Вийти із СІЗО екс-освітянину Миколаїву заважає велике коло знайомств серед посадовців

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Інна Порозова відмовила у задоволенні клопотання адвоката екс-директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Романа Миколаїва у зміні запобіжного заходу з тримання під вартою на більш м’який.

Про це свідчить ухвала суду від 27 серпня.

У клопотанні захисту сказано, що наразі відпала потреба у застосуванні запобіжного заходу тримання під вартою до Миколаїва, оскільки підозрюваний не планує уникати кримінальної відповідальності. Також колишній посадовець не має на меті продовжувати злочинну діяльність, бо раніше не притягувався до кримінальної відповідальності; відсутній ризик впливу останнього на потерпілих та свідків; він не намагатиметься переховуватися від органів слідства та суду, сприятиме слідству у з’ясуванні усіх обставин кримінального провадження.

Також адвокат вказував на виключно позитивну характеристику підозрюваного, його активну участь у волонтерській діяльності.

Натомість слідчий та прокурор заперечили проти задоволення клопотання Миколаїва.

Суддя Порозова дійшла висновків, що продовжують існувати ризики з огляду на те, що підозрюваний не визнає обставин, зазначених у підозрі. Миколаїв – відома в місті особа, вочевидь має велике коло знайомств, у тому числі серед посадовців, які володіють певною мірою впливу.

Значна частина свідків та потерпілих добре знайомі колишньому освітянину, що в сукупності з ймовірною мірою покарання за статтею КК України, що інкримінується підозрюваному, свідчить про можливий незаконний вплив на досудове розслідування та перешкоджання йому.

Що стосується зауваження адвоката про відсутність доказів наведених ризиків, на думку суду, не є слушним з огляду на саму суть поняття «ризики», тобто це обставини, які піддаються суб’єктивній оцінці, а не конкретні факти.

Як писав НГП, Хмельницький міськрайонний суд 20 липня продовжив арешт Романа Миколаїва до 15 вересня включно.

Нагадаємо, що 29 травня посадовець перебував на дні народженні доньки завідуючої хмельницького дитячого садочку №53 Наталії Докторук. Вночі того ж дня службова автівка під керуванням Романа Миколаїва допустила зіткнення з вантажівкою, що стояла на узбіччі дороги. Внаслідок аварії двоє людей загинуло (завідуюча хмельницького дитячого садочку №53 “Веселка” Наталія Докторук і хмельничанин Олександр Манзюк).

Ще п’ятеро пасажирів електромобіля травмувалися.

Експертиза зафіксувала, що Миколаїв перебував у стані алкогольного сп’яніння (0,61 проміле) за кермом службового електромобіля “Nissan Leaf”.

Екс-посадовцю загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років (ч. 3 ст. 286 КК України “Порушення правил безпеки дорожнього руху”).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. А Бурлик в это время билеты на фестивали контролирует.

 2. Все правильно пусть мразь сидит

 3. Якщо б випустили, то вряд чи б більше побачили.
  Дримане без огляду в Раду.

 4. Коли бюджету буде відшкодовано 470 тис. грн. вартості авта???

 5. Може на мене налетять зараз як коршуни, але хочу сказати на захист Миколаїва – як посадовця. Моя дитина минулого року пішла в садочок. Я жодної копійки не заплатила: ні за вступ, ні на внески, ні на інші потреби (окрім харчування, ДОП та платні заходи які відвідувала моя дитина). Четвертий день в садочку: ремонт – 500 грн., щей самі робили; здайте гроші на книжки для оплати послуг садка; здайте гроші на посуд, бо як виявилося відсутня третина посуду на групу. Я в шоці. На що ще???

  • Ще?
   На визволення Роми з під варти.
   Стадо ви, а не коршуни накинуться. То ж нічого не змінилося. Та ж влада в місті, ті ж керовніки в освіті і ті ж осли які тупо здають гроші, а потім плачуться.
   Не здавайте, а вимагайте аби ваші завідуюча забезпечували необхідним. Гроші на це, в бюджеті Є.

 6. Мені його шкода, адже він дійсно дуже розумна людина. І він сам себе покарав. За той час поки він був на посаді – в освіті багато чого змінилося в хорошу сторону. І відповідно я розумію, що у нього і багато недоброзичливіців, зокрема тих, кого звільнили із добре насидженого місця!!!

 7. Бог роругаєм не буває,бубна в руки,та збирати кошти за авто,купим посуд на садочки

 8. Хороший керівник- добре. Тільки яке це відношення має до справи? Як пом’якшення вироку- так, але перегруз пасажирами і алкоголь ніхто не відміняв, плюс службове авто, яке не мав права використовувати у той час

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.