Суд арештував 8 млн т вапнякового відсіву на складах ДП “Нігинський кар’єр”

Печерський районний суд Києва наклав арешт на  8 млн т вапнякового відсіву, який знаходиться на складах державного підприємства “Нігинський кар’єр” (Кам’янець-Подільський район).

Про це сказано в ухвалі суду від 17 серпня.

Крім цього, арештовано 48 тис. тон гірничої маси, що знаходиться на ділянці «Сахкамінь» Нігинського-Вербецького району.

З судових матеріалів стало відомо, що Головне слідче управління Національної поліції України з березня 2018 року розслідує кримінальне провадження за ч. 4 ст. 240 та ч. 5 ст. 191 КК України (“Порушення правил охорони або використання надр”, “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

У ході досудового розслідування здобуто відомості про те, що директор ДП «Нігинський кар’єр» вступив у злочинну змову з іншими особами з метою незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення (вапняку) шляхом вибуху та розтрати державного майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем, та безпосередньо відповідає за пошук клієнтів для подальшого продажу вапняку. Так, «Нігинський кар’єр»шляхом вибуху здійснює відколювання порід горної маси з родовища, яке знаходиться на ділянці «Сахкамінь», ця горна маса придатна в якості сировини для виробництва цукру, вапна будівельного, вапнякового борошна та щебеню будівельного пісковику.

Відповідно до вилученої під час обшуку документації, з’ясовано, що у квітні 2018 року проведено три масових вибухи та видобуто з надр 48 тис. 035,5 тон гірничої маси.

За даними аналітичної системи YouControl, ДП «Нігинський кар’єр» належить Міністерству аграрної політики та продовольству. З листопада 2015 року директором працює Микола Ткач.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.