На Хмельниччині загальна заборгованість споживачів газу перевищила 276 млн грн

На кінець серпня 2018 року лише 28% клієнтів ТОВ “Хмельницькгаз збут” вчасно платять за спожитий газ, інші – мають борги, повідомляє прес-служба товариства.

Загальна заборгованість споживачів Хмельницької області, які використовують газ в побуті, станом на 1 серпня 2018 року перевищила 276 млн грн.

В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, борги зросли на 62 млн грн або на 29%. На таку динаміку в значній мірі вплинули субсидіанти: в області державною допомогою для оплати послуги з газопостачання користуються 256 тис. споживачів, 77% яких мають заборгованість і продовжують нарощувати борги і в міжопалювальний період, навіть при незначному використанні блакитного палива.

При цьому наявність боргів за газ є підставою для припинення нарахування субсидії та припинення газопостачання в цілому.

“Вперше ми маємо ситуацію, коли споживачі, отримуючи державні субсидії, які майже повністю покривають витрати на природний газ, все ж накопичують такі багатомільйонні борги. У той же час, ігноруючи всі наші постійні звернення, продовжують нарощувати заборгованість, що ставить під загрозу розрахунки постачальника з державою за вже придбаний газ і його закупівлю перед початком опалювального періоду “, – підкреслила директор “Хмельницькгаз збуту” Олександра Панькевич.

Напередодні опалювального періоду “Хмельницькгаз збут” активізував діяльність по стягненню заборгованості в примусовому порядку. З початку року, вже більше 22 тисяч споживачів блакитного палива Хмельницької області отримали письмові повідомлення про припинення газопостачання. У разі непогашення боргу після отримання повідомлення про припинення газопостачання і погашення простроченої заборгованості, споживачеві припиняється постачання природного газу.

Надалі для відновлення газопостачання (у разі оплати) клієнт повинен заплатити близько 2 500 грн за послуги припинення та відновлення газопостачання. Так, з початку року вже 1250 подолян, які заборгували понад 6,5 млн грн, залишилися без блакитного палива, 97 справ на боржників, які разом заборгували 950 тис. грн, передано до суду.

Крім того, в виконавчу службу для примусового стягнення заборгованості передані документи на 950 споживачів, загальні неплатежі за газ яких досягли 10 млн грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. А еще цену поднять надо с октября и уведите круглую и красивую сумму задолженности в 1 миллиард.

 2. кого не спроси, все собираются платить от возможности, так что ярд накопится до конца года.

  • ДА… ТАКОЖ ПЕРЕСТАНУ ПЛАТИТИ ПІСЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ…ТАРИФИ ЗАНАДТО ВИСОКІ ТЕПЕР… ПРИ НАШИХ ПЕНСІЯХ ТА ЗАРПЛАТАХ…

   • А Юрченко хоче стати мільярдером !!! Так що треба Хмельниччині платити !!!

    • А якщо ще врахувати якість “природного газу”, який нам подається …

     • технический газ тулят. Еще потребление газа в целом по стране уменьшилось, но залаживаемая потеря газа по обьему, увеличилась. Дурят, вот и будут без денег.

     • Сколько лет прожил / проработал, но в первый раз слышу – “технический газ”.
      Это все равно, что “осетрина 2-ой свежести” (читайте классику “Мастер и Маргарита”).

 3. Задолженость по представленым льготам и субсидиям населению на оплату жилищно-комунальных услуг по состоянию на 1 июля 2018 года составила 8.3 миллиарда гривень.60% из которых просрочено.Счетная палата 2018 (первое полугодие)Так хтож БОРЖНИК.

 4. Фирташ не обеднеет.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.