Вчора голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий зустрівся з головою Наглядової ради ПАТ «Центр відновлення ресурсів «Екосфера» Євгенієм Коротковим, який презентував Концепцію проекту будівництва і експлуатації промислових комбінатів із збору та глибокої переробки комунальних і частини промислових відходів у товарну продукцію, повідомляє прес-служба установи.
Метою проекту є створення промислового комбінату, що забезпечує 100% переробку муніципальних відходів з випуском високоліквідної товарної продукції при мінімальних витратах без підвищення тарифів на переробку і утилізацію ТПВ спеціально для умов України. Доходи від продажу товарної продукції комбінату покривають експлуатаційні витрати, дозволяють повернути інвестиції і формують прибуток з операційної діяльності.
Глибока переробка відходів в товарну продукцію дозволяє створити підприємство, що працює на безкоштовній сировині і внутрішніх енергоресурсах. Модульна будова комбінату дозволяє адаптувати проект для міст з чисельністю населення від 100 тис. чол. до 1 млн. чол., а також для об’єднаних територіальних громад.
Що стосується фінансування проекту, то було відмічено, що воно здійснюється у рамках державно-приватного партнерства виключно за рахунок приватного капіталу без будь-яких витрат з боку місцевого або державного бюджету.
Для реалізації проекту на Хмельниччині потрібно буде вирішити питання з земельною ділянкою площею 20 га, а у разі будівництва транспортного та технічного комплексу окремо, то потрібно буде дві окремих земельних ділянки. Крім виділення земельної ділянки має бути підписаний договір про часткове партнерство або договір концесії.
Передбачається, що комбінат забезпечить робочими місцями понад 600 чоловік, і це не враховуючи роботу на транспорті. Що стосується мінімального об’єму сміття, то доповідач зазначив, що для початку проекту необхідно мінімум 56-60 тис.тонн в рік. Будівництво такого комплексу займе 23 місяці, з них 17 місяців саме будівництво комбінату. Наразі до 2020 року планується відкриття такого комбінату у м. Кривий Ріг. Також уже ведуться перемовини щодо реалізації такого проекту у Житомирській області.
На завершення Євгеній Олександрович відмітив, що головною відмінністю проекту від інших пропозицій, які базуються на показниках європейської економіки, є те, що розробники провели ретельні наукові та маркетингові дослідження щодо вирішення питання оптимальної реалізації та високої рентабельності проекту в умовах економіки України і лише потім перейшли до розробки типового проекту, який в результаті став стійким до умов українських реалій, без підвищення існуючих тарифів на утилізацію.