовець заявив ЗМІ, що йому не відомо, хто керував службовою автівкою Nissan Leaf.
Окремо вперше у судовій залі була озвучена швидкість Nissan Leaf в момент ДТП – це 102 км/год.
“Така швидкість автомобіля на тій ділянці дороги була недопустимою”, – зауважило слідство.
У суді Роман Миколаїв заперечив проти задоволення клопотання слідчого. Він пояснив, що після допущення ДТП, не переховувався і не мав таких намірів. Тим паче, що на утримання перебуває двоє неповнолітних дітей.
“Що стосується покарання, то більшого, ніж загибель моєї дружини (завідуючої хмельницького дитячого садочку №53 “Веселка” Наталії Докторук” – НГП), годі шукати. Мене не лякають ці строки. Зацікавлений, щоб розслідування було неупередженим”, – наголосив він.
Продовжуючи думку, екс-посадовець зазначив, що частина потерпілих у справі, – це близькі та родичі. Тому можливий вплив на них назвав “безглуздістю”.
“Слідчий і прокурором неодноразово говорилося, що я відома у місті особа, а тому зможу впливати на свідків. Водночас саме через те, що я відомий і знаний у місті, не зможу цього зробити, бо підірву довіру до себе”, – пояснив підозрюваний.
Щодо закидів про виїзди до Росії, Миколаїв визнав: бував там, але у 2011 році його звідти депортували.
“Після подій на Донбасі російські сайти поширили інформацію про те, що Миколаїв є агентом СБУ і займався формуванням бойових загонів на території Краснодарського краю”, – повідав екс-чиновник.
Як альтернативу тримання під вартою, підозрюваний пропонував суду застосувати до нього нічний арешт, а також одягнути електронний браслет.
Захисник Миколаїва Максим Шивчишин розкритикував роботу слідства за те, що крайнім хочуть зробити винятково його клієнта. Цими діями від відповідальності відводиться водій “Камазу” з причепом Паращук, у трансопртний засіб якого влетіла машина Миколаїва.
Ба більше, – як стверджує адвокат, водій вантажівки допустив низку порушень Правил дорожнього руху, у тому числі не прибрав свою вантажівку і причіп з проїзної частини; не встановив знак “Аварійна зупинка” (цей дорожній знак підкинули після аварії, вважає Шивчишин); габаритні вогні вантажівки були забрудненими.
Також захист Миколаїва просив суд врахувати покази свідка Перехайла, який повідомив, що за кілька хвилин перед трагічною ДТП рухався цією ж смугою і ледь не врізався у причіп “Камазу”.
“Вказаний злочин, вчинений з необережності. При цьому слідством трактується, як вина однієї особи, а також нівелюються всі клопотання захисту щодо проведення слідчих еспериментів, що можуть призвести надалі, можливо, і до виправдання невинуватої особи (Миколаїва – НГП)“, – заявив адвокат Шивчишин.
Нагадаємо, що 29 травня посадовець перебував на дні народженні доньки завідуючої хмельницького дитячого садочку №53 Наталії Докторук. Вночі того ж дня службова автівка під керуванням Романа Миколаїва допустила зіткнення з вантажівкою, що стояла на узбіччі дороги. Внаслідок аварії двоє людей загинуло (завідуюча хмельницького дитячого садочку №53 “Веселка” Наталія Докторук і хмельничанин Олександр Манзюк).
Ще п’ятеро пасажирів електромобіля травмувалися.
Експертиза зафіксувала, що Миколаїв перебував у стані алкогольного сп’яніння (0,61 проміле) за кермом службового електромобіля “Nissan Leaf”.
Екс-посадовцю загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років (ч. 3 ст. 286 КК України “Порушення правил безпеки дорожнього руху”).