Хмельницький окружний адміністративний суд скасував рішення Лісовогринівецької сільради про реорганізацію 5 шкіл

У березні цього року рішенням чергової  сесії Лісовогринівецької сільської ради вирішено створити опорний заклад освіти – Стуфчинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів шляхом приєднання Аркадіївецької початкової школи, Гнатовецької початкової школи, Печеської початкової школи, Терешовецької початкової школи, Шпичинецької початкової школи Лісовогринівецької сільської ради.

Директорів реорганізованих (приєднаних) закладів освіти зобов’язали попередити працівників про майбутнє вивільнення у зв’язку з припиненням діяльності юридичних осіб відповідно чинного трудового законодавства.

Однак, батьки учнів Гнатівської школи подали позов до суду, аргументуючи це тим, що рішення прийнято органом місцевого самоврядування без обговорення з громадськістю та без дотримання встановленої процедури та не на законних підставах.

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П, розглянувши адміністративну справу  за позовом голови батьківського комітету вирішив визнати протиправним та скасувати рішення тридцять шостої чергової сесії Лісовогринівецької сільської ради №3 від 29 березня 2018 року “Про створення та перейменування опорного закладу та його філії”.

З матеріалів справи суд звернув увагу, що селищна рада порушила регламент прийнятий на першій сесії ради, оскільки встановлено з офіційного веб-сайту Лісовогринівецької територіальної громади, що питання “Про створення та перейменування опорного закладу та його філії” не було внесено до порядку денного сесії.

Також, згідно з ч.11 ст.59 Закону №280/97-ВР, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України “Про доступ до публічної інформації”, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Однак, з матеріалів справи суд встановив,  а також підтвердив сам відповідач у поданому відзиві, що проект оскаржуваного рішення в установлений законодавством строк оприлюднити не було можливості, оскільки остаточний варіант змісту проекту рішення доопрацьовувався та перебував на погодженні у Департаменті освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

Враховуючи вище наведене, суд дійшов висновку, що відповідачем вчинено протиправні дії щодо прийняття оскаржуваного рішення, при цьому останній діяв з порушенням норм права та  не у спосіб, встановлений законодавством.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Правда є…

 2. Зібрались ще раз та проголосували повторно.

 3. Тільки необхідно, що б в цих школах “правильно” вчили, ато АТО переважна більшість “українців” не знає / забула такі історичні факти:
  Офіцйно Росія існує з XVI-го століття. Першим російським царем у 1533-му році став Іва́н IV Гро́зний. Його титул був такий — «Государ всієї Русі і великий князь Володимирський, і Московський, і Новгородський, і Псковський, і Тверський, і Пермський, і Югорський, і Болгарський, та інших» (саме так зазначено в українській Вікіпедії; Київського князівства, як і Київської метрополії, завдяки «благодійникам України» литовцям тоді вже не існувало). Це якраз було XVI-те століття.
  Матір’ю Іва́на IV-го Гро́зного була княгиня Олена Глинська, з Кам’янця-Подільського. Батьком його був Великий князь Московський Василь ІІІ-ій, з роду київських князів Мономаховичів – Рюриковичів, прямий нащадок переможця Мамая Великого князя Московського Дмитра Донського, засновника Москви Великого князя Київського Юрія Долгорукова (тоді був похований у Києві), «збирача земель Руських» Великого князя Київського Володимира Мономаха, будівельника Софії Київської Великого князя Київського Ярослава Мудрого та Святителя Русі Великого князя Київського Володимира І-го Святителя.
  У 1721-му році “Русское царство” Петром І-им було реформовано / перейменовано в “Российскую империю”.
  От мене і цікавить – Звіжки ж взялося стільки неуків, злобних бовдурів, йолопів та відвертих дебілів, які:
  Самі не знають правди?
  Розраховують (і досить успішно) на таких же?
  А со своими россказнями про «тупых мокшей» вы уже доигрались до того, что их ближайшие родственники венгры (унгры) уже «обиделись» и не пускают Украину ни в НАТО, ни в ЕЭС, а также требуют переданное СССР (по сути – Россией) «на халяву» Украине Закарпатье «взад». Что будет, если «обидятся» еще и финны и эстонцы?
  А от факт: Подівіться на герби (поїхати туди зовсім не складно), наприклад Дубенського (над вхідними ворітьми особливо добре видно, хоча вирізьблено в камні це було більше 500-от років назад) чи Старокостянтинівського замків. Ці герби (Георгій Победоносець, на коні побивающий змія) майже ідентичні гербу м. Москви (!!!). Про що це говорить помізкуйте самі (якщо, звичайно є чим). І подумайте – Кому продалися “українці”, якщо вони не тільки не визнають, а ще і відкидають та паплюжать свій древній герб.
  І що з того, що я тут навів, не відповідає дійсності?

 4. Українська Вікіпедія – гнилий смітник, де багато фактів перекручено…. ніхто вже не згадує про Велику Тартарію, що охоплювала весь цивільзований світ про ти якого аж до кінця 19 століття воював Захід та Романови… і каска про Івана Грозного не більше казка іж та, що МВФ допомагає Україні піднятися з колін… історію пишуть переможці….

  • Ти 3.14зданув (“сучасними” штампами), як у воду перднув.
   Бо більше тобі немає що сказати. Ти та такі як ти вміють тільки “перекручувати” і то за чужими вказівками.
   Усю українську Вікіпедію я не перевіряв і не збираюсь. А цитату з неї я навів для того, що б показати, що навіть українцям / українською відомі / наведені справжні історичні факти.
   Якщо здатний, то скажи кокретно, що у мене “перекручено”.
   Ще одне: Ти та такі, як ти, ніколи не будуть переможцями.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.