«Хмельницькобленерго» – успішна діяльність і готовність до реформ

Хмельницька область третій рік поспіль нарощує споживання електроенергії, що є показником певних економічних зрушень. Якщо у 2015 році Хмельниччина спожила 2084,834 мільйона кіловат-годин електроенергії, у 2016-му — 2155,867, то у 2017-му — 2176,267 мільйона кіловат-годин електроенергії. Хоч це і невеликий, але плюс і позитивна динаміка як для компанії «Хмельницькобленерго», так і для області загалом.

Промислові підприємства збільшили споживання на 9,3 мільйона кіловат-годин, сільське господарство — на 9,9, державні організації і установи — на 2,5 мільйона кіловат-годин.

Один із найважливіших показників діяльності компанії — рівень розрахунків споживачів за використану електроенергію — склав за минулий рік 98,9 відсотка. Недовиконання його зумовлене лише однією причиною — не розрахунок держави з «Хмельницькобленерго» по пільгах та субсидіях.

Компанія традиційно протягом останніх років знижує технологічні витрати електроенергії. Минулого року цей показник склав 15,19 відсотка при нормативному значенні 16,85 відсотка.

Ще один показник — сплата податків і зборів до державного і місцевого бюджетів. Ця сума з кожним роком зростає і, відповідно, за 2017 рік сплачено 289 мільйонів 343 тисячі гривень. Для порівняння 2016 року цей показник складав 210 мільйонів 516 тисяч гривень.

Але виконання показників діяльності компанії відбувається, звичайно ж, не заради самих показників, а для поліпшення рівня обслуговування споживачів. І в цьому напрямку подільські енергетики впровадили чимало новацій. Так, постійно удосконалюються електронні сервіси — «Особистий кабінет юридичного споживача», «Особистий кабінет побутового споживача» з можливістю оплати, не виходячи з дому. Тепер можна вже передавати показники лічильників і мобільним телефоном за допомогою смс-повідомлень. Нещодавно сервіс удосконалили, і після відправки показника за допомогою смс ви отримаєте зворотне повідомлення із сумою до сплати.

А для того, щоб споживач мінімально витрачав свій час на спілкування з обленерго, з багатьма банківськими установами розробляється програмне забезпечення для організації роботи в терміналах. Коли це все запрацює, то достатньо буде ввести показники лічильника на терміналі і одразу ж відбудеться нарахування. Відповідно, після цього можна оплатити рахунок за спожиту електроенергію. Ці нововведення і тенденції вже успішно працюють у Польщі і Південній Кореї, споживачі яких у 90 відсотках випадків проводять спілкування з енергопостачальними компаніями за допомогою електронних пристроїв і в 90 відсотках всіх нарахувань оплата проходить у електронному вигляді без відвідування чи то сервісного центру, чи то району електричних мереж.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.