ГПУ передала справу розстрілів під хмельницьким СБУ військовій прокуратурі

Справу про розстріл мітингувальників під управлінням СБУ у Хмельницькому в лютому 2014-го року Генпрокуратура вирішила передати на розгляд військовій прокуратурі.

Про це у Facebook повідомила адвокатка сімей загиблих «Небесної сотні» Євгенія Закревська.

«У прокурорів Департаменту спецрозслідувань забирають справу про розстріли хмельницькими СБУшниками протестувальників 18 лютого 2014 року. І віддають Матіосу (головному військовому прокурору, ред.), у військову прокуратуру. Саме туди, звідки ми його 3 роки забирали. Саме туди, де втрачали докази і тиснули на потерпілих», — повідомила вона.

Закревська не уточнила, хто ухвалив рішення про передачу справи військовій прокуратурі.

Нагадаємо, у червні співробітнику СБУ в Хмельницькому повідомили про підозру через постріли в активістів місцевого Майдану.

У Хмельницькому 19 лютого 2014 року біля будівлі управління Служби безпеки проводилася мирна акція протесту. Після загострення ситуації невідомі почали бити вікна у скляних дверях будівлі СБУ, через що силовикам віддали наказ застосувати зброю нібито через загрозу штурму. Унаслідок пострілів у натовп дві людини загинули та ще близько десятка дістали поранень різного ступеню тяжкості.

Згодом начальник Хмельницього управління СБУ Віктор Крайтор взяв на себе відповідальність за наказ застосувати зброю проти мітингувальників. Крайтора затримали та взяли під варту, однак у 2015 році він вийшов на волю, його статус обвинуваченого змінили на свідка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Я розумію, що як автори цієї інформації, так і учасники згаданої у ній провокації, в армії не служили («відкосили», відкупилися, мали гендерні відміни …) і вимог відповідних статутів Збройних Сил України не знають (а вони, особливо в питаннях вартування та охорони об’єктів, майже ідентичні статутам збройних сил усіх країн світу, у т.ч. – бувшого СРСР, адже нащо «велосіпед придумувати знову»). Крім того на Україні панує правовий нігілізм. Але скільки вже можна бути ідіотами, повторюючи цей ідіотизм («підігруючи» тим самим маргінальним та ницим верствам населення).
  Вогонь на ураження біля будівлі управління СБУ вартою був відкритий цілком законно та доцільно. Добре, що варта не злякалася оскаженілого натовпу та виконала вимоги відповідних Статутів Збройних Сил України, а саме: «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України» та «Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», які затверджені відповідними Законами України від 24.03.1999р. NN 548-XIV і 550-XIV (ці статути були чинними на той час та чинні і зараз).
  Цитую преамбули обох вказаних статутів (абсолютно аналогічні):
  «Цей Статут визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, права і обов’язки посадових осіб гарнізону та військовослужбовців, які залучаються для несення цих служб.
  …………………………………………………………………………………………………………….
  Дія Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України поширюється на Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, Національну гвардію України та на інші військові формування, створені відповідно до законів України, Державну спеціальну службу транспорту, Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України…».
  І тим вартовим ніхто не повинен був надавати якийсь спеціальний наказ про застосування зброї та сили. Рішення про застосування зброї та сили згідно з положеннями / вимогами зазначених статутів вони зобов’язані були приймати самі (у статутах чітко усе визначено; на відкриття вогню на ураження, навіть без попередження, було мінімум 3 підстави, зокрема – несанкціоноване проникнення на територію охороняємого об’єкту). От якби вартовий (вартові) не застосував тоді зброю та силу, вони б стали злочинцями.
  Добре, що багато одиниць зброї та вибухівка (більше 20 тон) не попали в руки бандитів / оскаженілого натовпу. Інакше могло загинути ще стільки людей.
  А відповідати повинні ті, хто це спровокував.

 2. Никуя себе “мітингувальникі” хотели спалить живьем людей и забрать оружие.

 3. Если бы побольше тех митингувальникив завалили возможно никому в тупую башку не пришло бы поджигать СБУ. А потом тратить миллионы народных денег на ремонт.
  Бойцы СБУ молодцы! Жалко, что поджигателей вместе с обосравшимися ментами которые стояли в оцеплении тем же вечером при поджоге здания не завалили.

 4. Говорили, що в Хмельницькому СБУ терміново палили якісь суперсекретні документи, де Янукович і К продавав Україну. Після спалення всього СБУ ліволюціонерами про ніякі документи вже не говорилось. Так і не зрозуміло нащо туди лізли.

  • Маєте нагоду запитати про це діючого мера Симчишена.
   Він тоді водив людей на розстріл.

   • Пора картавого за хобот брать!

    • Дивись, щоб тобі не відірвало хобот.

     • А що, тебе тоді не дострелили?
      Чи ти з організаторів-провокаторів, спочатку напровокував, а потім осторонь стояв?
      Друге вірогідніше.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.