“5 гривень – це не тариф”: хмельницькі перевізники хочуть возити пасажирів не менше 6 грн

Представниця підприємства-перевізника “Хмельницьке таксі” Валентина Мороз переконана, що влада повинна дослухатися до вимог приватних перевізників і збільшити ціну проїзду в міських автобусах та маршрутках з 4 гривень до 6 гривень.

Про це вона заявила в ефірі 33 каналу у четвер.

“На сьогодні проїзд у хмельницьких маршрутках має бути шість гривень. Щоправда, за розрахунками перевізників, собівартість пасажирських перевезень коливається від 6 до 9 гривень, в залежності від маршруту. Однак, зважаючи, що Хмельницький не таке багате місто, ми просимо владу затвердити тариф у розмірі 6 гривень. Бо 5 гривень – це не тариф, він нічого не допоможе”, – наголосила Мороз.

Вона вважає, що нині склалася критична ситуація, за якої не можливо втримати та мотивувати водіїв маршруток продовжувати перевезення. Більшість з них, за словами перевізника, залишають роботу і виїжджають на заробітки до Польщі.

“Перевізники, як ті жебраки – постійно змушені випрошувати у влади. Але чомусь ніхто не звертає уваги, що дорожчають хліб, фрукти, овочі, м’ясо”, – додала Мороз.

Апелюючи перевізнику, заступник міського голови Андрій Бондаренко заявив, що з початку року приватні перевізники п’ять разів передавали свої розрахунки на збільшення вартості проїзду. При цьому, всі рази управління економіки бракувало ці калькуляції.

“Що стосується підвищення проїзду, то спочатку дайте відповідну якість перевезень, а потім говоритимемо про тариф. Коли минулого року влада затверджувала тариф 4 гривні, ці речі чітко були обумовлені: просіть водіїв, щоб вони не грубили пасажирам, щоб дотримувалися чистоти у салонах і щоб не звучала, яка попало музика. Впевпений, якби хмельничани відчули зміни, то, мабуть, спокійно ставилися до зміни вартості проїзду”, – сказав посадовець.

Пізніше у ході дискусії Бондаренко розкритикував центральну владу, яка створила конфлікт між місцевою владою, перевізниками і громадянами.

“Приміром, вартість перевезення пасажирів на міжміських та приміських сполученнях диктується самими перевізниками, які регулюють тарифи, в залежності від економічної ситуації в країні. Міські перевезення, на жаль, потрапили “у ножиці”. На мою думку, все має регулювати ринок та економіка”, – зауважив заступник мера.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 34

 1. За що платити 6 гривень ?
  Кожного ранку, я їду на роботу з мікрорайону Виставка в Ружичну (маршрут № 27). Жодного разу, за 18 років, не було такого, щоб маршрутне таксі було з вільними місцями, завжди переповнене. Літом, ще більш- менш вільніше. А почнеться новий навчальний рік, коли студенти та учні почнуть їздити на заняття, то це взагалі почнеться біда. 30-40 хв. стоїш на зупинці, бо маршрутка не зупиняється, або зупиняється – не зайдеш, бо переповнений. А про задушливий салон і обдерті та поламані сидіння – я взагалі не хочу говорити.
  Якщо я, як пасажир оплачую проїзд, дорожчий ніж комунальним, я хочу їхати з комфортом – хоча б сидячи, а не стоячи на одній нозі.

 2. Валентина, Вам треба просто їздити на таксі. Там хоть лежачи.

 3. Валя Мороз має все.. і перевізників і будівельний бізнес…. і доньку – суддю, і все мало…. Валя- лусниш скоро….

 4. Это она “жебрак”? Покажи хоть одного “жебрака” таксиста и маршрутника.

 5. Надо быстрей вводить электронный билет. Тогда все сразу увидят сколько эти барыги ныкают денег от налогообложения!

 6. Пора выкинуть грузовые,переделанные скотовозы с маршрутов!

 7. Тобто в Києві маршрутчики можуть возити за 5 грн, а в Хмельницькому, який в рази менше і рівень життя і доходи громадян теж – ні???

  • Купите себе маршрутку и Ваше мнение очень быстро поменяется!

   • А скоко стоит маршрутка вместе с шофэром без вредных привычек?

   • Це правда, тільки попробувши можна уявити собі,що це за бізнес.Особливо з критичним дефіцитом водіїв,на роботу приймаються всі бажаючі з категорією,на стаж ніхто вже не звертає уваги.Це що пасажирів зовсім не цікавить?

 8. хотіти не шкідливо, а мати і хотіти ще – вже шкодить. І думати, що полають і зрештою змиряться не потрібно, теж шкідливо. перевізники, замисліться, бо навіть у безмежності зннайдеться край

 9. треба щоб як на Кубі попутні машини брали пасажирів і тоді задушимо цю маршрутну гідру.

 10. Валі Мороз як завжди мало,… Як би люди які мучаються в цих банках на колесах побачили як живе Валя, який будинок на старому Аеродром і і т.д… Вони були б в
  шоці… А їй ВСЕ МАЛО… ЖАБА…

 11. Поруч Валіниного будинку та її 30- го і 12- го маршрутів є такий собі диспансер, онкологічний.
  Там всього мало і ліків і здоров’я і життя. І перебування в ньому на кшталт валіного 12- го автобуса.
  Життя Валю, бумеранг.

 12. картавому, для лохов, нужно придумать сказочку. Почему в Киеве, Черновцах, Свобода борется против поднятия цен, в Хмельницком поднимает цены. Хотя, если лохи умудрились схавать транспортную реформу, не заметить как их тупо обокрали на пару сотен тысяч гривень, искать и доказывать позитив даже, то лохам ничего объяснять не надо.

  • Ти реально тупоголовий. Всі міста тарифи підняли ще в грудні 2017 року. Всі, немає значення чи Свобода чи блок радикальних юльків. В Хмельницькому самі низькі тарифи і при таких тарифах на маршрути вже не виходить більше 20 тролейбусів і більше ста маршруток. Бо водії не можуть їздити, заправлятися і ремонтуватися за свої гроші. Маршрутки і тролейбуси стоять на базах. Через це постійні битком набиті, графіки не дотримуються, ввечері взагалі ніхто не їздить.
   20 тролейбусів, 100 маршруток не виїзжаає щодня. Ще місяць максимум два таких тарифів і працювати може будуть пару тролейбусів і пару маршрутів. 30, 49, 43. Все інше стане! Водії вже наполовину в Польщі, бо там він заробляє більше 1000 євро і не піариться, а тут максимум 300-400 євро і постійні війни з владою. Грайтеся далі.

   • Ты чье, быдло? Сволоты или водила? Водители тут 300-400 евро зарабатывают. Ничего себе!! И больше хотят!! Они что, айти специалисты. Им мало? С кого они хотят больше брать,их пассажиры, в основном, зарабатывают меньше. свою морду наесть,

    • А ти не хочеш заробляти більше? Чи на мамину пенсію живеш? Всі люди хочуть заробляти більше. Не піднімуть тарифи, то 90% маршруток зупиниться. Нові перевізники на такі тарифи не підуть. Далі нехай кожен вирішує сам.

 13. Бондаренко мандрувати треба. А це гроші не малі.
  Перевізники все забезпечать. Всі забаганки міської влади в можливостях перевізників.
  Хмельничани, бачили кого вибирали. А тепер очі на лоба вилазять.

  • Хмельничанам вылазят, а вчерашние урбанизированные селяне хлопают в ладоши. Привыкли, сельской голова клуб сделал, все, он царь и б-г. То, что на постройке клуба денег украл, про то даже думать не хотят.

   • Який клуб. Тепер ми Європа: різнокольорові фонтани, покошена на звалищах трава, пощерблена плитка, вазони на стовпах в промзонах. Таки хмельницьке селянство знов проголосує однаково.

 14. Особисто я не розумію дискусії. Перевезення це такий самий бізнес як і все. Якщо виросли ціни на хліб Агобізнесу, я або купую його дорожчим, або хмельницький беру (він трохи дешевший). Тут також перевізники кажуть владі: ми не можемо возити по 4 гривні.
  З 1 вересня стаємо. Далі нехай їздять інші, але інших немає. Ніхто зараз не купить автобус чи маршрутку, щоб їздити за 4 гривні. Не хочете чи не можете підняти тариф через популізм, то маєте право і вибір. Можна ходити пішки, це безплатно. Можна їздити на велосипеді, але новий велосипед коштує як поїздка на маршрутці 5 років при тарифі 4 гривні (не вигідно). Можна купити собі машину і їздити з комфортом. В чому проблема? Чому переважає популізм? Чому ціни на все!!!!! виросли в рази. А тут популізм.

  • Не популизм. Клиенты маршруток-люди с небольшим доходом, часть уехала в Польшу. Клиентская база уменьшилась. Поднимут цену-денег больше не станет, ровно на такой процент уменьшится желающих ехать. Они или пройдутся пешком, или проедут лишний раз на троллейбусе. Оставшиеся, которые вынуждены будут ездить станут более злые, требовательные, потому не исключено что водителей будут бить за набивание маршруток.

  • чому все так? шо може бути і кому буде вигідно? Тариф не піднімут. Перевізники потрохи будуть тікати і з міста і з країни. Хмельницька свобода приведе “своїх” з Тернополя, Франківська, Одеси. Заробить на цьому. Пустить їх в місто на маршрути. А потім підніме тариф. Як домовлялися. Або за рахунок бюджету (хмельничан) купить великогабаритні в кого скаже Київ, може щось і самі зароблять. поставлять їх тролейбусному. На них зароблять (але не бюджет) і вгроблять. Елементарно Обєктивний

 15. ,,Свято місце – пусто не буває,,. На хер з пляжу.
  Ставайте!
  Прийдуть інші. Но щоб не гонили і не ремствували.

 16. Без учёта реальных объемов перевозок, а не со слов водителя или пассажира, установить реальную их себестоимость просто не возможно. Поэтому спор здесь сводится к чистой болтовне ни о чём.

  • То ж бо й воно, що перевізники ще добрі брехуни. Хай для початку проведуть облік нормальний, скільки пасажирів перевозять. Особливо пільговиків і скільки просять з бюджету

 17. Я не проти тарифу 6 грн. якщо кожного водія будуть жорстоко штрафувати на пару тисяч гривень за перевищення граничної кількості пасажирів. яка зарекомендована за конкретною маршруткою. Тодій й можна по 6 грн. платити за проїзд.

 18. Коли підняли вартість минулий раз, вони теж мали вгамуватись, але ж де там??? Таке враження що скоро на дивані лежати будуть і ціни на проїзд диктувати? Хочуть заробляти більше??? То треба не спати, а на маршрути виходити. А не так, що о 21-й годині не реально добратися – на Раково крім 2-ки забитої битком нічого не їде. Потомилися?? А не ставати на зупинках, бо лінь, адже важлива телефонна розмова? Чи не реагувати на те, що хтось доганяє того драндулєта??? А хамство постійне, як пенсіонерам так і пільговикам, жінкам!?? Не тисне??? Скільки ситуацій конфліктних спостерігала як пяниці дибоширять в транспорті, жодного разу водій не навів лад у маршрутці!!! Кожна робота має бути гідно оплачена, але лише тоді коли якісно зроблена!!! 1000 євро в Польщі??? – не смішіть – хіба далекобійником, але таких водіїв як наші туди не візьмуть, бо там відповідальність потрібна, догляд за транспортом, а биковатість не в фаворі!

  • Та і днем в Раково з Південно-Західного району хрєн доберешся. Тільки в черепахоподібних газових камерах номер 51 та 52. Дякуємо харківським науковцям, які знають Хмельницький краще хмельниччан і розпланували реформу транспорту.

   • Так от і я про те ж… А от знайома добирається щодня у Скарженці, де працює лікарем. То такого розуміння як 25А в другій половині лня взагалі немає….

 19. Какие ученые харьковские!! Вы о чем? Сдуденты курсовую защищали, им проезд и проживание компенсировали, остальное попилили. Не забывайте что перед этим еще львовские были.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.